Argentína – Irak 3:1 (kon.) | Domin. republika – Španielsko 1:3 (kon.) | Ukrajina – Maroko 2:1 (kon.)
Uzbekistan – Egypt 0:1 (kon.) | Izrael – Paraguaj 2:4 (kon.) | N. Zéland – USA 1:4 (kon.)
Francúzsko – Guinea 1:0 (kon.) | Japonsko – Mali 1:0 (kon.)
Argentína
3:1 (1:1)
Irak
cz Sobota 27.07.2024, 15:00 • Lyon Stadium, Lyon • Olympijské hry - muži • 2 • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek všechno, užijte si zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou. (17:17:43)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:12.

Utkání olympijské skupiny B mezi Argentinou a Irákem je u svého konce a spokojenější s výsledkem budou jihoameričtí fotbalisté, kteří zvítězili 3:1.
    Svěřenci trenéra Mascherana byli lepší již v první poločase a po zásluze se také dostali do vedení, a to když se ve 13. minutě prosadil po sklepnutí Álvareze Thiago Almada – 1:0. Argentinci poté klidně ještě mohli navýšit své vedení, ale znovu Almada nebo právě Álvarez zakončili vedle Hasanovy branky. Ve čtvrté minutě nastavení však přišel pro „domácí“ šok, neboť irácký kapitán Ajmán Husajn v pokutovém území přeskočil Otamendiho a překonal hlavou brankáře Rulliho – 1:1.
    Do druhé části hry vstoupili také lépe hráči z Jižní Ameriky a druhé branky se dočkali v 62. minutě, když se po akci střídajících hráčů prosadil Luciano Gondou, který na hřišti pobyl sotva dvě minuty – 2:1. I nadále byli Argentinci lepším týmem a šanci na zvýšení náskoku měli Simeone i znovu Luciano Gondou, ale hostující obrana nekapitulovala. Pojistku v podobě třetího gólu přidala Argentina až v 84. minutě, když se po hezké kombinační akci trefil přesně do levé šibenice Hasanovy branky Ezequiel Fernández – 3:1. Argentinci pak závěr utkání zkušeně dohráli a připisují si do tabulky potřebné tři body po výhře 3:1.

90+7

90+7
    Bruno Amione míč jen nastřelil do hráče soupeře, to už bude dnes všechno.

90+7
    Nepřesný nákop na pravou stranu předvedl obránce Zajd Tahsín, pomalu se blíží závěr nastaveného času.

90+6
    Jihoameričtí fotbalisté teď drží balon u svých kopaček a nikam už se nehrnou.

90+5
    Závěr zápasu už se spíše dohrává, Irák se sice ještě snaží o nějakou tu nebezpečnou akci, ale defenziva Argentiny působí jistě.

90+4
    Hlavní rozhodčí pustil hraniční zákrok ve středu pole na Alího, poté se snažil po levé straně probít Álvarez, byl ale dobře zastaven.

90+3
    Střídající Karrar Saad se toho nebál a vyslal ránu z uctivé vzdálenosti, kterou ale chytá brankář Gerónimo Rulli.

90+2
    Irák se sice ještě snaží o zdramatizování průběhu, ale o vítězi už je asi rozhodnuto.

90+1
    Simeoneho pokus o centr jen proplachtil pokutovým územím Hasana.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje sedm minut.

89
    V 89. minutě vidí žlutou kartu za podražení přímo před zraky rozhodčího argentinský útočník Luciano Gondou.

88
    Na konci 88. minuty rozehrávají z vlastní obranné poloviny Iráčané, ale čas na teoretické vyrovnání už se krátí.

87
    Na trávníku zůstal ležet po zákroku Abdul-Amíra Gondou, hrát budou Argentinci.

85
    Střídání v týmu Irák:
    ze hřiště odchází Karrar al-Muchtár, přichází Karrar Saad.

85
    ze hřiště odchází Alí Džásim, přichází Husajn Abdulláh.

85
    Střídání v týmu Argentina:
    ze hřiště odchází Thiago Almada, přichází Bruno Amione.

Matěj Skula

Góly: 13. Almada (Álvarez), 62. Gondou (Zenón), 84. E. Fernández (Zenón) – 45+4. Husajn (Maknazí)

Karty:   50. Garcia (ARG), 89. Gondou (ARG) – 46. Tahsín (IRK), 52. N. Muhammad (IRK)

Argentína: Rulli – Garcia (60. Luján), Di Cesare, Otamendi (C), Soler (60. Zenón) – Almada (85. Amione), E. Fernández, Hezze (60. Gondou), Medina – Beltrán (45+1. Simeone), Álvarez.
    Náhradníci: Brey – Echeverri.

Tréner: Javier Mascherano

Irak: H. Hasan – Saadún (60. Alí), Udžajmí, Tahsín, Maknazí – Bájaš (75. Abdul-Amír), al-Muchtár (85. K. Saad) – N. Muhammad (60. M. Muhammad), Džásim (85. Abdulláh), Amín – Husajn (C).
    Náhradníci: al-Rekabe – al-Imám.

Tréner: Radhi Shenaishil

Rozhodca: E. Eskas – E. Engan Jan, I. Bashevkin (všichni NOR)