76:63
(11:21, 36:36, 59:52)
Grécko začalo dnešný boj o semifinále dobre, v úvode zápasu viedlo už o dvanásť bodov. Nemci sa však výbornou obranou dokázali rýchlo vrátiť do zápasu a už cez polčas bolo vyrovnané 36:36. V druhom polčase si Nemci išli už od prvých minút za postupom a stále si budovali čoraz vyšší náskok. Ťahúňmi boli ako obvykle Franz Wagner (18 bodov) a Schröder (13 bodov), ale bol to hlavne kolektívny basketbal, ktorý posunul Nemcov ďalej. Gréci v útoku spoliehali na Antetokounmpa, ktorý dal napokon 22 bodov. Možno trochu prekvapivá je jeho bilancia na doskokoch, pripísal si len 2. S konštatovaním, že majstri sveta z Nemecka postupujú do semifinále sa s vami lúčim a želám pekný deň.
95:90
(17:31, 42:54, 67:65, 82:82)
Favorit zo Srbska nakoniec zvládol zápas proti Austrálii. A to aj napriek tomu, že v priebehu zápasu prehrával o 24 bodov. Keď už to po otočení výsledku vyzeralo, že si postrážia postup, dostali tesne pred koncom zápasu kôš z ruky Pattyho Millsa, ktorý poslal zápas do predĺženia! V ňom taktiež prehrávali ešte 67 sekúnd pred koncom. Dôležite koše v závere však trafil Nikola Jokić a Srbsko po dráme porazilo Austráliu.

Jokić zaznamenal 21 bodov, 14 doskokov a 8 asistencií a potvrdil svoju extratriedu. Bogdanović mu dobre sekundoval so 17 bodmi. Za Austráliu sa najviac darilo Millsovi (26 bodov, z toho 20 v prvom polčase) a Giddey pridal 25 bodov.

82:73
(23:10, 45:29, 61:50)
A máme tu koniec zápasu. Domáci Francúzi prekvapivo porážajú favorizovanú Kanadu! Okrem výborných divákov ich k víťazstvu potiahli Yabusele (22 bodov a 5 doskokov), Cordinier (20 bodov), Fournier (15 bodov) a Lessort (13 bodov a 5 doskokov). Wembanyama si pripísal 7 bodov, 12 doskokov a 5 asistencií. Kanadu ťahal takmer výlučne Gilgeous-Alexander s 27 bodmi, k nim pridal aj 5 doskokov a 4 asistencie, okrem neho sa z kanadského tímu darilo aj Barrettovi, autorovi 16 bodov. Už nikto ďalší sa za Kanadu nedostal na dvojciferný počet bodov a to bol asi hlavný dôvod prehry proti kolektívnemu výkonu Francúzov.
87:122
(21:33, 36:63, 71:94)
Tím USA dnes nemal v zápase s Brazíliou veľa starostí. Vyhral pohodlne o 34 bodov. V jeho drese bol najlepším strelcom Booker (18 bodov) a Edwards (17 bodov). Dobre zahral aj Davis (13 bodov a 8 doskokov), Embiid (14 bodov a 7 doskokov), LeBron James pridal k 12 bodom aj 9 asistencií. V druhom polčase si diváci viackrát pýtali jeho návrat na palubovku, tréner Kerr ho už šetril na semifinále. Za Brazíliu hral výborne Caboclo (30 bodov a 6 doskokov), dobre mu sekundoval de Paula, autor 15 bodov. Američania sa dobre naladili na semifinálové boje. Brazília v tomto zápase reálnu šancu na úspech bohužiaľ nemala.