Holandsko – Maďarsko 10:8 (kon.) | Grécko – USA 6:15 (kon.)
Španielsko - Francúzsko 15:6 (kon.) | Austrália – Čína 7:5 (kon.)
koniec udalosti
Grécko – USA

6:15

(0:3, 2:6, 2:3, 2:3)

cz Sobota 27.07.2024, 15:35 • Aquatics Centre, Paříž • Olympijské hry - vodné pólo - ženy • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:35.

V sobotu od 15:35 se do bazénu pařížského Aquatics Centre poprvé na turnaji vnoří vodní pólistky Řecka a Spojených států amerických.

Favoritkami námi sledovaného mače stejně jako celého olympijského turnaje jsou zcela nepochybně Američanky, které si pro zlatou medaili doplavaly již na třech olympijských šampionátech v řadě. Největším úspěchem Řekyň jsou zlatá medaile z mistrovství světa 2011, stříbrná medaile z domácích olympijských her v Aténách z roku 2004 a čtyři stříbrné medaile z evropských šampionátů (2010, 2012, 2018 a 2022).

Z pětičlenné skupiny v níž jsou kromě námi sledovaných soupeřů ještě Francouzky, Italky a Španělky postoupí do čtvrtfinále nejlepší čtyři celky, stačí se tak neumístit na nepěkném posledním místě. Soupeřkami pro čtvrtfinále pak budou Maďarky, Australanky, Kanaďanky, Číňanky nebo Nizozemky, které se potkávají v rámci skupiny A.

Právě poslední jmenované Nizozemky jsou jednou z největších hrozeb pro zlaté ambice USA, na zlato z olympiády 2008 totiž dokázaly navázat poněkud nečekaným triumfem na MS 2023, když jako jediné na posledních sedmi světových šampionátech dokázaly sebrat Američankám nejvyšší příčku.

Proti Řecku by se měla představit 31letá kapitánka USA Maggie Steffensová, která je mnohými experty označována za vůbec nejlepší hráčku tohoto sportu na planetě. Zvýšit šance Řekyň by mohla Alexandra Asimakiová, 36letá hvězda řeckého výběru jako jediná hrála právě na již zmiňovaném veleúspěšném světovém šampionátu v roce 2011.

Sestavy
    Řecko: Diamantopoulouová, Plevritouová E., Chydiriotiová, Eleftheriadouová, Plevritouová M. (C), Xenakiová, Asimakiová, Patraová, Ninouová, Plevritouová V., Giannopoulouová, Myriokefalitakiová, Stamatopoulouová. Trenérka: Alexia Anna Kammenouová.

USA: Johnsonová, Musselmanová, Prenticeová, Fattalová, Flynnová, Steffensová (C), Raneyová, Neushulová, Roemerová, Gilchristová, Ausmusová, Sekulicová, Longanová. Trenér: Adam Krikorian.

První zápas skupiny B začne zhruba za 40 minut.

Hráčky obou týmů jsou již v bazénu, jdeme na to!

0:00
    Úvodní sprint vyhrály zásluhou Rachel Fattalové Američanky.

0:32
    První akci zápasu zakončovala Raneyová nepřesně.

0:50
    Rána Xenakiové úspěšná rovněž není.

1:27
    Margarita Plevritouová je vyloučena.

1:42
    USA právě vstřelily branku!
    Přesilová hra je takřka okamžitě využita, trefuje se RACHEL FATTALOVÁ! Spojené státy vedou 1:0.

149
    Nyní se ovšem Američanky musejí bránit, vyloučena je Prenticeová.

2:08
    Eleni Xenakiová trefuje tyč!

2:54
    A je tu další vyloučení, nedovoleného zákroku se dopustila Maria Patraová.

3:20
    Jovana Sekulicová ztratila míč.

3:35
    A je tu další tyč! Athina Dmitra Giannopolouová pálila velmi nadějně!

3:55
    Další přesilová hra pro Američanky, vyloučena je právě Giannopoulouová.

4:10
    A je to 2:0 pro Spojené státy! Kapitánka MAGGIE STEFFENSOVÁ využívá přesilovou hru!

4:33
    Po tomto souboji následuje vyloučení americké kapitánky.

4:45
    Cenný zákrok si připisuje americká kapitánka Johnsonová!

5:15
    A máme tu další nedovolený zákrok, provinila se Eleftheria Plevritouová.

5:27
    Ani tentokráte Američanky nezaváhaly, JENNA FLYNNOVÁ zvyšuje již na 3:0.

5:56
    Další výtečný zákrok americké brankářky.

6:21
    Flynnová ztrácí balón.

6:48
    Brankářka Spojených států opět odvádí skvělou práci a drží čisté konto.

7:12
    Nedovoleného zákroku se dopouští Ionna Chydiriotiová.

