68:87
(19:16, 29:41, 46:69)
79:72
(19:17, 34:34, 59:50)
Basketbalistky Austrálie dokázaly porazit domácí Francii a přeci jen si zajistily postup do čtvrtfinále! Navíc dokázaly vyhrát o více než šest bodů, konkrétně o sedm, a to znamená, že se vyhnou největším favoritkám na zlato z USA. Francie, Austrálie i Nigérie totiž uzavřely skupinu B s bilancí 2 – 1. V minitabulce pak mají nejlepší skóre Francouzky a Australanky se posunuly na druhé místo před Nigerii.

Utkání bylo dlouho velmi vyrovnané. V poločase se šlo do šaten za stavu 34:34. Protinožkyním však vyšel závěr třetí čtvrtiny a na začátku čtvrté svůj náskok navýšily i na dvojciferný rozdíl. Domácí hráčky se pak ještě dostaly na dostřel, konkrétně na stav 64:65, ovšem koncovka vyšla lépe o postup bojujícímu celku z Oceánie.

Výborně zahrála Tess Magdenová, která zaznamenala 18 bodů, z toho čtyři trojky. 14 bodů a šest doskoků si pak zapsala Ezi Magbegorová. Francii táhla především Gabby Williamsová, ta nastřílela 15 bodů.