Japonsko – Čína 0:5 (kon.) | Španielsko – USA 1:1 (kon.)
Veľká Británia - Austrália 0:4 (kon.) | Juhoafrická republika - Argentína 2:4 (kon.)
Nemecko - Holandsko 1:2 (kon.) | Francúzsko - Belgicko 0:5 (kon.)
koniec udalosti
Francúzsko - Belgicko

0:5

(0:2 0:1, 0:1, 0:1)

cz Pondelok 29.07.2024, 20:15 • Stade Yves-du-Manoir, Paříž • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina A

Utkání je u konce a favoritky zápas dotáhly do vítězného konce. Po přestávce sice Francouzky přidaly, jenže gólu se hráčky pořádající země nedočkaly. Naopak Belgie přidala dva góly, po jednom v každé čtvrtině. Ve 37. minutě proměnila trestný roh Stephanie Vanden Borreová a v 52. minutě uzavřela výsledek na 0:5 svou dnes druhou trefou Ambre Ballenghienová. Belgie je po dvou výhrách na prvním místě skupiny A se šesti body, Francie je na posledním místě bez bodového zisku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:52:14)

60
    Konec utkání.

60
    Hattrick na poslední chvíli chtěla zkompletovat Ballenghienová, její střela z levé strany ale letěla nad branku.

59
    Francie chce dát alespoň čestný úspěch a blízko byla Arnaudová. Stačilo jen, aby volná před brankou zpracovala skákající míček.

58
    Trestný roh si daly i Francouzky, střela Le Nindreové ale skončila po obloučku vedle branky.

58
    Dnes podruhé se Belgičankám nepovedlo zpracovat rozehrávku, akce tak byla rozhozena, přesto pak přišla střela, která však pouze trefila Lhopitalovou bolestivě do ruky.

58
    A také je tu zelená karta pro Mathilde Duffreneovou z Francie.

58
    Trestný roh pro Belgii, je tu tak šance na šestý gól. A možná na hattrick pro Ballenghienovou.

57
    Zprava tlačila míček před branku Belgie Gaspariová, jenže ji to nesedlo, míček prosvištěl prostorem a skončil mimo hrací plochu.

56
    Na opačné straně pospíchala k brance Lhopitalová, byla na konci rychlé kombinace, nicméně s koncovkou to nebylo tak žhavé.

55
    Chvilka hry ve středu hrací plochy.

54
    Gól chtěla dát i Blockmansová, její rána šla pod břevno a Petriauxová vyrážela míček nad branku.

53
    Nápor Belgie vrcholí, byť je o vítězkách už nějakou dobu rozhodnuto.

52
    Belgie právě vstřelila branku!
    Už je to o pět... Judith Vandermeirenová dostala hromadu volného prostoru pro průnik k brance, její střelu sice Petrieaxová zastavila betonem, jenže míček se poté vykutálel přesně k AMBRE BALLENGHIENOVÉ a ta gólmanku překonala snadnou dorážkou – 0:5.

51
    Zleva to zkoušela dnes velmi aktivní Ballenghienová, ani jeho střela se však na branku nevešla.

50
    Nepřesná střela Belgie, Francouzky si mohou pro tuto chvíli oddechnout.

49
    Belgičanky drží míček a tak trochu tahají čas. Rozhodně se nikam netlačí.

48
    Žlutá karta i na straně Francie, na deset minut si jde oddechnout Emma Ponthieuová.

47
    Přesto platí, že Francie je teď tím aktivnějším celkem a snaží se o alespoň nějakou korekci skóre.

46
    Po trestném rohu se Francouzky chvíli radovaly z gólu, když Picardová nezvládla vyrazit míček po signálu, jenže sudí si našli ve hře Francie nedovolené počínání a gól uznán nebyl.

46
    Další provinění Belgičanek znamená trestný úder pro Francii.

46
    A je to tak! Stephanie Vanden Borreová se skutečně dopustila faulu a je potrestána žlutou kartou, což znamená, že je na deset minut ze hry.

46
    Hned na začátku této části se zkoumá video, zda se Vanden Borreová nedopustila nesportovního chování vůči soupeřce.

46
    Začala čtvrtá čtvrtina

45
    Konec třetí čtvrtiny.

45
    V úplném závěru vystřelila z dálky Ambre Ballenghienová, její prudký pokus šel vedle branky.

45
    Přesto se prokombinovaly k brankovišti, kde se ale porušení pravidel dopustila Marienová.

44
    Belgie u míčku, hráčky teď ale nikam nepospíchají, vyhlíží konec třetí čtvrtiny.

43
    Je tu vůbec první karetní trest zápasu, tu zelenou si prohlédla Mickaela Lahlahová z Francie.

42
    Pěkný ťukec na jeden dotek skončil u Gerniersové, té však míček odskočil od hole a skončil v zámezí.

41
    Ballenghienová dostala pas na pravou stranu, v plné rychlosti se ale dostala z ideálního úhlu a zakončila křížnou ranou vedle branky.

40
    Whiteová se chtěla prodrat mezi dvěma soupeřkami a třeba vybojovat další trestný úder, tentokrát to ale hráčky v bílém zvládly v obraně na výbornou.

39
    Gerniersová byla faulována, okamžitě rozehrála, aby využila lehce rozhozené obrany Francie.

38
    Belgie opět v útoku, po minutách, kdy to vypadalo, že by se Francie mohla zvednout, to je teď opět hokej na jednu branku.

