Veľká Británia - Španielsko 4:0 (kon.) | Belgicko - Írsko 2:0 (kon.)
Holandsko - Juhoafrická republika 5:3 (kon.) | Austrália – Argentína 1:0 (kon.)
Nemecko – Francúzsko 8:2 (kon.) | India – Nový Zéland 3:2 (kon.)
koniec udalosti
India – Nový Zéland

3:2

(0:1, 1:0, 1:0, 2:1)

cz Sobota 27.07.2024, 17:30 • Stade Yves-du-Manoir 2, Paříž • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky pozemního hokeje. V tomto zápase v rámci skupiny B proti sobě nastoupí Indie a Nový Zéland.

Pozemní hokejisté Nového Zélandu odehráli před Hrami jeden přípravný zápas. Na Španělsko však nestačili a podlehli mu 2:3. Španělsko třemi góly ve druhém poločase otočilo zápas a vyhrálo ho.

Hráči Indie oficiálně přípravný zápas sice neodehráli, ale poslední tři duely prohráli. Nestačili na Velkou Británii 2:3, Německo 2:3 a Velkou Británii 1:3.

Historicky patří Indie mezi nejúspěšnější země, má celkem 11 medailí z pozemního hokeje. Tu poslední z Tokia, kde tým skončil třetí. Naopak Nový Zéland má pouze jednu medaili, zlatou z roku 1976.

Utkání se odehraje na stadionu Stade Yves-du-Manoir.

Indie: Singh J. – Abhishek, Singh M., Singh Man., Singh Har., Parattu Raveendran (C), Sumit, Pal, Rohidas, Singh S.
    Náhradníci: Singh G., Sanjay, Upadhyay, Singh Sh., Prasad,

Nový Zéland: Dixon – Boyde, Lett, Chlid, Morrison, Lane, Woods, Russell, Tarrant, Findlay, Phillips
    Náhradníci: Smith – Yortson, Morrison, Inglis, Houlbrooke,

1
    Zápas právě začal.

1
    Lett zkoušel najít spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale následně fauloval. Hrát budou soupeři.

2
    Indie je nyní aktivnější, ale chybovala, a tak mohou hrát soupeři.

2
    Phillips nedokázal však přesněji vypálit, akce Nového Zélandu končí nepřesně.

3
    Prasad se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana si dokázala poradit.

4
    Abhishek se propracoval k první nebezpečnější střele v tomto zápase, ale brankář Dixon si dokázal snadno poradit.

5
    Úvod zápasu sice patřil Novému Zélandu, ale nyní Indie zlepšila hru a pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře.

6
    Tým vedený jako domácí se dostal do střelecké pozice, ale pokus o zakončení Pala byl zblokovaný.

8
    Trestný roh budou nyní rozehrávat hráči Nového Zélandu, ti tak budou mít další příležitost.

8
    Nový Zéland právě vstřelil branku!

Po trestném rohu se do zakončení dostal SAM LANE, jehož rána mířila přesně k tyči. Brankář neměl nárok. Nový Zéland zaslouženě vede.

9
    Zelenou kartu dostává Gurjant Singh

10
    Hokejisté Nového Zélandu jsou nyní aktivnější, tlačí se dál do zakončení. Nyní pálil Scott Boyde vedle branky.

12
    Vyloučený hráč se vrací do hry, Nový Zéland nedokázal početní výhodu proměnit ve výraznější šanci.

14
    Nyní se po rychlém přenesení hry dostal do šance Simon Yorston, jehož pokus kryje brankář.

14
    Tým vedený jako hostující dál kontroluje hru, je aktivnější, ale nemůže se dostat do zakončení.

15
    Začala poslední minuta hry v první čtvrtině.

15
    Pravděpodobně se už nic nestane a tato část zápasu se dohraje pod taktovkou hráčů ve tmavých dresech.

15
    Skončila první čtvrtina.

16
    Začala druhá čtvrtina.

16
    Nic Woods dostává žlutou kartu, příliš mnoho hráčů na ledě.

16
    Indie se nyní propracovala na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet.

16
    Sukhjeet Singh se propracoval do střelecké pozice, brankář Nového Zélandu velmi dobře zasáhl.

17
    Sledujeme pasáž hry, která je ovlivněna celou řadou nepřesností.

18
    Amit Rohidas se pokoušel najít spoluhráče dlouhou přihrávkou, ale jeho kolegové toto nečekali.

21
    Vyloučený hráč se vrací do hry a Indie nedokázala dlouhou početní výhodu proměnit.

21
    Žádnou výraznější příležitost kromě jedné střely jsme teď neviděli.

21
    Nový Zéland kombinuje na své polovině a hledá cestu, jak se propracovat k brance soupeře.

22
    Lane si nabíhal do volného prostoru, kam tušil přihrávku od spoluhráče, míček ale nebyl přesný.

23
    Nový Zéland měl velkou příležitost, tři na jednoho, ale Hardik Singh se výborně dokázal vrátit a zastavil akci soupeře.

