Sorribesová-Tormová – Krejčíková 1:2 (kon.) | Nosková – Wang 0:2 (kon.)
Schmiedlová – Boulter sk 2:0 (kon.) | Muchová – Fernandezová 1:2 (kon.)
6 6
Katie Boulter
0
4 2
Nedeľa 28.07.2024, 14:53 • Kurt č. 11, Paríž (FRA) • OH - dvojhra ženy (antuka) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vitajte pri sledovaní zápasu olympijského tenisového turnaja 2024 v Paríži, v ktorom máme jediné zastúpenie vďaka Anne Karolíne Schmiedlovej vo dvojhre žien. Pre Schmiedlovú ide už o druhú olympijskú účasť v tenisovej kariére, keď v roku 2016 vo dvojhre v Riu de Janeiro najprv vyradila taliansku tenistku Vinciovú, ale v ďalšom kole vypadla s ruskou tenistkou Makarovovou. V Paríži Schmiedlová dostala do úvodného kola celkom priaznivý žreb, keď jej súperkou bude britská tenistka Katie Boulterová, ktorá odohrala celkovo len trinásť zápasov na antuke vo svojej kariére a z toho vyhrala len šesť z nich. Naopak pre Schmiedlovú je antuka určite najobľúbenejším povrchom a práve na kurtoch Roland Garros v Paríži dosiahla doposiaľ najväčší úspech na grandslamových turnajoch, keď si tu minulý rok zahrala osemfinále. Práve kvôli tomu by Schmiedlová mohla byť miernou favoritkou v dnešnom zápase proti Boulterovej, ale to že jej antukový povrch v Paríži vyhovuje viac, bude musieť potvrdiť na kurte.

V Paríži prší celý deň, a tak sa dnes v rámci olympijského tenisového turnaja vo dvojhre mužov a žien odohralo len pár zápasov na dvoch najväčších kurtoch so zatiahnutou strechou, ale zápas Anny Karolíny Schmiedlovej proti Katie Boulterovej je definitívne odložený na zajtra!

Schmiedlová a Boulterová sa už rozohrávajú na kurte číslo 11 a všetko sa pripravuje na začiatok tohto zápasu úvodného kola na olympijskom tenisovom turnaji vo dvojhre žien.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Na úvod dlhšia výmena od základnej čiary a skončila nepresným forhendom Schmiedlovej.

15-15
    Priamy bod pre Schmiedlovú.

30-15
    Schmiedlová si dobrou dĺžkou úderu vynútila bekhendovú chybu Boulterovej.

40-15
    Schmiedlová zvládla zakončiť výmenu hneď druhým úderom z forhendovej strany.

1:0
    Po kvalitnom podaní Schmiedlová zakončila úvodnú hru na podaní jednoduchým smečom a vedie 1:0 v prvom sete.

0-15
    Boulterová si pripisuje prvý víťazný úder v zápase z forhendovej strany po čiare.

0-30
    Priamy bod pre Boulterovú.

0-40
    Dokonca Boulterová trafila aj prvé eso v zápase.

15-40
    Potom však Boulterová ihneď vyhodila bekhend a čistá hra z toho nebude.

1:1
    Schmiedlová tesne minula forhendový return a Boulterová vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

0-15
    Schmiedlová poslala hneď druhý úder z bekhendu iba do siete.

15-15
    Chybu sa jej však podarilo napraviť priamym bodom.

30-15
    V prestrelke od základnej čiary bola úspešná Schmiedlová, keďže Boulterová namierila bekhend do siete.

30-30
    Boulterová zaútočila ihneď forhendovým returnom a následne zakončila už víťazným úderom do voľného kurtu.

40-30
    Schmiedlová získala gembal vďaka priamemu bodu.

40-40
    Lenže v ďalšej výmene Schmiedlová vyhodila krížny bekhend a po prvýkrát musí ísť na podaní cez zhodu.

A-40
    Boulterová mala dobre rozohranú výmenu, ale posledný bekhend napálila do siete.

2:1
    Boulterová nedostala cez sieť ani dobiehaný forhend a Schmiedlová s menšími problémami zvládla aj druhú hru na podaní, po ktorej vedie 2:1 v prvom sete.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Katie Boulter.

15-0
    Schmiedlová sa ubránila a Boulterová napokon vyhodila forhend.

30-0
    Boulterová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase a dostáva sa do problémov na podaní.

30-15
    Veľká škoda pre Schmiedlovú, ktorá poslala bekhendový return do siete pri druhom podaní Boulterovej.

40-15
    Lenže Boulterová poslala forhend za základnú čiaru a Schmiedlová už má dva brejkbaly!

