Brazília – Maďarsko 24:25 (kon.) | J. Kórea – Slovinsko 23:30 (kon.) | Švédsko – Nemecko 31:28 (kon.)
Dánsko – Nórsko 18:27 (kon.) | Angola – Španielsko 26:21 (kon.) | Francúzsko – Holandsko 32:28 (kon.)
Južná Kórea
23:30 (12:14)
Slovinsko
cz Nedeľa 28.07.2024, 11:00Olympijské hry - ženy • 2 • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání házenkářek mezi Jižní Koreou a Slovinskem.

Slovinsko

Slovinsko nemůže být se vstupem do turnaje spokojené. V kvalifikaci o postup na olympiádu sice skončily Slovinky na druhém místě za Německem a nechaly za sebou Černou Horu a Paraguay. V přípravě však Slovinky nestačily na Maďarsko a Brazílii. Hned na úvod turnaje ale Slovinsko nastoupilo proti silnému Dánsku, kterému podlehlo výsledkem 19:27. Skvělý výkon však podaly kapitánka Grosová a Stanková, když obě nasázely Dánkám pět branek. Do dnešního souboje vstupují Slovinky v pozici favoritek a pokud chtějí hrát o postup, musí zvítězit.

Jižní Korea

Naopak Jižní Korea může být se vstupem do olympijského turnaje spokojená. Před startem olympiády přitom Korejky hned šestkrát v řadě prohrály. V přípravě před turnajem dvakrát podlehly Španělsku. Na úvod olympijského turnaje se však Korejky postaraly o obrovský šok, když přehrály 23:22 favorizované Německo. Korea se tak rázem ocitla v boji o postup ze skupiny.

Jižní Korea: Čong Čin-Hui, Pak Sä-jong – Song Či-jong, Šin Un-čo, Rju Un-hui, Han Mi-sul, Kang Un-hje, U Pit-na, Kang Kjong-min, Kang Un-so, Čon Či-jon, Kim Da-jong, Gim Po-un, Sin Čin-mi.

Slovinsko: Vojnovićová, Pandžićová – Klemenčičová, Grosová, Omoregieová, Žabjeková, Stanková, A. Abinaová, Mavsarová, Ljepojaová, Varagićová, Lazovićová, Svetiková, E. Abinaová.

Rozhodčí: Biro, Kiss (oba HUN).

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Před startem utkání zazní hymny obou zemí.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Korejky obstaraly výhoz do dnešního souboje. Celek v černém se ihned vydal vpřed. (0:0)

1
    Pokus Korejek o uvolnění na středu a oblouček do střelecké pozice skončil přihrávkou do autu. (0:0)
    2
    Po průniku z levé strany otevřela stav utkání prudkou střelou Kang Kjong-min. (1:0)

3
    Slovinky se sice dostaly do střelecké pozice, nicméně nepříliš razantní střela gólmanku nepřekonala. (1:0)
    4
    O druhou korejskou branku se střelou z dálky postarala U Pit-na. (2:0)
    5
    První zásah Slovinska naopak skrytou střelou obstarala Omoregieová. (2:1)
    5
    U Pit-na se opět uvolnila na levém křídle, naskočila si do střely a vymetla horní roh. (3:1)
    6
    Na opačné straně ihned střelou mezi nohy brankářky odpověděla Stanková. (3:2)

6
    Slovinská brankářka se štěstím vyrazila ránu směřující do dolního rohu. (3:2)
    7
    Je vyrovnáno! Ljepojaová si zpracovala těžkou přihrávku a rozvlnila síť. (3:3)
    8
    Slovinsko se poprvé v utkání dostává do vedení! Omoregieová si došla pro gól drzým průnikem. (3:4)
    8
    Slovinky jsou zatím v ofenzivě velmi efektivní. Stanková našla mezírku v korejské obraně a po průniku střelou o zem překonala brankářku. (3:5)

9
    Po delší době se obě brankářky blýskly efektním zákrokem. (3:5)
    10
    Mavsarová stála na konci efektní kombinace Slovinek a vychutnala si zakončení šikovným lobem. (3:6)

10
    Korejský trenér si vyžádal první oddechový čas. (3:6)

10
    Po velmi rychlých akcí obou celků nyní gólmanky zachránilo břevno. (3:6)

11
    Slovinky se dopustily technického prohřešku. V posledních minutách na hřišti dominují defenzivy. (3:6)

12
    Do samostatného úniku se dostala Stanková, která sice propálila brankářku, jenže orazítkovala tyč. (3:6)
    12
    U Pit-na si našla prostor na středu a protrhla střelecké trápení svého výběru. (4:6)
    13
    Gim Po-un utekla obraně soupeře a střelou o zem snížila na rozdíl jediné branky. (5:6)