24
    Trestný roh bude rozehrávat Indie.

24
    Indie se sice dostala ke střele, ale střelecký pokus byl zblokovaný.

24
    Obrana si poradila za cenu dalšího trestného rohu.

24
    Indie právě vstřelila branku!
    Rychle rozehraný trestný roh, následně odražený míček před brankou našel MANDEEP SINGH, jehož rána už byla nechytatelná pro brankáře. Máme vyrovnáno.

25
    Situaci ještě přezkoumávalo video, ale branka platí.

26
    Dostáváme se do posledních pěti minut hry v prvním poločase, aktuálně díky vyrovnání má zápas zcela nový náboj.

27
    Indie se pokouší hrát nyní aktivně a vynutit si chybu soupeře, ale obrana Nového Zélandu je aktuálně velmi pozorná.

28
    Tým vedený jako hostující nyní rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

30
    Zelenou kartu dostává Hugo Inglis.

30
    Skončil první poločas.

Po prvním poločase platí nerozhodný stav 1:1. Nejprve Lane poslal Nový Zéland do vedení, a pak Mandeep Singh srovnal. Sledujeme celkově klidnější duel.

31
    Začala třetí čtvrtina.

32
    Autor druhé branky v tomto zápase měl další příležitost, ale jeho pokus kryje brankář.

32
    Bleskové přenesení hry, ale svou šanci Nový Zéland nyní neproměnil.

34
    Indie otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení, po nepřehledné se prosazuje SUMIT SUMIT. Následné video Novému Zélandu nepomohlo. Míček přešel brankovou čáru.

35
    Hokejisté Indie se pokouší navýšit své vedení, ale obrana Nového Zélandu dobře blokuje střelecké pokusy soupeře.

36
    Nový Zéland si vypracoval dobrou střeleckou pozici, z osy hrací plochy neuspěl Hayden Phillips, následovat bude trestný roh.

37
    Kane Russell si vypracoval dobrou střeleckou pozici, jeho ránu dokázala zblokovat obrana, možná zasáhl brankář.

37
    Série několika trestných rohů Nového Zélandu nepřinesla výraznější šanci.

38
    Nový Zéland diktuje tempo hry, Phillips měl zajímavou akci, přihrávka na druhou stranu hrací plochy se nesetkala s úspěchem.

39
    Indie nyní rozehrává od své branky, Singh Har. to zkoušel individuálně, ale moc daleko se s míčkem nedostal.

40
    Pět minut hry nás dělí od konce třetí čtvrtiny, více ze hry má nyní sice Nový Zéland, ale nemůže se prosadit.

41
    Tým vedený jako domácí se sice propracoval do střelecké pozice, ale pokus o zakončení mu nevyšel.

41
    Pal to zkoušel individuálně, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

43
    Upadhyay hledal před brankou spoluhráče, ti byli obsazení, a tak se vrací hra před branku Indie.

44
    V předposlední minutě čtvrtiny rozehrával Nový Zéland trestný roh. Sam Lane se dostal do zakončení, ale neuspěl.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v této části zápasu.

45
    Konec třetí čtvrtiny.

46
    Začala čtvrtá čtvrtina.

46
    Indie mohla navýšit své vedení, ale Sukhjeet Sing neprostřelil brankáře soupeře.

47
    Indie vstoupila do poslední části aktivně, rozehrává další trestný roh. Amit Rohidas to vzal na sebe, ale jeho rána byla zblokovaná.

48
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

49
    Sean Findlay se natahoval po přihrávce spoluhráče, ale svou hokejkou na míček nedosáhl. Hrát tak budou jeho soupeři.

52
    Tlak a aktivní hra Nového Zélandu přinesla trestný roh, ale tým se k zakončení nedostal.

53
    Lane to vzal nyní na sebe a po trestném rohu se dostal k zakončení. Jeho rána byla zastavená brankářem.

53
    SIMON CHILD se prosazuje po trestném rohu. Tvrdou ránou dokázal prostřelit brankáře, máme vyrovnáno. Míček proskákal až za brankovou čáru!

54
    Nový Zéland pokračuje v dobré hře, další trestný roh Nového Zélandu přinesl střelecký pokus Kane Russella.

55
    Pět minut hry nás dělí od konce poslední čtvrtiny, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

56
    Indie se nyní dostala do zajímavé střelecké pozice, ale pokus o střelu byl zblokovaný.

56
    Sledujeme nyní nepříliš atraktivní hru, ani jeden celek se nemůže prosadit.

58
    Indie bude nyní rozehrávat trestný roh.

58
    Hráči Indie nyní diktují tempo hry, ale Harmanpreet Singh neprostřelil hradbu těl před brankou.

59
    HARMANPREET SINGH dává gól z penalty, a tak se Indie dostává do vedení.

60
    Hayden Philips to vzal na sebe, jeho rána míří vedle branky.

Indie dokázala tento zápas vyhrát díky pozdnímu gólu v předposlední minutě hry. (21:05:24)