7:32
    Tentokrát se americkému týmu přesilovou hru využít nepodařilo, na jejím konci přišel útočný faul.

7:47
    Rachel Fattalová je vyloučena.

7:49
    Johnsonová vytlačila další ránu na tyč.

8:00
    Po první čtvrtině vedou Američanky 3:0 za což vděčí především třem využitým přesilovým hrám a skvělé práci Ashleigh Johnsonové.

8:00
    Také ve druhé čtvrtině budou díky sprintu Fattalové hrát jako první Američanky.

8:28
    Po nedovoleném zákroku Myriokefalitakiové následuje penalta.

8:28
    Trestnou střelu z pěti metrů nekompromisně proměňuje MADDIE MUSSELMANOVÁ, která tak zvyšuje na 4:0.

8:44
    Neushulová je vyloučena.

8:49
    Nyní měly Američanky velké štěstí, Johnsonová vyplavala z brány, aby blokovala soupeřku, ta si toho ovšem všimla včas a vypálila. Její rána jde však do tyče.

9:18
    Dominance amerického družstva pokračuje i ve druhé čtvrtině, na 5:0 zvyšuje tvrdě z dálky KALEIGH GILCHRISTOVÁ.

9:18
    Řecká trenérka si bere oddechový čas.

10:22
    Ryann Neushulová dokázala sebrat míč zkušené Asimakiové a z následného protiútoku nekompromisně na 6:0 zvyšuje JOVANA SEKULICOVÁ.

10:48
    Ránu Chydiriotové krotí Johnsonová.

11:01
    Poradit si vzápětí dokázala také s pokusem Ninouové.

11:44
    Neuvěřitelné, Američanky ani tentokráte neinkasují! Johnsonová si další zákrok připisuje proti pokusu Chydiriotiové.

12:15
    Po faulu Ninouové následuje dnešní druhý trestný hod pro Američanky.

12:15
    Jewel Roemerová byla až příliš natěšená na možnost prvního zápisu do zápasových statistik a ránu pokazila.

12:33
    Pokus Neushulové je zblokovaný.

12:49
    Flynnová dokázala vybojovat odražený míč, následná rána Sekulicové končí na brankářce.

13:04
    USA právě vystřelily branku!
    Dominance favorita pokračuje, JENNA FLYNNOVÁ svou druhou brankou v zápase zvyšuje již na 7:0!

13:15
    Vyloučení potkalo Ryann Neushulovou.

13:35
    Řecko právě vstřelilo branku!
    Řekyně snižují na 1:7, přesilovou hru dokázala využít ELEFTHERIA PLEVRITOUOVÁ.

14:01
    Nikoleta Eleftheriadouová je vyloučena.

14:12
    Pokus Maddie Musselmanové je zblokovaný.

14:35
    Ránu Patraové kryje Johnsonová.

15:04
    Sudí vylučují Nikoletu Eleftheriadouovou.

15:05
    Přesilová hra je okamžitě využita, na 8:1 pro Spojené státy zvyšuje EMILY MARY AUSMUSOVÁ.

15:19
    Řekyně se snad pozvolna dostávají do zápasu, na 2:8 snižuje ELENI XENAKIOVÁ.

15:45
    JENNA FLYNNOVÁ nicméně zjevně ještě nemá dost! Je tu hattrick americké hráčky a zvýšení na 9:2.

15:59
    Šestimetrová standardka Eirini Ninouové s klaksonem je nepřesná.

16:00
    Po druhé čtvrtině náskok Američanek narostl již na sedm branek a o výsledku zápasu je tak zřejmě definitivně rozhodnuto.

16:00
    Úvodní sprint opět ovládl tým USA.

16:47
    Ztráty na obou stranách, míč je zpět v rukou Američanek.

17:03
    Penaltový faul Vasiliki Plevritouové trestá americká kapitánka MAGGIE STEFFENSOVÁ. Američanky vedou 10:2.

17:29
    Faulující hráčka se snažila svůj zákrok odčinit nadějnou střelou, míč však končí na tyči.

17:57
    Rozhodčí vylučují Athinu Giannopoloulouvou.

18:00
    Američanky jsou dnes prostě k nezastavení, přesilovou hru tentokráte proměňuje zblízka po rozehraném trestném hodu TARA PRENTICEOVÁ.

18:26
    Johnsonová chytá pokus Asimakiové.

18:53
    Roemerová míjí branku.

19:16
    Další skvělý zákrok si připisuje Eirini Ninouová.

20:16
    Ani jedna ze stran nedokázala své ofenzivní ambice proměnit ve střelecký pokus, míč je zpět v rukou Američanek.

20:32
    Rychlý kontr USA končí nevyužit, Diamantopolouová vychytala Sekulicovou.