40-30
    Boulterová si útočnou hrou vynútila forhendovú chybu Schmiedlovej.

40-40
    Teraz už Schmiedlová mala dobrú šancu vo výmene, lenže jej forhend bol príliš dlhý.

A-40
    Ale Schmiedlová si vybojovala už tretí brejkbal, keď Boulterovej bekhend zastavila sieť!

40-40
    Boulterová predviedla agresívny tenis, ktorý jej priniesol víťazný forhend.

40-A
    Následne Boulterová zahrala aj víťazný krížny bekhend do otvoreného kurtu a má výhodu.

40-40
    Boulterová prerušila výmenu, keďže bola presvedčená o tom, že bekhend Schmiedlovej dopadol za základnú čiaru, ale empajrový rozhodca mal opačný názor a prisúdil bod Schmiedlovej.

40-A
    Ďalšia výmena však už skončila dlhým bekhendom Schmiedlovej a Boulterová má opäť výhodu.

40-40
    Schmiedlová však vytiahla kvalitný forhendový return k základnej čiare, ktorý Boulterová nevrátila do kurtu.

A-40
    Boulterová poslala do siete jednoduchý bekhend a darovala Schmiedlovej štvrtý brejkbal!

40-40
    Aj ten sa Boulterovej podarilo odvrátiť, tentokrát vďaka priamemu bodu.

40-A
    Po ďalšom priamom bode má Boulterová už výhodu.

40-40
    Ani v tejto chvíli však dlhý gem nekončí, keďže Boulterová poslala forhend za základnú čiaru.

A-40
    Schmiedlová má už piaty brejkbal po tom, čo Boulterová trafila forhend do siete!

3:1
    Konečne to Schmiedlovej na piaty pokus vyšlo, keď sa dočkala dlhého forhendu Boulterovej a vedie 3:1 v prvom sete!

0-15
    Schmiedlová však začína hru na potvrdenie brejku svojou prvou dvojchybou v zápase.

15-15
    Boulterová však stále dosť chybuje a teraz jej forhend skončil v sieti.

30-15
    Schmiedlová si pomáha aj priamym bodom.

40-15
    V ďalšej výmene mala Schmiedlová navrch a Boulterovej nečisto trafený forhend letel mimo.

4:1
    Napokon priamy bod a po rýchlo potvrdenom brejku Schmiedlová vedie už 4:1 v prvom sete.

4:1

4:1

0-15

0-30
    Boulterová predviedla vydarené skrátenie, po ktorom obhodila bekhendom Schmiedlovú na sieti.

0-40
    Prišlo aj kvalitné podanie Boulterovej a presné zakončenie smečom.

15-40
    Šancu na čistú hru Boulterová zahodila forhendom namiereným do siete.

30-40
    Schmiedlová predviedla dobrú defenzívu a Boulterovej tentokrát vôbec nevyšiel pokus o dropshot.

4:2
    Boulterová si však pomohla priamym bodom a znížila na 2:4 v prvom sete.

0-15
    Boulterová bola aktívnejšia vo výmene a vynútila si bekhendovú chybu Schmiedlovej.

15-15
    Schmiedlová odpovedá priamym bodom.

30-15
    Boulterovej nevyšiel ani bekhendový return.

40-15
    Boulterová hrala vo výmene len z forhendovej strany, napokon posledný úder poslala do siete.

5:2
    Schmiedlová zakončila hru na podaní víťazným krížnym forhendom a vedie 5:2 v prvom sete.

5:2

15-0
    Boulterová začína podanie na udržanie v prvom sete len svojou druhou dvojchybou v zápase.

15-15
    Schmiedlovej však tiež nevyšiel bekhendový return.

15-30
    Boulterová už trochu zariskovala, ale výmenu sa jej podarilo zakončiť víťazným forhendom.

15-40
    Boulterová si vďaka dobrému útoku vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej.

30-40
    Schmiedlová vytiahla víťazný krížny forhendový return.

5:3
    Boulterová už ďalšie problémy nepripustila a po priamom bode znižuje na 3:5 v prvom sete.

15-0
    Schmiedlová však začína podanie na víťazstvo v prvom sete presvedčivým víťazným forhendom na siete.

15-15
    Boulterová ešte chce zabojovať a forhendovým útokom si vynútila chybu Schmiedlovej.

15-30
    Boulterová opäť zariskovala a urobila dobre, lebo trafila víťazný forhend po čiare.

30-30
    Boulterová mala jasnú pozíciu na sieti, kde však zahrala veľmi zlý forhendový úder a Schmiedlová to využila na presné forhendové obhodenie.

