Brazília – Japonsko 1:2 (kon.) | N. Zéland – Kolumbia 0:2 (kon.) | Austrália – Zambia 6:5 (kon.)
Španielsko – Nigéria 1:0 (kon.) | Francúzsko – Kanada 1:2 (kon.) | USA – Nemecko 4:1 (kon.)
Brazília
1:2 (0:0)
Japonsko
cz Nedeľa 28.07.2024, 17:00 • Parc des Princes, Paříž • Olympijské hry - ženy • 2 • Skupina C

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:13. (19:07:31)

Fotbalistky Japonska poráží po obratu v samotném závěru Brazílii 2:1 a v tabulce skupiny C se dostávají na tři body, čímž dorovnávají právě své dnešní soupeřky.

Japonky byly blíže vstřelenému gólu už v první půli, ovšem v jejím závěru nedala Tanakaová penaltu, kterou ji chytila brankářka Lorena. Po změně stran se v 56. minutě radovala Brazílie. Spolupráci střídajících hráček Ludmily a Jheniffer zakončila druhá jmenovaná. V závěru řádné hrací doby se však Yasmine dotkla v pokutovém území v pádu rukou a po intervenci VAR byla nařízena druhá japonská penalta v zápase, kterou tentokrát proměnila kapitánka Saki Kumagajová. Obrat pak dokonala v 6. minutě nastavení Momoko Tanikawaová, která z dálky krásně přelobovala brankářku Lorenu.

Japonsko čeká na závěr skupinové fáze souboj s Nigerií. Brazilky se budou muset popasovat s mistryněmi světa ze Španělska.

90+11

90+11
    Už se hraje hodně přes čas. Brazilky se dostaly k míči, ale vhazují na vlastní polovině.

90+9
    Kiko Sejkeová dostala míč až k rohovému praporku a tam se ještě nechala faulovat. Tohle už Japonky asi dohrají.
    90+6. Momoko TANIKAWAOVÁ - 1:2

90+6
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Velký japonský obrat v samotném závěru! Vypadalo to, že Brazilky vyřešily průnik Sejkeové. Rafaelle Sousaová však nešťastně posunula míč jen k MOMOKO TANIKAWAOVÉ. Ta si všimla, že se brankářka Lorena nachází asi tři metry od brankové čáry a krásným technickým kopem z nějakých 25 metrů ji přehodila. Zaskočená Lorena se jen vyděšeně dívala, jak balón padá za její záda – 1:2.

90+5
    Brankářka Jamašitaová odkopla balón jen do autu a spoluhráčkám se omllouvá.

90+3
    Utkání bude nastaveno hned o osm minut!
    90+2. Saki KUMAGAJOVÁ - 1:1

90+2
    Japonská kapitánka SAKI KUMAGAJOVÁ poslala Lorenu na druhou stranu a srovnává stav zápasu! Pro Japonsko hodně důležitý gól z hlediska postupových nadějí – 1:1.
    90. Penaltová situace.

90
    A opravdu! Yasmin porušila pravidla a tak uvidíme druhou japonskou penaltu!

88
    Momoko Tanikawaová šla v šestnáctce do souboje s Yasmin. Ta se v pádu dotkla míče rukou a rozhodčí Welchová byla povolána k monitoru. Ve hře je penalta!

86
    Brankářka Lorena si před výkopem pohrála s míčem. Nikam nepospíchá. Její tým dělí takových sedm – osm minut od vítězství.

86
    Marta opouští hrací plochu za velkého aplausu publika. LOH v Paříži jsou posledním reprezentačním turnajem této legendy ženského fotbalu.