Japonsko – Čína 0:5 (kon.) | Španielsko – USA 1:1 (kon.)
Veľká Británia - Austrália 0:4 (kon.) | Juhoafrická republika - Argentína 2:4 (kon.)
Nemecko - Holandsko 1:2 (kon.) | Francúzsko - Belgicko 0:5 (kon.)
koniec udalosti
Francúzsko - Belgicko

0:5

(0:2 0:1, 0:1, 0:1)

cz Pondelok 29.07.2024, 20:15 • Stade Yves-du-Manoir, Paříž • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina A

Utkání je u konce a favoritky zápas dotáhly do vítězného konce. Po přestávce sice Francouzky přidaly, jenže gólu se hráčky pořádající země nedočkaly. Naopak Belgie přidala dva góly, po jednom v každé čtvrtině. Ve 37. minutě proměnila trestný roh Stephanie Vanden Borreová a v 52. minutě uzavřela výsledek na 0:5 svou dnes druhou trefou Ambre Ballenghienová. Belgie je po dvou výhrách na prvním místě skupiny A se šesti body, Francie je na posledním místě bez bodového zisku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:52:14)

60
    Konec utkání.

60
    Hattrick na poslední chvíli chtěla zkompletovat Ballenghienová, její střela z levé strany ale letěla nad branku.

59
    Francie chce dát alespoň čestný úspěch a blízko byla Arnaudová. Stačilo jen, aby volná před brankou zpracovala skákající míček.

58
    Trestný roh si daly i Francouzky, střela Le Nindreové ale skončila po obloučku vedle branky.

58
    Dnes podruhé se Belgičankám nepovedlo zpracovat rozehrávku, akce tak byla rozhozena, přesto pak přišla střela, která však pouze trefila Lhopitalovou bolestivě do ruky.

58
    A také je tu zelená karta pro Mathilde Duffreneovou z Francie.

58
    Trestný roh pro Belgii, je tu tak šance na šestý gól. A možná na hattrick pro Ballenghienovou.

57
    Zprava tlačila míček před branku Belgie Gaspariová, jenže ji to nesedlo, míček prosvištěl prostorem a skončil mimo hrací plochu.

56
    Na opačné straně pospíchala k brance Lhopitalová, byla na konci rychlé kombinace, nicméně s koncovkou to nebylo tak žhavé.

55
    Chvilka hry ve středu hrací plochy.

54
    Gól chtěla dát i Blockmansová, její rána šla pod břevno a Petriauxová vyrážela míček nad branku.

53
    Nápor Belgie vrcholí, byť je o vítězkách už nějakou dobu rozhodnuto.

52
    Belgie právě vstřelila branku!
    Už je to o pět... Judith Vandermeirenová dostala hromadu volného prostoru pro průnik k brance, její střelu sice Petrieaxová zastavila betonem, jenže míček se poté vykutálel přesně k AMBRE BALLENGHIENOVÉ a ta gólmanku překonala snadnou dorážkou – 0:5.

51
    Zleva to zkoušela dnes velmi aktivní Ballenghienová, ani jeho střela se však na branku nevešla.

50
    Nepřesná střela Belgie, Francouzky si mohou pro tuto chvíli oddechnout.

49
    Belgičanky drží míček a tak trochu tahají čas. Rozhodně se nikam netlačí.

48
    Žlutá karta i na straně Francie, na deset minut si jde oddechnout Emma Ponthieuová.

47
    Přesto platí, že Francie je teď tím aktivnějším celkem a snaží se o alespoň nějakou korekci skóre.