14
    Korejky v defenzivě brání velmi urputně. Házenkářky v bílém si jen velmi těžko hledají střeleckou pozici. (5:6)
    15
    Je znovu vyrovnáno! Gim Po-un se otočila kolem své strážkyně a rozjásala korejské příznivce. (6:6)
    16
    Kang Un-hje musela zakončovat v pádu, ale přesto slovinskou brankářku překonala. (7:6)

16
    Korejská brankářka navíc na opačné straně konečky prstů vytáhla míč mimo tři tyče. (7:6)
    18
    Do úniku se dostala Mavsarová, která překonala korejskou brankářku střelou o zem. (7:7)
    18
    Kang Kjong-min zaskočila soupeřky překvapivou ránou do horního rohu. Tohle nešlo trefit lépe. (8:7)

19
    Korejská brankářka předvedla fantastický zákrok proti Mavsarové, která měla dostatek času i prostoru. (8:7)

20
    Korejky mají v první půli neskutečné štěstí! Snad popáté je zachránila branková konstrukce. (8:7)

21
    Vojnovićová vytáhla vynikající zákrok proti dělovce směřující do dolního rohu. (8:7)
    21
    Střelecké trápení Slovinska prolomila tvrdou ránou mezi nohy brankářky Grosová. (8:8)
    22
    Poprvé v utkání jsme viděli úspěšný pokus z křídla. Prosadila se Čon Či-jon. (9:8)
    22
    Ze sedmimetrového hodu vyrovnala i s pomocí břevna Grosová. (9:9)

23
    První zakončení Korejek po rychlém přenesení skončilo blokem. (9:9)
    23
    U Pit-na přidala ze sedmimetrového hodu desátou branku svého celku. (10:9)
    24
    Hodně šťastný zásah pro Slovinky! Tečovaná rána Abinaové zapadla do protipohybu brankářky. (10:10)

25
    Slovinky už se radovaly ze zisku míče na polovině hřiště, jenže sudí našel prohřešek proti pravidlům. (10:10)

26
    Slovinská brankářka se skvěle položila proti skryté střele a dokázala míč vyrazit. (10:10)
    26
    Po delší době se do vedení dostává Slovinsko. Stanková uspěla průnikem středem. (10:11)
    28
    Grosová navíc překvapivou střelou z běhu navyšuje vedení Slovinska na dvě branky. (10:12)
    29
    U Pit-na ze sedmimetrového hodu napálila míč nechytatelně k levé tyči. (11:12)
    29
    Za korejskou obranou zůstala nehlídaná Ljepojaová, která z otočky uklidila míč ke vzdálenější tyči. (11:13)
    29
    Gim Po-un na opačné straně předvedla zakončení prakticky totožným způsobem. (12:13)

30
    Korejský trenér si vyžádal oddechový čas. (12:13)
    30
    Varagičová zůstala sama na pravém křídle a trefila se pod břevno. (12:14)

30
    První poločas skončil. (12:14)

První poločas končí! Po první půli může být spokojenější Slovinsko, které nad Jižní Koreou vede 14:12. Korejky přitom vstoupily do utkání velmi dobře, a dokonce dokázaly smazat tříbrankové manko. Slovinkám deptala nervy branková konstrukce, kterou házenkářky v bílém rozezvonily snad pětkrát. V závěru poločasu však Slovinky odskočily do dvoubrankového vedení.

31
    Začal druhý poločas. (12:14)

31
    Slovinky obstaraly výhoz do druhého poločasu dnešního souboje. Pro Slovinsko je nesmírně důležité, aby duel dotáhlo do vítězného konce. (12:14)

31
    Grosová ze sedmimetrového hodu orazítkovala tyč. Příběh Slovinek a tyčí v dnešním duelu pokračuje i v úvodu druhé půle. (12:14)
    32
    Mavsarová dostala přihrávku na levé křídlo, odkud navýšila náskok Slovinska na tři branky. (12:15)
    33
    Žabjeková dostala přihrávku do úniku, který zakončila střelou kolem levé nohy brankářky. (12:16)

33
    Mavsarová znovu střílela z levého křídla, nicméně tentokrát trefila rameno korejské brankářky. (12:16)
    35
    Slovinky v úvodu druhého poločasu dominují na hřišti. Rána Omoregieové skončila pod břevnem. (12:17)

35
    U Pit-na navíc prohlubuje korejské trápení neproměněnou sedmičkou. (12:17)
    36
    Na opačné straně Grosová z výskoku tvrdou ránou rozvlnila síť. (12:18)

36
    Korejský trenér si vyžádal oddechový čas. (12:18)

37
    Korejský zmar trvá! Slovinská brankářka reflexivně vyrazila střelu z levé strany. (12:18)
    37
    Mavsarová naopak už během druhé půle přidala svou třetí branku. Slovinsko vykročilo za vítězstvím. (12:19)
    38
    Ana Grosová střelou přes celé hřiště do prázdné branky přidává dvacátý zásah Slovinska. (12:20)
    39
    Stanková napodobila Grosovou a rovněž se trefila do odkryté branky. (12:21)