40-30
    Schmiedlová si vybojovala prvý setbal aj vďaka úspešnému skráteniu, ktoré Boulterová už nevrátila!

40-40
    Už sa zdalo, že Schmiedlová ukončila prvý set úspešným dropshotom, lenže predtým jej krížny bekhend dopadol do tesného autu, čo potvrdil aj empajrový rozhodca, a tak je tu zhoda.

40-A
    Navyše Schmiedlová nezareagovala správne po dobrom returne Boulterovej, pretože forhend poslala do siete a bude čeliť brejkbalu!

5:4
    Schmiedlová vyhodila krížny forhend vo výmene od základnej čiary, a tak prvý set ešte bude pokračovať, keďže Boulterová po odvrátenom setbale znižuje na 4:5!

5:4

5:4

15-0
    Boulterová podáva po druhýkrát na udržanie v prvom sete a začína nepresným bekhendom.

30-0
    Boulterovej sa síce podarilo dobehnúť skrátenie Schmiedlovej, ale bekhend poslala do siete.

30-15
    Schmiedlová sa držala vo výmene od základnej čiary, ale napokon jej bekhend zastavila sieť.

40-15
    Schmiedlová si však vďaka dobrému returnu vytvorila pozíciu na víťazný forhend po čiare, takže má ďalšie dva setbaly!

6:4
    Boulterová už v tejto chvíli Schmiedlovej pomohla nepresným forhendom a slovenská tenistka napriek zbytočným komplikáciám doviedla prvý set do víťazného konca výsledkom 6:4!

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

15-0
    Schmiedlová otvára druhý set priamym bodom.

30-0
    Ani forhendový return Boulterovej nebol presný.

30-15
    Teraz sa však už hrala výmena a Schmiedlová pokazil krížny bekhend.

40-15
    Ale aj Boulterovej bekhend dopadol za základnú čiaru a Schmiedlová má dva gembaly.

1:0
    Boulterová prestrelila forhend a Schmiedlová vedie 1:0 v druhom sete.

0-15

0-30
    Schmiedlovej bekhend bol nepresný.

15-30
    Schmiedlová tlačila do bekhendovej strany Boulterovej a vynútila si jej chybu.

30-30
    Dlhšia výmena skončila namiereným bekhendom do siete v podaní Boulterovej.

30-40
    Boulterová sa vydala na sieť, ale tam nemusel hrať, keďže bekhendové obhodenie Schmiedlovej sa nezmestilo do kurtu.

1:1
    Schmiedlovej forhend po čiare skončil mimo a Boulterová vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

15-0
    Schmiedlová začína ďalšiu hru na podaní úspešným skrátením, ktoré Boulterová nedobehla.

30-0
    Schmiedlová doviedla útok do víťazného konca presným forhendom po čiare.

30-15
    Boulterová po útoku prešla na sieť a Schmiedlovej lob z ťažkej pozície dopadol za základnú čiaru.

40-15
    Schmiedlová trafila eso na stred, ktoré je pre ňu prvé v zápase a má dva gembaly.

40-30
    Ale následne Schmiedlová zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.

2:1
    Boulterovej pokus o dropshot zastavila sieť a Schmiedlová vedie 2:1 v druhom sete.

2:1

2:1

0-15

15-15
    Následne však Boulterová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase.

30-15
    Boulterová poslala do siete hneď druhý úder z bekhendu.

30-30
    Na pomoc Boulterovej však prišiel ďalší priamy bod.

40-30
    Schmiedlová zvládla situáciu na sieti a zahrala presný slajzovaný bekhend k pravej čiare, po ktorom má brejkbal!

40-40
    Boulterovú však drží podanie a brejkbal odvracia priamym bodom.

A-40
    Schmiedlová však dominuje vo výmenách a po víťaznom krížnom forhende má ďalší brejkbal!

40-40
    Veľká škoda pre Schmiedlovú, ktorá nedokázala dohrať výmenu na sieti a nakoniec ju Boulterová zakončila presným bekhendovým volejom.

A-40
    Lenže Boulterová si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase a darovala tretí brejkbal Schmiedlovej!

40-40
    Boulterová však odvracia aj tretiu šancu Schmiedlovej, keď útok doviedla do víťazného konca víťazným forhendom na sieti.

40-A
    Priamy bod pre Boulterovú, ktorá má výhodu.

2:2
    Boulterová doviedla náročnú hru na podaní víťazného konca vďaka priamemu bodu a po odvrátení troch brejkbal vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

15-0
    Boulterová poslala forhend do siete.

30-0
    Aj bekhend Boulterovej zastavila sieť.

30-15
    Schmiedlová si neporadila s vydareným forhendovým returnom Boulterovej.

