Veľká Británia - Španielsko 4:0 (kon.) | Belgicko - Írsko 2:0 (kon.)
Holandsko - Juhoafrická republika 5:3 (kon.) | Austrália – Argentína 1:0 (kon.)
Nemecko – Francúzsko 8:2 (kon.) | India – Nový Zéland 3:2 (kon.)
koniec udalosti
Austrália – Argentína

1:0

(0:0, 1:0, 0:0, 0:0)

cz Sobota 27.07.2024, 13:15 • Stade Yves-du-Manoir 2, Paříž • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina B

Utkání skupiny B mezi Austrálií a Argentinou rozhodla jediná gólová trefa, kterou na konci třicáté minuty z trestného rohu zaznamenal Blake Govers. Argentina proti papírovým favoritům herně nezaostávala, ale v konečném účtování doplatila na vícero neproměněných šancí a zákroky Andrewa Chartera, jenž si na úvod olympijského turnaje připsal do osobních statistik vychytanou nulu. (14:42:11)

60
    Konec zápasu

60
    Možná poslední šance na vyrovnání Argentincům radost nepřinesla. Domeneho střela byla tečovaná Brandem a dorážejícího Domeneho dokázal vychytat Charter.

60
    Maico Casella Schuth poslal přihrávku z levé strany do nohy bránícího hráče. Rozhodčí neváhali a dali Argentině výhodu trestného rohu.

59
    Argentina složitě hledá cestu vpřed. Přípravná fáze uprostřed hřiště jim zabírá nezdravě moc času.

58
    Argentincům rychle dochází čas. Australané necelé tři minuty před koncem kontrolují hru v bezpečné vzdálenosti od svého gólmana.

57
    Santiago Tarazona si proklestil cestu přes několik mužů ve žlutém, ale Agustin Bugallo na jeho přihrávku letící podél brankové čáry nedosáhl.

56
    Blake Govers měl zálusk na svůj druhý zásah z trestného rohu. Opět mířil doprava, ale míček proletěl kolem tyče.

56
    Ogilvie si u zadní čáry vtipně nabral míček na hokejku a donesl ho do předbrankového prostoru, kde rozhodčí našli argentinský faul. Výsledkem je trestný roh.

55
    Australská obrana nechala Mazzilliho převzít prudkou přihrávku do střeleckého kruhu. Vzápětí ho míček ale neposlechl a k ráně na Chartera nedošlo.

54
    Nepříjemnost pro Argentince. Pád Ogilvieho byl zaviněn Santiagem Tarazonou, jenž za svůj faul obdržel zelenou kartu.

53
    Jake Harvie se pěkně uvolnil mezi dvěma soupeři. Dawson na něj chtěl navázat, ale míček mu utekl do autu.

52
    Celkově se hra ale zrychluje. Po přestupku útočícího Ephraumse se míček opět valí vstříc brance Andrewa Chartera.

51
    Ale ne dlouho. Jihoameričané jsou v útočné fázi mnohdy zbrklí a pokouší se o přihrávky na velké riziko.

50
    Další dlouhý nához zkrotil Zubeldía podstatně lépe. Argentinci přenesli hru doprava a po zastavené akci Bugalla budou dál pokračovat.

49
    Nahození skoro z půlky hřiště se stalo pro argentinský útok osudným, poněvadž míček vyletěl mimo hrací plochu.

48
    Ky Willott vystihl míček v obranné čtvrtině hřiště. Argentina ale spustila presink a svou akci dokázala obnovit.

47
    Australané eliminovali postupnou kombinaci svých oponentů a prostřednictvím Craiga vyjeli do bleskově provedeného protiútoku, jemuž chyběla jen lepší finální přihrávka před prázdnou braku k dobíhajícímu Wickhamovi.