Slovinsko – Bulharsko 1:1 (kon.) | Maďarsko – Izrael 3:0 (kon.) | Švédsko – Srbsko 0:3 (kon.)
Švajčiarsko – Rakúsko 1:1 (kon.) | Portugalsko – Chorvátsko 1:2 (kon.) | Dánsko – Nórsko 3:1 (kon.)
Belgicko – Luxembursko 3:0 (kon.) | Španielsko – Sev. Írsko 5:1 (kon.)
Švajčiarsko
1:1 (1:1)
Rakúsko
cz Sobota 08.06.2024, 18:00 • Kybunpark, St. Gallen • Medzinárodný prípravný zápas

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a příjemné prožití následných týdnů, třeba i s Mistrovstvím Evropy v Německu. (20:07:07)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:16.

Švýcaři vstoupí do Mistrovství Evropy přesně za týden, kdy se utkají v Kolíně nad Rýnem s Maďarskem, které duelu v přípravném duelu porazilo Izrael 3:0. Rakušané vstoupí na EURO 17. června, kdy se utkají s favorizovanou Francií.

Přípravný zápas mezi Švýcarskem a Rakouskem, který byl pro obě země generálkou na blížící se Mistrovství Evropy, skončil nerozhodně 1:1.
    Vstup do utkání se povedl více Rakousku, které se také dostalo do vedení, a to když rychlou samostatnou akci zakončil mimo dosah brankáře Sommera Christoph Baumgartner – 0:1. Švýcaři ale byli od tohoto momentu lepším týmem a vyrovnání se dočkali v 26. minutě, a to když Vargasovu střelu jen do brankáře Lindnera dorazil do odkryté sítě Silvan Widmer – 1:1.
    Druhý poločas nabídl vcelku vyrovnaný průběh, ale přeci jen byli lehce lepší Rakušané. V množství rohů ale brankáře Sommera příliš neprověřili. Gólman Interu Milán Yann Sommer si svůj nejtěžší zákrok připsal až v 82. minutě, kdy jej prověřil rakouský útočník Gregoritsch. Švýcarsko toho do útoku v druhém poločase příliš nepředvedlo a protože Rakušané se už do další šance také nedostali, skončilo utkání remízou 1:1.

90+3

90+3
    Akci Rakouska zastavil ofsajd, zápas skončí nerozhodně.

90+3
    Třetí nastavenou minutu započne svou rozehrávkou brankář Sommer, ale vypadá to, že už ani jeden z týmů nebude nikam spěchat.

90+2
    Další Shaqiriho přihrávka končí až u obránců Rakouska, kterým se ale další pokus o rozehrání také nezdařil.

90+1
    Patrick Wimmer vidí v první nastavené minutě žlutou kartu, pravděpodobně za nesportovní chování.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90
    Shaqiriho centr letěl na zadní tyč, kam si nabíhal Okafor, ale balon už na hřišti nezastihl.

90
    A rakouský Patrick Wimmer vzápětí srazil k zemi Shaqiriho a Švýcarsko bude zahrávat standardku.

90
    Hostující Mwene už míč na hřišti nestihnul, domácí můžou vhazovat na útočné polovině.

89
    Akce hostujícího Posche kolem postranní čáry nevyšla, odkopávat bude švýcarský gólman.

88
    Wimmerova přihrávka hledala Seidla nebo Gregoritsche, ale skončila jen u stopera Elvediho.

88
    Rakousko zahajuje 88. minutu dnešního zápasu rozehrávkou u poloviny hřiště.

87
    Xherdan Shaqiri sice vyhrál hlavičkový souboj, ale míč prodloužil jen do míst, kde byli hráči v bílém.

86
    Michael Gregoritsch byl faulován Elvedim ve středu hřiště, italská rozhodčí Caputiová píská.

85
    Avšak ani akce Švýcarska nebyla příliš přesná, ve druhém poločase tempo zápasu trochu opadlo.