40-15
    Po priamom bode má Schmiedlová dva gembaly.

40-30
    Boulterová však ešte bojuje a trafila víťazný forhend po čiare.

40-40
    Opäť útočná hra Boulterovej slávila úspech, keďže si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej a dotiahla gem na zhodu.

A-40
    Schmiedlová však má výhodu po priamom bode.

40-40
    Boulterová cíti šancu a trafila víťazný krížny bekhendový return.

A-40
    Schmiedlová ukázala vytrvalosť v dlhej výmene od základnej čiary a nakoniec ju zakončila víťazným bekhendom.

40-40
    Boulterová však vytiahla opäť víťazný bekhendový return po čiare.

A-40
    Schmiedlová po dobrom podaní zakončila nechytateľným krížnym forhendom a má ďalšiu výhodu.

40-40
    Ako cez kopirák však Boulterová trafila ďalší presný bekhendový return po čiare.

A-40
    Schmiedlová má opäť výhodu po priamom bode.

40-40
    Boulterová však vracia gem na zhodu vďaka víťaznému krížnemu bekhendu.

A-40
    Ďalší priamy bod pre Schmiedlovú, ktorý jej priniesol výhodu.

3:2
    Napokon sa Schmiedlovej podarilo ukončiť náročnú hru na podaní ďalším priamym bodom a vedie 3:2 v druhom sete.

3:2

3:2

15-0
    Schmiedlová začína na returne víťazným bekhendom po čiare.

15-15

30-15
    Schmiedlová uspela v dlhej výmene a približuje sa k brejkbalom.

40-15
    Schmiedlová zvládla zakončiť výmenu na sieti presným bekhendom k základnej čiare a vybojovala si ďalšie dva brejkbaly!

40-30
    Boulterová si však pomohla podaním, po ktorom zakončila víťazným forhendom na sieti.

4:2
    Schmiedlová však bola trpezlivá a počkala si na napálený forhend do siete v podaní Boulterovej, takže konečne sa dočkala brejku a vedie 4:2 v druhom sete!

15-0
    Schmiedlová začína hru na potvrdenie brejku priamym bodom.

30-0
    Schmiedlovej víťazný bekhend dopadol presne na základnú čiaru.

40-0
    Navyše si Schmiedlová vynútila chybu Boulterovej a má šancu na čistú hru.

40-15
    Čistá hra to však nebude, keďže Schmiedlovej bekhend bol nepresný.

5:2
    Ale Schmiedlová trafila ďalší víťazný bekhend po čiare a vedie 5:2 v druhom sete.

5:2

5:2

0-15
    Boulterová podáva na udržanie v zápase a Schmiedlová jej pomáha nepresným forhendom.

15-15
    Ďalšiu výmenu však Schmiedlová zakončila víťazným krížnym bekhendom z defenzívy.

30-15
    Boulterovej pokus o dropshot neprešiel cez sieť.

30-30
    Boulterová si pomohla priamym bodom.

40-30
    Teraz už Boulterovej bekhend skončil v sieti a Schmiedlová má prvý mečbal!

6:2
    Katie Boulterová na záver vyhodila bekhend a Anna Karolína Schmiedlová zvládla úvodné kolo na olympijskom tenisovom turnaji vo dvojhre žien, keď postupuje po zaslúženom víťazstve v dvoch setoch 6:4 a 6:2!

Koniec zápasu

Anna Karolína Schmiedlová potvrdila, že antuka v Paríži rozhodne viac vyhovuje jej hre ako britskej tenistke Katie Boulterovej, ktorá v dnešnom zápase urobila príliš veľa nevynútených chýb. K tomu však musíme dodať, že Schmiedlová hrala veľmi solídne aj na podaní a v zápase bola vždy o krok popredu. Jediná slabá chvíľka Schmiedlovej prišla v závere prvého setu, keď sa jej ho nepodarilo uzavrieť na podaní a po nevyužitom setbale prišlo jej jediné stratené podanie v zápase, ale následne využila hneď ďalší setbal pri podaní Boulterovej. V druhom sete Schmiedlová dlho nevedela využiť príležitosti na returne, ale napokon využila piaty brejkbal v piatom sete v šiestom geme druhého setu a následne už nestratila ani gem. Celkovo však možno hovoriť o hladkom víťazstve Schmiedlovej, ktorá mala zápas prakticky po celý čas pod kontrolou a v druhom kole olympijského turnaja žien si zahrá s víťazkou zápasu medzi francúzskou tenistkou Varvarou Grachevovou a brazílskou tenistkou Beatriz Haddad Maiovou. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (16:37:17)