Nemecko - Španielsko 0:2 (kon.) | Belgicko - Nový Zéland 2:1 (kon.)
Holandsko - Francúzsko 4:0 (kon.) | Juhoafrická republika - Veľká Británia 2:2 (kon.)
koniec udalosti
Nemecko - Španielsko

0:2

(0:0, 0:0, 0:1, 0:1)

cz Nedeľa 28.07.2024, 17:00 • Yves-du-Manoir Stadium • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám vás u online přenosu z utkání v pozemním hokeji ve skupině A, ve kterém se utkají reprezentace Německa a Španělska. Němci na úvod olympijských her zapsali vysokou výhru nad domácí Francií, kterou porazili 8:2. Španělé úvodní boj prohráli, a to 0:4 proti Velké Británii. Utkání začíná v 17:00.

Sestavy:

Německo: Danneberg – M. Mueller, T. Grambusch, Peillat, Ludwig – M. Grambusch (C), Grosse, Prinz, H. Mueller – Wellen, Weigand.
    Náhradníci: Kaufmann, Zwicker, Miltkau, Hellwig, Ruehr.

Španělsko: Calzado – Alonso, Bonastre, Gispert – Cunill, Miralles, Menini – Viallonga, Basterra, Reyne, Font.
    Náhradníci: Recasens, Rodriguez, Clapes, de Ignacio-Simo, Iglesias.

Právě doznívá španělská hymna a utkání za malou chvíli začne.

První čtvrtina začala.

1
    Aktivněji začali Španělé, kteří se probojovali i do útočné čtvrtiny. K žádné střele se ale nedostali.

2
    Němci rozehrávají z vlastního obranného pásma a dostávají se i na druhou polovinu hřiště, kde kombinují.

3
    Na konci 3. minuty jsou to znovu Španělé, kteří se snaží zaútočit, Němci ale rychle přesouvají hru před Calzada.

4
    První střela zápasu! Připsal si ji Marco Miltkau, ale jeho pokus španělský brankář vykryl.

5
    V první pětiminutovce měli jednoznačně více ze hry Němci, Španělé se většinu času museli bránit.

6
    Font neudržel pásmo a Německo může do protiútoku.

8
    Španělé dlouho přemýšleli jak se dostat přes půlící čáru, nakonec zvolili příliš dlouhý míč, hrají tak Němci.

10
    Utkání je velmi vyrovnané a hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým si ale netvoří vyložené šance.

12
    Němci teď rozehrávají od vlastní brankové čáry a rychle se přesunují do útoku. Gonzalo Peillat sice dokázal vystřelit, ale jen do boku španělské branky.

13
    Němci reklamovali jednu ze situací u videorozhodčího a získávají první trestný roh v tomto utkání.

13
    Gonzalo Peillat znovu zkusil překonat španělského brankáře, ale znovu bez úspěchu.

Konec první čtvrtiny.

Druhá čtvrtina začala.

17
    Ani jeden tým nemá v této části hry zatím vyložený tlak.

18
    Němci zatím odrazili všechny útoky jihoevropanů, stejně tak je tomu ale i na druhé straně. Hraje se převážně ve středních pásmech hřiště.

20
    Velká příležitost pro Německo! Hannes Mueller se dostal ke střele z levé strany, ale španělský brankář byl znovu úspěšný.

20
    Německá reprezentace se bude muset následující dvě minuty obejít bez Hannese Muellera, který vyfasoval zelenou kartu.

21
    K první střele se dostalo i Španělsko! Pepe Cunill vystřelil už v pádu z levé strany, ale branku těsně minul.

21
    Další střela Španělska, tentokrát úspěšně zasáhl Danneberg.

22
    Hannes Mueller se vrací zpět do hry.

24
    Němci rozehrávají z vlastní obranné čtvrtiny, dostali se přes polovinu a míří k brance. Španělé je ale znovu zastavili.

