WTA Ning-po (Tvrdý povrch)
2:0
6:3
7:5
Karolína Muchová (30.) vstoupila do turnaje WTA 500 v čínském Ning-pu vítězně. V utkání úvodního kola porazila za hodinu a 45 minut 6:3 a 7:5 australskou kvalifikantku Olivii Gadeckou (84.). První sadu okleštila česká favoritka dvěma brejky z prvního a posledního gemu. Ve druhém dějství se hra vyrovnala. Muchová musela dvakrát dotahovat ztrátu brejku. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se půjde do tiebreaku, ukončila bývalá světová osmička duel brejkem skrze nejdelší gem zápasu. Gadecká v něm promarnila vedení 40:0 a celkem osm gembolů. V osmifinále narazí olomoucká rodačka na šťastnou poraženou z kvalifikace Jaqueline
Cristianovou z Rumunska.
2:1
1:6
6:3
6:2
Kateřina Siniaková (41.) nedotáhla v čínském Ning-pu do vítězného konce solidně rozehrané osmifinále. V souboji s pátou nasazenou Darjou Kasatkinovou (11.) získala hladce první set a v tom druhém byla dvakrát o brejk napřed, přesto s ruskou favoritkou prohrála 6:1, 3:6 a 2:6. Nadějně vstoupila Češka také do rozhodujícího dějství, jenže od stavu 2:0 už nezískala ani gem. Utkání dohrávala se slzami v očích.