Skupinové zápasy (kon.) | O umiestnenie a štvrťfinále (kon.)
koniec udalosti
Skupinové zápasy

cz Štvrtok 25.07.2024, 14:00 • Stade de France, Paříž • Olympijské hry - Ragby (muži)

Taháky večerního programu budou jistě souboj domácí Francie s Argentinou a pak samozřejmě utkání Fidži s Irskem. To slibuje hodně kvalitní podívanou. Já se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a na shledanou! (16:56:05)

16:30 Nový Zéland – Irsko 14:12

Je konec! Irové se nedokázali probít do blízkosti koncové čáry a prohráli 12:14! Nový Zéland tak vyhrává skupinu A a ve čtvrtfinále ho čeká papírově hratelnější Jihoafrická republika. Irsko musí jít na Fidži.

Nový Zéland – Irsko 14:12
    Jen jsem to dopsal, dokázal pětkou srovnat Andrew Knewstubb. Navíc pak proměněná konverze! Irové budou mít čas na poslední akci.

Nový Zéland – Irsko 7:12
    I minutu a půl před koncem vede Irsko o pět bodů. Míč má ale Nový Zéland. Irové se potřebují ubránit. All Black by stačila remíza.

Hned v úvodu druhé půle položil úvodní pětku All Blacks Leroy Carter. Akuila Rokolisoa pak proměnil konverzi.

Conroy pak opouštěl hřiště s tváří zkřivenou bolestí. Uvidíme, zda vůbec bude moci pokračovat.

Nový Zéland – Irsko 0:12
    Irové se protlačili obranou Nového Zélandu a Jordan Conroy pětku položil! Video ještě řešilo, zda mu při pokládání nevypadl balón z ruky, ovšem nakonec se body započítají. Mark Roche proměnil i konverzi. To je také konec poločasu.

Nový Zéland – Irsko 0:5
    Irové dělají malý krůček k tomu, aby se papírově nejsilnějšímu soupeři vyhnuli! Prosadil se Zac Ward. Následná konverze nevyužita.

Nový Zéland – Irsko 0:0
    Utkání je velmi urputné a nervózní. Je vidět, že oba celky se chtějí vyhnout Fidži.

Poslední dnešní utkání bylo před chvílí rozehráno. Skóre se zatím nezměnilo.

V závěrečném zápase skupinové fáze si to rozdají o první místo v áčku Nový Zéland a Irsko. Vítěz půjde ve čtvrtfinále na Jižní Afriku, poražený na Fidži. To je poměrně velká motivace se obhájcům zlata vyhnout.

Jihoafrická republika uhrála, co potřebovala. Japonsko deklasovala 49:5 a postoupí ze třetího místa tabulky skupiny A. Mezi týmy na třetích příčkách se umístila jako druhá za USA. Mimo hru tak zůstává Samoa.

Jihoafrická republika – Japonsko 49:5
    Shilton van Wyk využil mezery mezi bránícími japonskými hráči a proběhl. Další pětka. Ronald Brown pak proměnil konverzi.

Jihoafrická republika – Japonsko 42:5
    Prosazují se opět jasně lepší Jihoafričané. Rosko Specman doběhl pro pětku a Ronald Brown využil konverzi z dobré pozice.

Jihoafrická republika – Japonsko 35:5
    Japoncům se podařilo položit pětku! Kazuma Ueda předvedl skvělé zrychlení a dostal se až za koncovou čáru. Konverzi minul Noguči.

Jihoafrická republika – Japonsko 35:0
    Tohle je exhibice! Jihoafričané položili další dvě pětky a Tristan Leyds proměnil obě konverze. Poločas končí výsledkem 35:0 a tohle skóre už by poslalo JAR dál jako druhý celek ze třetích míst.

Jihoafrická republika – Japonsko 21:0
    To je fičák! Japonci po výkopu hned přišli o míč a Shilton van Wyk přidal další pětku. Následovala také opět proměněná konverze. Zdá se, že JAR půjdou dál a vystrnadí z postupových pozic Samou.