koniec udalosti
To je už z dnešného prehľadu všetko, boli rozdané všetky medaile na LOH v Paríži. Najúspešnejšou krajinou sa stali Spojené štáty americké s bilanciou 40 zlatých, 44 strieborných a 42 bronzových, nasleduje Čína (40, 27, 24) a Japonsko (20, 12, 13). Lúčim sa s vami a prajem krásny zbytok dňa.
koniec udalosti
Máme za sebou hry 33. Olympiády v Paríži 2024. Priniesli mnoho krásnych emócií, výborných výkonov a pamätných olympijských príbehov. Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu i všetkých prenosov z parížskej olympiády. Dovidenia a do čítania v Los Angeles!
Vítězka: Li Wen-wen (CHN)
koniec udalosti
To je z dnešního onlajn přenosu vše. Díky za pozornost.
koniec udalosti
Z dráhové cyklistiky na olympijských hrách v Paříži je to vše. Nedělními šampiony se stali Jennifer Valenteová ze Spojených států, Harrie Lavreysen z Nizozemska a Ellesse Andrewsová z Nového Zélandu.
Vítězka: M. Gulyásová (HUN)
koniec udalosti
Poslední olympijský závod moderního pětiboje v jeho tradiční podobě, tedy i s jízdou na koni, kterou od příštích her nahradí překážková dráha, ovládla po hrubém pochybení lídryně závodu Elodie Clouvelová na první střelbě Maďarka Michelle Gulyásová. Clouvelová potřebovala k vyčištění pěti terčů celkem 14 výstřelů a ačkoliv v dalším průběhu závodu pálila lépe, proti famózní Maďarce, která zaznamenala při třetí střelbu jednu ze čtyř čistých položek celého závodu, již neměla šanci. Slušný standardní výkon předvedla Korejka Song, která obhájila třetí příčku z předcházejících disciplín.

Pro Gulyásovou jde o první velké zlato, doposavad bylo jejím největším kariérním úspěchem stříbro z předloňského světového šampionátu. Stříbro Clouvelové je již druhým olympijským kovem této 35leté Francouzky, stejně hodnotou medaili získala totiž také v Riu. Nu, a 21 Korejka zase ziskem bronzu navazuje na svůj letošní titul mistryně světa.

Česká reprezentantka Lucie Hlaváčková byla v závěrečné disciplíně šestá nejlepší a celkově se tak vylepšila o čtyři příčky na pozici číslo deset. Doběhla sice až jedenáctá, odstup desáté doběhnuvší Herediaové po úvodních disciplínách byl vinou krachu v jízdách nicméně natolik velký, že byla vypuštěna v rámci zachování jednotnosti závodu na trať se sníženým odstupem na maximálních 90 sekund, avšak v cíli jí je pak samozřejmě počítán odstup ten, který by měla v případě vypuštění s reálně nabranou ztrátou.

Dovolím si ještě jednou na závěr zmínit, že ve finálovém závodě nemohla startovat zlatá žena z Tokia Kate Frenchová, kterou, semifinálovému postupu navzdory, zastavila před branami olympijského finále nemoc.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top léto všem fanouškům olympijských her!
15:13
(2:2, 6:4, 4:1, 3:6)
koniec udalosti
Konečné páté místo na olympijském turnaji berou Řekové. Ti se favorizovaných Španělů nezalekli a k úspěchu zaveleli v gólově bohaté druhé čtvrtině, v níž si vybudovali dvougólový náskok, ten navíc v následující osmiminutovce navýšili o další tři branky. Mužstvo z Pyrenejského poloostrova ve čtvrté části zapnulo, ale už bylo příliš pozdě, zvládlo se dotáhnout na kontakt, potřebovalo ještě o pár minut navíc. Nejspíše oba celky ale budou ve výsledku hodnotit turnaj spíše neúspěšně, protože do čtvrtfinále nastupovaly v roli favoritů a toužily zabojovat o cenné kovy, což jim nevyšlo.
11:8 pen.
koniec udalosti
Maďaři končí v slzách, Američané slaví bronz! Dramatické klání o medaile dospělo až do penaltového rozstřelu, v němž hráči ze zámoří nezaváhali ani jednou ze tří pokusů, zatímco Evropané úplně vyhořeli a neproměnili jedinou penaltu. Vyústění v podobě rozstřelu bylo spravedlivé, neboť byl po celou dobu k vidění vyrovnaný zápas, v němž většinu času vedla reprezentace USA, nicméně Maďaři v závěrečné části zabrali, a dokonce se dostali do vedení 8:6, jenže pak lehce ztratili koncentraci a soupeř trestal dvěma góly v rozmezí 60 vteřin, aby pak obrat dokonal a o zisku cenného kovu rozhodl právě v rozstřelu.

Maďarům se nepovedlo obhájit bronz z Tokia, zatímco Američané výrazně vylepšili čtvrtfinálovou účast z Japonska, přičemž historicky získali jubilejní desátou medali, první po šestnácti letech.
koniec udalosti
Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme pekný deň.
koniec udalosti
Opravy:

Maxim Sacultan (MDA) – Sebastian Rivera (PUR) 4:15
Zain Allen Retherford (USA) – Islam Dudajev (ALB) bez boje Dudajev
koniec udalosti
Opravy:

Nicolaas Johannes de Lange (RSA) – Murazi McHedlidze (UKR) 3:5
Amirali Azarpira (IRI) – Ališer Jergali (KAZ) 6:1
koniec udalosti
Opravy:

Catalina Axenteová (ROU) – Milaimys Marínová (CUB) bez boje Marínová
Génesis Reascová (ECU) – Yasemin Adar Yigitová (TUR) 3:1
Vítěz: K. Kijooka (JPN)
koniec udalosti
Finále:
Kotaro Kijooka (JPN) – Rahman Amouzadkhalili (IRI) 10:3

O bronz:
Sebastian Rivera (PUR) – Tulga Tumur Ochir (MGL) 10:9
Islav Dudajev (ALB) – Iszmail Muszukajev (HUN) 13:12
Vítěz: A. Tazhudinov (BRN)
koniec udalosti
Finále:
Givi Mačarašvili (GEO) – Akhmed Tazhudinov (BRN) 0:2

O bronz:
Murazi McHedlidze (UKR) – Magomedkhan Magomedov (AZE) 0:10
Amirali Azarpira (IRI) – Kyle Frederick Snyder (USA) 4:1
Vítěz: J. Kagamiová (JPN)
koniec udalosti
Finále:

Kennedy Alexis Bladesová (USA) – Juka Kagamiová (JPN) 1:3

O bronz:
Milaimys Marínová (CUB) – Aiperi Medet Kyzyová (KGZ) 6:0
Genésis Reascová (ECU) – Tatiana Renteríaová (COL) 1:2