Llapi – Wisla Kraków 1:2 (kon.) | Tobol Kostanaj – Ružomberok sk 1:0 (kon.) | Pafos – Elfsborg 2:5 (kon.)
Zirä FK – Tiraspol 1:2 (4:5 po pen.) | Corvinul – Paks 0:2 (kon.) | Maribor – Plovdiv 2:2 (kon.)
NK Maribor
2:2 (1:0)
Botev Plovdiv
cz Štvrtok 18.07.2024, 20:15 • Ljudski vrt, Maribor (SLO) • Európska liga • 1 • Predkolo

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 12:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:15. (22:20:27)

Je za námi závěrečný hvizd a z postupu do další fáze se raduje bulharský Botev Plovdiv. Tomu dnes k postupu stačila remíza 2:2, jelikož si z domácího zápasu přivezl jednogólový náskok. Maribor poslal v 1. poločase do vedení Jan Repas, Botev ale po změně stran během 12 minut duel otočil, když se trefil střídající Christian Nwachukwu a Anthony Ujah. Za domácí už pouze vyrovnával deset minut před koncem Etienne Beugré.
    Botev Plovdiv čeká ve 2. předkole řecký Panathinaikos.

90+5

88
    Žlutá karta pro tým PFK Botev Plovdiv (Eto´o).

87
    Střídání v týmu PFK Botev Plovdiv:
    ze hřiště odchází Ujah, přichází Sekulič.

87
    Žlutá karta pro tým PFK Botev Plovdiv (Minkov).

83
    ze hřiště odchází Popov, přichází Diabate.
    80. Etienne BEUGRÉ - 2:2

80
    Maribor právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ETIENNE BEUGRÉ. Asistence: Božić.

74
    Střídání v týmu NK Maribor:
    ze hřiště odchází Jakupović, přichází Grlić.

72
    Žlutá karta pro tým PFK Botev Plovdiv (Ukaki).

70
    ze hřiště odchází Akere, přichází Ukaki.

63
    ze hřiště odchází Bourles, přichází Sikošek,
    ze hřiště odchází Ž. Repas, přichází Beugre.
    60. UJAH - 1:2

60
    Botev Plovdiv právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ANTHONY UJAH. Asistence: Nwachukwu.

56
    ze hřiště odchází Barišič, přichází Božić.
    48. NWACHUKWU - 1:1

48
    Autorem branky je CHRISTIAN NWACHUKWU. Asistence: Popov.

Jakub Holínka

Góly: 13. Repas (Iličič), 80. Beugré (Božić) – 48. Nwachukwu (Popov), 60. Ujah (Nwachukwu)

Karty:   32. Popov (BTP), 72. Ukaki (BTP), 87. Minkov (BTP), 88. Eto´o (BTP)

NK Maribor: Jug – Sirvys, Vidmar, Karič, Milec (C) – J. Repas, Ž. Repas (63. Beugré) – Bourles (63. Sikošek), Iličič, Barišič (56. Božić) – Jakupović (74. Grlić)
    Náhradníci: Bergsen, Pridgar – Bilac, Dizdarević, Feta, Lorber, Mbondo, Soudani

Tréner: Ante Simundža

Botev Plovdiv: Igonen – Minkov, Tamm, Conte, Balogiannis – Eto´o, Perera – Akere (70. Ukaki), Popov (C) (83. Diabate), Iliev (46. Nwachukwu) – Ujah (87. Sekulič)
    Náhradníci: Bernat, Kajzer – John, Jordanov, Karabeljov, Korošec, Remeikis, Videv

Tréner: Dušan Kerkez

Rozhodca: Romanov – Berkut, Zaporoženko (UKR)