Ľubovňa – Zlaté Moravce 0:2 (kon.) | MFK Zvolen – Petržalka 0:3 (kon.) | Púchov – Prešov 0:1 (kon.)
Malženice – Humenné 2:1 (kon.) | Považská Bystrica – Slovan Bratislava U21 1:3 (kon.)
Ľubovňa Redfox FC
0:2 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
Sobota 27.07.2024, 17:00 • MFK Stará Ľubovňa • MONACObet liga • 1. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 1. kola MONACObet ligy medzi nováčikmi súťaže Ľubovňa Redfox FC a FC ViOn Zlaté Moravce.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Stará Ľubovňa postúpila do II. ligy po druhom mieste v III. lige Východ. Z pohľadu uplynulých rokov nováčikovia z nižších súťaží patrili skôr medzi outsiderov.

Zlaté Moravce, naopak, prichádzajú z Niké ligy, keď jednoznačne skončili na poslednom 12. mieste. ViOn by sa rád vrátil späť medzi elitu, o postup bude podľa všetkého bojovať predovšetkým s Petržalkou a Prešovom.

Úvodné zostavy:

Ľubovňa Redfox FC: Yakubu – Halabrín, Piter Bučko (C), Bortoli, Segeďa, Etim, Totka, Karaš, Kousal, Daneji, Kramár
    Náhradníci: Straka – Mendez, Portugaljan, Kroták, Knapík
    Tréner: Jozef Kostelník

FC ViOn Zlaté Moravce: Richter – Helebrand, Gono, Nonikašvili, Baumgartner, Duga, Mondek, Kadlec, Suľa, Greššák (C), Balaj
    Náhradníci: Vajs – Tumma, Holp, Kuzma, Stareček, Hodúr, Halo
    Tréner: Roman Hudec

Rozhodca: Marián Ruc – Peter Čajka, Michal Železňák.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Zlaté Moravce sú v zápase favoritom, mali výkop v bielych dresoch a aj prvú akciu. Získali štandardku, s ktorou si postupujúci celok z III. ligy poradil.

3
    Domáci reagovali výpadom po ľavej strane, ale súperovi nepodkúrili.

Vážení diváci, ospravedlňujeme sa, ale pre technické problémy na strane výrobcu prenosu nemáme informácie o priebehu stretnutia.

19
    Vraciame sa s naším online prenosom za stavu 0:0 a bez udelených žltých kariet. Zlatomoravčania mali k dispozícii tri rohové kopy, Yakubu po nich neinkasoval.

21
    Hostia pokračujú s nátlakom, ale nie je z toho žiadna väčšia šanca.

23
    Bortoli zostal ležať na hracej ploche po zákroku Gona, domáci loptu zakopli. Letná posila Redfox bude v poriadku.

25
    K zemi bol poslaný Kramár, ale aj on bude môcť pokračovať v dueli. Marián Ruc využil faul na domáceho hráča a nariadil občerstvovaciu prestávku.

27
    Pokračujeme za remízového stavu. Zverenci Jozefa Kostelníka toho smerom dopredu veľa nevymysleli, ale to ani jeho protivníci.

29
    Sledujeme predovšetkým dianie na polovici domácich, no bez zakončení.

32
    Až teraz sme boli svedkami prvej strely na bránu. Mondek preveril Yakubua.

34
    Nonikašvili napriahol z diaľky, krížna rana smerovala tesne vedľa pravej žrde! Yakubu sa naťahoval, situáciu mal pod kontrolou.

35
    Totka našiel Segeďu v šestnástke, ale už ju nedokázal odohrať včas. Odkop od brány.

37
    Zlaté Moravce držia domácich pred pokutovým územím, gól nie a nie prísť.

39
    Halabrínov defenzívny zákrok znamená rohový kop.

41
    Piter Bučko neodvrátil center zľava a bol to Helebrand, kto bol blízko otvoreniu skóre!

43
    Nonikašvili ešte chcel nájsť Balaja na malom vápne, ale Yakubu center vyrazil na ďalší roh!

44
    S touto štandardkou si už domáci poradili lepšie, ale k lopte sa dostať nevedia.

45
    Prvým potrestaným mužom žltou kartou je Kamil Karaš, ktorý zastavil nedovolene Nonikašviliho.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+1
    ViOn ponúknutú šancu na gól do šatne nevyužil, navyše nasledoval útočný faul.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Dvaja nováčikovia MONACObet ligy majú za sebou prvú polčas novej sezóny Zlaté Moravce boli ako favorit lepšie, ale zatiaľ nedokázali nájsť recept na defenzívu Starej Ľubovne.

Druhý polčas sa začne približne o 18:03.

Začiatok druhého dejstva sa oneskoril pre šitie bránkovej siete.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    S približne štvorminútovým oneskorením sme vstúpili do druhého polčasu, k žiadnym striedaniam neprišlo.

47
    V Starej Ľubovni hlásia vypredané, na duel sa prišlo pozrieť 900 divákov.

48
    Yakubu s obrovskou chybou, keď sa hral s loptou, Balaj mu ju dokázal vypichnúť, ale už sa nedokotúľala za bránkovú čiaru!

49
    Segeďov center z ľavej strany po štandardke, Richter mal nemalé problémy!

49
    Marián Ruc musel upokojovať aktérov, žltým kartám sa vyhol.

49
    Etim sa zbavil dvoch obrancov, šiel s miernym náskokom na bránu, ale Richter predviedol fantastický zákrok!

50
    Hneď z úvodu polčasu niekoľko príležitostí, ale ani tak sa skóre nemení. Na opačnej strane Yakubu rozohráva z malého vápna.