40
    Rju-Un-hui neproměnila sedmimetrový hod. Jižní Korea stále čeká na svůj první zásah po změně stran. (12:21)
    40
    Až po další akci jej drzým průnikem obstarala Kang Kjong-min. (13:21)

41
    Také korejská brankářka nyní vytáhla vynikající zákrok na brankové čáře. (13:21)
    41
    Korejky úplně zapomněly na Mavsarovou, která zůstala sama před brankou a nedala brankářce sebemenší šanci. (13:22)

42
    Vyloučení pro tým Slovinsko (Nataša Ljepojaová). (13:22)
    42
    Rju Un-hui s přehledem proměnila sedmimetrový hod. (14:22)

43
    Oddechový čas pro Slovinsko. (14:22)

43
    Slovinky se dostaly do zakončení, jenže pokus Stankové korejská brankářka vykopla pravou nohou. (14:22)

44
    Korejky na opačné straně zastavila nepřesnost. Přihrávka na pravé křídlo byla příliš vysoká. (14:22)
    45
    Šin Un-čo se dostala do úniku a vychutnala si slovinskou brankářku efektním lobem. (15:22)
    46
    Korejky ještě neskládají zbraně! Kang Kjong-min po naznačení zakončila nechytatelně k tyči. (16:22)
    46
    Slovinky si závěr duelu zbytečně komplikují. Další únik přetavila v branku Gim Po-un. (17:22)

46
    Slovinský kouč si vyžádal oddechový čas. (17:22)

47
    Korejská brankářka znovu podržela svůj celek. Míč ji po zákroku doslova zůstal pod podrážkou. (17:22)
    48
    Stanková bez větších problémů proměnila sedmimetrový hod. (17:23)

49
    Korejky si přesnou a rychlou kombinací připravily střeleckou pozici, jenže akce skončila nepřesnou střelou. (17:23)
    49
    Stanková si naskočila proti bloku a vymetla horní roh u vzdálenější tyče. (17:24)
    50
    Rju Un-hui neproměnila sedmimetrový hod. Slovinská brankářka vytasila parádní zákrok. (17:24)
    50
    Mavsarová na opačné straně pro změnu sedmičku proměnila. (17:25)

52
    Korejky se sice trpělivě snaží útočit, jenže Slovinsko po změně stran skvěle brání. (17:25)
    52
    U Pit-na střelou o zem proměnila sedmimetrový hod. (18:25)
    53
    Vojnovićová si naskočila proti soupeřce a uklidila míč do dolního rohu branky. (18:26)
    54
    Omoregieová střelou z úhlu ještě navyšuje náskok. (18:27)
    54
    Gól vstřelil tým Jižní Korea (Pak Sä-jong). (19:27)
    55
    Mavsarová si dnešní duel užívá a po změně stran přidává jednu branku za druhou. (19:28)
    55
    Kang Kjong-min z otočky šikovným dloubákem překonala brankářku. (20:28)
    56
    Grosová s přehledem překonala brankářku. Slovinsko atakuje hranici třiceti branek. (20:29)
    56
    Třicátou branku Slovinska přidává Svetiková. (20:30)
    57
    Rju Un-hui zvolila překvapivé řešení a poslala míč do protipohybu brankářky. (21:30)

58
    Slovinská brankářka vyrazila proti soupeřce a vykouzlila výborný zákrok. (21:30)
    58
    Kim Da-jong švihem uklidila míč do dolního rohu branky. (22:30)

60
    Korejky se v závěru ještě dostaly do zakončení a vybojovaly sedmimetrový hod. (22:30)
    60
    U Pit-na zakončila dnešní duel proměněnou sedmičkou. (23:30)

Konec zápasu. (23:30)

Je dobojováno! Slovinsko zvládlo důležitý duel a poráží Jižní Koreu 30:23. Korejky přitom vstoupily do utkání velmi dobře, a dokonce dokázaly smazat tříbrankové manko. Slovinkám deptala nervy branková konstrukce, kterou házenkářky v bílém rozezvonily snad pětkrát. V závěru poločasu však Slovinky odskočily do dvoubrankového vedení. O triumfu Slovinky rozhodly v úvodu druhého poločasu, kdy si vypracovaly náskok a bez problémů si jej pohlídaly. Ve druhé půli táhla Slovinsko hlavně Mavsarová.

Jižní Korea – Slovinsko 23:30 (12:14)
    Nejvíce branek: U Pit-na 7/3, Kang Kjong-min 5, Gim Po-un 4 – Mavsarová 7/1, Grosová 6/1, Stanková 6/1. Rozhodčí: Biro, Kiss (oba HUN). Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/3. Vyloučení: 0:1.

Korejky se znovu v úterý postaví proti Norsku, zatímco Slovinsko narazí na Němky. (12:29:25)