25
    Po zákroku Zwickera následuje trestný roh pro Španělsko.

25
    Skvělá práce brankáře Danneberga, který vykryl střelecký pokus Basterry.

27
    Němci se probojovali až před Calzada, ale ke střele jejich počínání zatím nevedlo.

29
    Německo za polovinou hřiště marně hledá recept na průnik do útočné čtvrtiny.

Konec druhé čtvrtiny.

Ani jeden z týmů neměl v prvním poločase vyloženě navrch a tomu odpovídá i skóre. O jednu střelu více měli Němci, ale k žádnému úspěchu to nevedlo.

Třetí čtvrtina začala.

31
    Německo strávilo první minutu na polovině soupeře, ke střele se ale nedostalo.

32
    Na druhé straně pohrozil střelou na branku Bruno Font, jehož střelu ale kryje jeden z protihráčů.

32
    Trestný roh pro Španělsko.

32
    Španělsko střílí branku! JOSE MARIA BASTERRA využil trestný roh a posílá Španěly do jednobrankového vedení!

33
    Španělé znovu vyrazili do útoku, ale ke střele se jen těsně nepropracovali.

34
    Nyní kombinuje Německo, které se probojovalo až do útočné čtvrtiny.

36
    Po nedovoleném zákroku Německa rozehrávají Španělé z vlastního pásma. Do útoku ale příliš nespěchají.

38
    Hráči v černém se probojovali až před Calzada a už to vypadalo, že pohrozí i nějakou střelou. K tomu ale nedošlo.

40
    Po delší době zaútočilo Španělsko, Danneberg ale nijak zasahovat nemusel. Na řadě jsou se hrou znovu Němci.

41
    Bonastre se po srážce s protihráčem těžko zvedal ze země. Zdravotníky ale nakonec nepotřeboval a pokračuje ve hře.

42
    Němci útočnou akci překombinovali. Ačkoliv byli těsně před Calzadem, místo střely volili sérii přihrávek a o míček přišli.

45
    Německo se znovu prokličkovalo až před Calzada, znovu to ale k žádnému nebezpečí pro Španělsko nevedlo.

Třetí čtvrtina skončila.

Začátek čtvrté čtvrtiny.

47
    Vypadá to, jako by Španělé vyčkávali, co Německo vymyslí. Ani jeden z týmů se ale kupředu nežene.

48
    M. Grambusch se prokličkoval téměř k brance, ale vystřelit nedokázal.

50
    Španělé si dobře hlídají prostor před svým gólmanem a ačkoliv by se mohlo zdát, že Němci procházejí do útočné čtvrtiny velmi jednoduše, ke střele je jihoevropané nepustí.

52
    Jose Maria Basterra byl znovu velmi nebezpečný a prokličkoval se až před Danneberga, který ale vytáhl skvělý zákrok.

53
    Španělsko vstřelilo branku! PEPE CUNILL z blízkosti překonal německého brankáře a posílá Španěly do dvoubrankového vedení. Německo zkusilo protestovat u videorozhodčího, ale marně.

53
    Německo střídá. Ze hry odchází Jean-Paul Danneberg. Přichází Niklas Wellen.

55
    Němci se snaží probít až před branku, zatím se jim ale nedaří ani přechod do útočné čtvrtiny.

56
    Johannes Grosse vypálil prudkou ránu z dálky, ale španělský gólman skvěle zasáhl!

57
    Němcům dochází čas a tomu odpovídá i hra. Španělský gólman musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele Thiese Prinze.

58
    Trestný roh pro Německo.

58
    Další skvělý zákrok španělského gólmana! Tentokrát proti Gonzalu Peillatovi.

58
    Rozhodčí nařídil další trestný roh pro Německo, videorozhodčí ale rozhodl jinak.

60
    Probíhá poslední minuta utkání.

Čtvrtá čtvrtina skončila.

Španělsko zaslouženě vyhrálo zásluhou Basterry a Cunilla. Němci si vypracovali větší šance až v poslední čtvrtině, ale Calzada ani jednou nepřekonali.