52
    Kousal sa pokúsil o akrobatické zakončenie, ale cieľ minul. Snahe však tlieskame.

53
    Ďalekonosný pokus Samuela Segeďu z takmer polovice ihriska! Richter musel rýchlo zacúvať a s vypätím všetkých síl gólu zabránil! Uvidíme roh.

55
    Nonikašvili sa príliš jednoducho dostal do šestnástky, ale úplne zbytočne posielal na pokrytého Balaja. Yakubu vyčistil obrancom žalúdky.

56
    Zas a znova nie úplne istý Richter, podkúril mu Totka.

57
    V druhom dejstve sa je na čo pozerať, pokojne sme mohli vidieť, tri, možno štyri či päť gólov.

57
    A ďalšia šanca na otvorenie skóre! Kadlec poslal presný center na hranicu šestnástky, Nonikašvili z voleja mieri o niekoľko centimetrov nad!

59
    Balaj vyskúšal šťastenu, Yakubu zasahovať nemusel. Pomaly vstupujeme do záverečnej polhodiny.

61
    Domácim sa nepáči verdikt rozhodcu, podľa nich išlo o čistý stret a Etim nefauloval.

62
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce:
    z ihriska odchádza Miroslav Gono, prichádza Maximilián Halo,
    z ihriska odchádza Denis Baumgartner, prichádza Jaroslav Holp,
    z ihriska odchádza Karol Mondek, prichádza Marek Kuzma.

65
    Žltá karta pre tím FC ViOn Zlaté Moravce (Jan Kadlec).

67
    V krátkom časovom slede druhá žltá karta, tentokrát pre striedajúceho Jaroslava Holpa, ktorý sklzom zostrelil domáceho futbalistu. Bolo to naozaj škaredé, niekto by možno udelil aj červenú.

68
    Segeďa sa postavil k priamemu kopu. Jeho pokus sa dostal cez múr, ale zároveň aj mimo pravej žrde.

71
    Zlaté Moravce dali gól! Hostia sa na chvíľu odmlčali s aktivitou, aby FILIP BALAJ otvoril skóre 20 minút pred koncom! Nonikašvili ponúkol Suľovi loptu na pravom krídle, jeho center našiel v šestnástke Balaja, ktorý z prvej tvrdou ranou do protipohybu a k ľavej tyči nedal Yakubuovi šancu!

71
    Nasleduje občerstvovacia prestávka.

73
    Yakubu zachránil spoluhráčov od ďalšej pohromy! ViOn pridal na tempe a Stará Ľubovňa nestíha.

75
    Nič nové na pôde minulosezónneho treťoligistu. Redfox je ďaleko od šestnástky Richtera, ktorý dnes nepôsobí istým dojmom.

77
    Opakujeme sa, ale lopta je ďaleko od brány hostí, ktorí dirigujú dianie na hracej ploche od streleného gólu. Takto nielenže nepríde k vyrovnaniu, ale ani k tlaku.

79
    Balaj si vypýtal faul od Kramára, cenné sekundy pre bývalého nikéligistu.

80
    Bortoli odvrátil Nonikašviliho pas, ktorý mal nájsť Holpa. Vhadzovanie pre Ľubovňu.

82
    Červená karta pre tím Ľubovňa Redfox FC (Michal Piter Bučko).

82
    Zdá sa, že aj zvyšné šance Ľubovne na naháňanie manka sú fuč! Michal Piter Bučko fauloval Balaja necelý meter pred šestnástkou, pričom za ním bol už iba brankár. Jasná červená karta.

84
    Nasledoval priamy kop z približne 16 metrov, Nonikašvili trafil iba múr.

85
    Zlaté Moravce dali gól! Domáci však loptu neodvrátili do bezpečia, tá sa odrážala v šestnástke, až ju nakoniec po viacerých odrazoch poslal do siete LUKÁŠ GREŠŠÁK!

86
    O víťazovi je podľa všetkého rozhodnuté, Stará Ľubovňa pritom mohla ísť niekoľkokrát do vedenia v úvode druhého dejstva. Nepodarilo sa a dnes odíde s nepríjemnou prehrou.

88
    Striedanie v tíme Ľubovňa Redfox FC:
    z ihriska odchádza Samuel Segeďa, prichádza Abraham Portugaljan,
    z ihriska odchádza Abdulhakim Ahmad Daneji, prichádza Fandenwer Erickson Gonzalez Mendez.

z ihriska odchádza Levan Nonikašvili, prichádza Robert Stareček.

90
    z ihriska odchádza Filip Balaj, prichádza Samuel Hodúr.

90
    Zápas sa už iba dohráva, fanúšikovia odprevadili Balaja z ihriska piskotom.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+1
    Prakticky už zbytočné tri minúty nad rámec riadneho hracieho času. Kapitánsku pásku po vylúčenom Piterovi Bučkovi prebral Kamil Karaš.

90+2
    Nechýbalo veľa a mohlo byť 0:3! Samostatný únik po pravej strane šestnástky, Kramár so šťastným zákrokom pred bránkovou čiarou!

90+3

Zlaté Moravce porazili Starú Ľubovňu v zápase nováčikov 1. kola MONACObet ligy 2:0 gólmi zo záverečnej štvrtiny duelu, keď sa presadili Balaj s Greššákom. Škrt cez rozpočet Redfox dala červená karta Pitera Bučka z 82. minúty, východniari sa však za výkon do 70. minúty nemajú pre čo hanbiť.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok soboty.

Do čítania, priatelia! (18:57:40)