Belgicko - Čína 2:1 (kon.) | Nemecko – Japonsko 2:0 (kon.)
Austrália - Juhoafrická republika 2:1 (kon.) | Veľká Británia - Španielsko 1:2 (kon.)
koniec udalosti
Veľká Británia - Španielsko

1:2

(1:2, 0:0, 0:0, 0:0)

cz Nedeľa 28.07.2024, 13:15Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina B

Britky se už v pondělí postaví proti Austrálii, zatímco Španělsko narazí na USA. (14:51:55)

Je hotovo! Španělsko zvládlo vstup do olympijského turnaje a poráží Velkou Británii 2:1. Vše podstatné se dnes odehrálo v první čtvrtině. Španělsko se ujalo vedení už ve 4. minutě zásluhou Lindy Barriosové. Za Velkou Británii však po trestném rohu dokázala vyrovnat Ansleyová. Do vedení vrátila Španělsko v 9. minutě Lola Rieraová. Od té doby jsme sledovali spíše opatrné utkání. Britky sice měly několik trestných rohů, ale vyrovnat nedokázaly.

Skončila čtvrtá čtvrtina!

60
    Španělky se hnala do protiútoku, jenže těsně za půlící čárou o míček přišly. Britky mají čas na poslední útok dnešního duelu.

59
    Peelová se dostala do zakončení, jenže na poslední chvíli se ji pod nohy vrhla soupeřka.

57
    Španělky si na vlastní polovině dávaly přednost při rozehrávce a napadající Ansleyová je málem obrala o míček.

56
    Brankářka Španělska si nyní vzpomněla na to, že její krajané před čtrnácti dny ovládli fotbalové EURO a nekompromisně odkopla míček z nebezpečného prostoru.

55
    Pérezová výborným zákrokem u přední tyče zneškodnila pokus Owsleyové a podržela Španělskou pět minut před koncem utkání.

54
    Po celé utkání aktivní Hamiltonová prošla po levé straně vpřed, jenže zapomněla míček za sebou a vůbec nezakončila.

53
    Španělky už prakticky zcela rezignovaly na jakoukoliv útočnou snahu. Naopak Velká Británie si postupně hledá prostor pro závěrečný tlak.

51
    Přihrávku před branku soupeře dostala Alvárezová, která musela zakončovat zády k brance, což se jí vůbec nepovedlo.

50
    Britky po jedné ze situací sportovně vrátily míček soupeřkám. Jdeme do finále dnešního souboje.

49
    Gineová chtěla projít vpřed po pravé straně, nicméně nenašla recept na Roperovou. Od desáté minuty sledujeme duel urputných defenziv.

48
    Tlak Velké Británie je patrný i v úvodu závěrečné části. Tentokrát se Britky snažily vykombinovat do střelecké pozice z levé strany, jenže vůbec nezakončily.

46
    Ani po dalším trestném rohu se Britky nedočkaly vyrovnání! Španělská brankářka Pérezová vytáhla skvělý dvojzákrok.

46
    Britky se hned v úvodu závěrečné části dostaly vpřed, jenže bekhendové zakončení skončilo daleko od branky.