21:14
    Zblokované střely na obou stranách, na branku neprošel pokus Xenakiové ani Flynnové.

21:41
    Johnsonová se řítila vodou k volnému míči, čehož ovšem dokázala ke snížení skóre na 3:11 využít o píď rychlejší MARIA MYRIOUKEFALITAKIOVÁ.

22:14
    Američanky si nyní budou muset poradit bez Maddie Musselmanové, která je vyloučena.

22:44
    Na poslední chvíli se ke střele dostala Nikoleta Eleftheriadouová, její pokus byl však zblokován.

23:10
    TARA PRENTICEOVÁ svou druhou brankou v zápase zvyšuje skóre zápasu na 3:12 v neprospěch Řecka.

23:58
    EIRINI NINOUOVÁ alespoň snižuje na 4:12.

24:00
    Také ve třetí čtvrtině pokračoval jednoznačně dominantní výkon amerického týmu, výsledný stav 2:3 z této čtvrtiny je tak k Řekyním ještě milosrdný. Podaří se jim přece jen udržet remízu či dokonce zvítězit alespoň ve čtvrté části?

24:00
    I ve čtvrté čtvrtině ovládla úvodní sprint Fattalová.

24:39
    Američanky na chvilku ztratily míč, Musselmanová ho ovšem dokázala vybojovat zpět.

24:49
    Nu a z následného brejku se prosazuje JEWEL ROEMEROVÁ. Američanky dnes skórují s absolutní lehkostí a vedou o devět gólů.

25:14
    Po zblokované ráně Patraová si Američanky berou oddechový čas.

25:14
    Zbytek zápasu už se bude spíše dohrávat, v bráně USA tak dostává šanci Amanda Longanová.

25:41
    Steffensová ztratila míč.

26:03
    Roemerová situaci dokázala vyřešit pouze za cenu nedovoleného zákroku.

26:20
    Rána Eleftheriadouové byla zblokována.

26:37
    Další pokusy téže dámy končí na tyči.

27:01
    Pokus Rachel Fattalové rovněž pouze orazítkoval brankovou konstrukci.

27:29
    Třetí tyčka v řadě, tentokráte opět po střele Eleftheriadouové.

27:58
    Diamantopoulouová chytá pokus Flynnnové.

28:27

28:27
    Je tu oddechový čas pro Řecko, které je stále ve hře alespoň o čestný úspěch v podobě udržení třetí čtvrtiny.

28:40
    Řecko právě vstřelilo branko!
    A teď je tomu ještě o kus blíž! NIKOLETA ELEFTHERIADOUOVÁ proměňuje přesilovou hru a snižuje na 5:13!

29:05
    Třetí vyloučení a tedy červená karta potkaly právě Eleftheriadouovou.

29:17
    USA právě střelily branku!
    Přesilovou hru Spojených států využívá a na 5:14 zvyšuje JENNA FLYNNOVÁ!

29:25
    Maggie Steffensová je vyloučena.

29:47
    Rána Plevritouové se zastavila o blokující obránkyni.

30:05
    Ještě jedno oslabení v neprospěch Spojených států, provinila se Jovana Sekulicová.

30:20
    Eirini Ninouová stav čtvrté čtvrtiny nesrovnává, její rána je zblokována.

30:49
    JOVANA SEKULICOVÁ zvyšuje 71 vteřin před koncem zápasu rozdíl ve skóre na dvojciferný, Američanky vedou 15:5.

31:14
    VASILIKI PLEVRITOUOVÁ určuje zřejmě finální stav zápasu na 6:15.

31:29
    Faul Alexandry Asimakiové znamená poslední přesilovku pro USA.

32:00
    Je konec, USA se tentokráte ke střele nedostaly, nemusejí je to nicméně nikterak mrzet, protože Řekyně deklasovali rozdílem devíti branek 6:15.

Branky: 2. Fattalová, 6., 7., 14. a 30. Flynnová, 9. Musselmanová, 10. Gilchristová, 11. a 31. Sekulicová, 18. Steffensová, 19. a 24. Prenticeová, 25. Roemerová – 14. E. Plevritouová, 16. Xenakiová, 22. Myrioukefalitakiová, 24. Ninouová, 29. Eleftheriadouová, 32. V. Plevritouová.

Hned 4 branky si dnes připsala famózně hrající Jenna Flynnová, dvěma trefami ji pak sekundovali Sekulicová a Prenticeová. Řecké hráčky nebyly zvláště v první polovině zápasu pro americký tým pražádnou konkurencí, nakonec prohrály rozdíl 2:3 také poslední čtvrtinu.

V příštím kole čeká na Řekyně hratelnější soupeř v podobě Španělska, tentýž soupeř čeká v druhém utkání základní skupiny také na Spojené státy americké.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji všem fanouškům vodního póla top den. (16:45:05)