FC Ballkani – Hamrun 0:0 (kon.) | Differdange – Ordabasy 1:0 (kon.) | AC Virtus – Flora 0:0 (kon.)
AC Virtus
0:0 (0:0)
Flora Tallinn
cz Utorok 23.07.2024, 21:00 • San Marino Stadium, Serravalle • Európska konferenčná liga • 2 • Predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Krásný úterní večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u prvního zápasu druhého předkola Konferenční ligy a společně budeme sledovat utkání mezi týmy AC Virtus a Flora Tallinn. Utkáním vás provedu prostřednictvím textového online přenosu. Utkání započne ve 21:00.

AC Virtus

Fotbalisté sanmarinského Virtusu loňské působení v první nejvyšší soutěži zvládli a se ziskem 79 bodů ovládli o dva body tamní Campionato Sammarinese. Díky tomu se Virtus kvalifikoval do boje o Ligu mistrů, jenže hned v prvním předkole dostal favorizované FCSB, které si nejprve poradilo se sanmarinským malým klubem vysoko 1:7 a doma následně 4:0. V tomto dvojzápase budou fotbalisté ze San Marina opět outsideři.

Estonští fotbalisté z Tallinnu jsou na tom hodně podobně, jako jejich dnešní soupeř. Narozdíl od sanmarinské ligy je estonská liga v plném proudu a po neúplném dvacátém kole se Flora nachází na třetím místě, které zaručuje postup do předkola Konferenční ligy. Nicméně Flora v minulém ročníku Meistriliigy zvítězila a postoupila do předkola Ligy mistrů. Tam jí los přisoudil slovinské Celje. Estonci byli ve dvojzápase velkým outsiderem a to se potvrdilo. Nejprve Celje zvítězilo na hřišti Flory vysoko 5:0 a doma si poradilo s Estonci 2:1. Dnes budou ale fotbalisté z Tallinnu favoritem, dokáží zvítězit?

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v samostatné klubové historii spolu ještě neutkaly, a bude to tak první střetnutí mezi tímto sanmarinským a estonským klubem. Utkání začíná ve 21:00!

AC Virtus: Passaniti – Gori, Giacomoni (C), Sabato, Rizzo – Montanari, Vallocchia, Ciacci – Pecci, Benincasa, Lombardi.
    Náhradníci: De Angelis, De Bartolo – Abouzziane, Arrigoni, Barone, Colagiovanni, Golinucci, Mema.
    Trenér: Luigi Bizzotto

Flora Tallinn: Grünvald – Hussar, Vaher, Tõugjas, Veering – Kreida – Zenjov, Soomets (C), Varjund, Kuraksin – Lepik.
    Náhradníci: Lapa, Rebane – Alamaa, Alliku, Kolobov, Kukk, Lukka, Pihela, Rõivassepp, Sappinen, Vassiljev.
    Trenér: Taavi Viik

Rozhodčí: Draganov – Kolev, Hadzhiyski.

1

35
    První žlutou kartu tohoto utkání obdržel domácí hráč Tommaso Lombardi (AC Virtus).

40
    První žlutou kartu vidí také fotbalisté favorizované Flory. Od bulharského sudího ji obdržel Kristo Hussar (Flora Tallinn).

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

První poločas prvního zápasu druhého předkola Konferenční ligy mezi týmy AC Virtus a Flora Tallinn je za námi. Na úvodní branku tohoto klání stále čekáme a blíže jsou k ní hráči estonské Flory, která byla v prvním poločase aktivnější a byla i blízko branky, když jeden z hostujících hráčů orazítkoval pravou tyč. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.

46

59
    Dalším hráčem, který bude dohrávat v karetním ohrožení, se stává hostující Markus Soomets (Flora Tallinn).

65
    Střídání v týmu AC Virtus:
    ze hřiště odchází Nicolo Vallocchia, přichází Alessandro Golinucci.

65
    ze hřiště odchází Tommaso Lombardi, přichází Sami Abouzziane.

68
    Střídání v týmu Flora Tallinn:
    ze hřiště odchází Andreas Vaher, přichází Mihhail Kolobov.

68
    ze hřiště odchází Tony Varjund, přichází Rauno Alliku.

72
    ze hřiště odchází Simone Benincasa, přichází Marseljan Mema.

72
    Za menší potyčku obdrželi žluté karty Alessandro Pecci (AC Virtus) a Danil Kuraksin (Flora Tallinn).

76
    Hostující Kreida rozehrál tři rohy v řadě a z této série vzešla největší šance zápasu, kterou zakončil Zenjov hlavičkou do tyče domácí brány.
    76. Při hlavičce Sergeje Zenjova zachránila domácí tyč

84
    ze hřiště odchází Alessandro Pecci, přichází Nicolas Arrigoni,
    ze hřiště odchází Nicola Gori, přichází Mario Barone.

85
    ze hřiště odchází Robert Veering, přichází Marco Luka,
    ze hřiště odchází Vladislav Kreida, přichází Konstantin Vassiljev,
    ze hřiště odchází Mark Anders Lepik, přichází Rauno Sappinen.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+6
    Žlutou kartu na konci zápasu obdržel ještě Luigi Rizzo (AC Virtus).

90+7

První zápas druhého předkola Konferenční ligy mezi sanmarinským Virtusem a estonskou Florou je u konce. Branku jsme neviděli ani ve druhém poločase, a oba týmy tak půjdou do odvety v Estonsku za vyrovnaného stavu 0:0. I ve druhém poločase dominovali spíše fotbalisté z Tallinnu, kteří ale nakonec branku vstřelit nedokázali.

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:10. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:17.

Dnešní utkání sledovalo 271 diváků. (00:04:48)

Děkuji všem za pozornost a přeji dobrou noc.

Matyáš Hampl

Góly:

Karty:   35. Lombardi (VTS), 72. Pecci (VTS), 90+6. Rizzo (VTS) – 40. Hussar (FLT), 59. Soomets (FLT), 72. Kuraksin (FLT)

AC Virtus: Passaniti – Gori (84. Barone), Giacomoni (C), Sabato, Rizzo – Montanari, Vallocchia (65. Golinucci), Ciacci – Pecci (84. Arrigoni), Benincasa (72. Mema), Lombardi (65. Abouzziane).
    Náhradníci: De Angelis, De Bartolo – Colagiovanni.

Tréner: Luigi Bizzotto

Flora Tallinn: Grünvald – Hussar, Vaher (68. Kolobov), Tõugjas, Veering (85. Lukka) – Kreida (85. Vassiljev) – Zenjov, Soomets (C), Varjund (68. Alliku), Kuraksin – Lepik (85. Sappinen).
    Náhradníci: Lapa, Rebane – Alamaa, Kukk, Pihela, Rõivassepp.

Tréner: Taavi Viik

Rozhodca: Draganov – Kolev, Hadžijski (BUL)

Diváci: 271
    Utorok 30.07.2024
    Flora - AC Virtus 5:2

Góly: 4. Lepik (pen.), 77. Sappinen (pen.), 92. Alliku (Sappinen), 97. Alliku (Sappinen), 120. Kreida (Sappinen) – 68. Benincasa (Ciacci), 88. Mema

Karty:   40. Lukka (FLT), 48. Lukka (FLT) – 3. Passaniti (VTS), 71. Benincasa (VTS), 75. Rinaldi (VTS), 76. Sabato (VTS), 84. Battistini (VTS), 112. Gori (VTS)

Nepremenená penalta: 101. Barone (VTS), brankár Grunvald zneškodnil

Držení míče: 64 % : 36 %.