37
    Je tu gól! Povedený signál byl připraven pro STEPHANIE VANDEN BORREOVOU, která ze své hole vypustila prudký a umístěný projektil, a ten skončil u pravé tyče. Petriauxová se natahovala marně, je to 0:4.

37
    A další trestný roh pro Belgii.

36
    Tentokrát už střela této útočnice prošla až k brance a Petriauxová vytáhla pohotový zákrok, kterým míček vytěsnila mimo svou branku.

36
    Po rozehrání střílela opět Ballenghienová, situace se bude opakovat.

36
    Ballenghienová byla při své střele zablokována za cenu porušení pravidel a je tu tak další trestný roh pro Belgii.

35
    Zápas dostal nový náboj, rázem i Francouzky jsou směrem kupředu hodně nebezpečné.

34
    Další rychlá akce Francie skončila nepřesnou ranou z levého křídla.

33
    Tak tohle se Belgičankám vůbec nepovedlo, nedokázaly zastavit míček a byl z toho rychlý brejk Francie tři na jednu. Zakončení vyšlo na Arnaudovou, kterou ale vychytala pozorná Picardová!

33
    A teď pozor, je tu trestný roh pro Belgii. Francouzky si už nasazují ochranné prvky.

33
    Na opačné straně byla sražena střela Marienové.

32
    Tečovaný pokus po prudkém nahození na brankoviště, Picardová ale zasahovat nemusela, míček šel vedle její branky.

31
    Le Nindreová se nebojácně probíjela pravou stranou, byla pak nedovoleně zastavena. Volný úder pro Francii.

31

Je za námi první půle, která přinesla velký tlak Belgie a netrvalo dlouho a byl tu úvodní gól. O ten se po rohovém úderu postarala pohotovou dorážkou zblízka Justine Rasirová. Ve 2. minutě to už bylo o dva góly, to se opět z dorážky, ale nyní ze vzduchu prosadila Ambre Ballenghienová. Třetí branka následovala v 18. minutě, to až mnoho volnosti dostala Alix Gerniersova a střelou pod beton Petriauxové upravila na současných 0:3. Francouzkám se nedá upřít snaha bojovat, proti Belgičankám ale mají zatím pramálo šancí.

30
    Konec prvního poločasu.

30
    Těsně před koncem se za obranu Francie dostala Ballenghienová, pokusila se o blafák a gólmanku skutečně překonala. Jenže střele chyběla razance a vracející se obránkyně zvládla míček zastavit před brankovou čárou.

29
    Tohle nebylo daleko od dalšího gólu v brance Francie. Akce vyvrcholila přihrávkou na pravou stranu, kde napřáhla Gerniersová a její křížná rána polétla jen kousek vedle tyče!

28
    Belgičankám to nevyšlo ani po vysokém a dlouhém obloučku na útočnou polovinu, Francie táhne protiútok Arnaudovou.

27
    Po akci pravou stranou zakončovala z ostrého úhlu Whiteová, tohle ale nemělo moc šancí na úspěch.

26
    Už se zase hraje na opačné straně, míček se k brance snaží procpat Rasirová.

25
    Z ostrého úhlu to zkoušela Duffreneová, a málem to prošlo až na branku.

24
    Rozehra šla na Duffreneovou, ta ale prudkou střelou pouze trefila stínící Belisovou. Ta šla do kolen, ale brzy úder vydýchala a po svých odešla na střídačku.

23
    Verrierová se sice nedostala k centru před branku, vzápětí se ale Belgičanky dopustily porušení pravidel a máme tu trestný roh pro Francii!

23
    I když je pro francouzský tým výsledek hodně nepříznivý, publikum žene hráčky do útoku a vůbec je výborné podporuje.

22
    Snad vůbec první výpad Francie, který došel až do brankoviště. Na střelu to ale nebylo, obrana soupeřek se stihla vrátit.

21
    O malou chvíli později se po přihrávce z pravé strany natahovala Ballenghienová, její zakončení v pádu šlo kousek vedle levé tyče branky Francie.

21
    Parádní pas prošel až do brankoviště Francie, kde se k němu dostala Blockmansová, její následná kličkovaná ale byla zablokovaná.

20
    Míček je v zámezí, rozehrává Francie. Ale zatím to vše končí nejlépe na půlící čáře.

19
    Belgičanky nemají dost, i nadále tlačí a před Petriauxovou je opravdu živo.

18
    Máme tu další úder belgických hokejistek a tentokrát to bylo až příliš snadné. Volného prostoru využila ALIX GERNIERSOVÁ, dostala se do ideální střelecké pozice a její rána po zemi prošla Petriauxové pod betonem do branky – 0:3.

17
    Obrana Francie je v plném zápřahu, nyní odvracela další výpad Gaspariová.

16
    Tak jak skončila první čtvrtka, začala i ta druhá. Belgie je v tlaku a ke střele se dostala Nelenová. Šlo to vedle branky Francie.

16
    Začala druhá čtvrtina

Konec první čtvrtiny.

15
    Rozehra skončila tradičně u Vanden Borreové, její střelu po zemi k tyči ale Petriauxová vyrazila. A to je konec první čtvrtiny.

15
    S uplynutím času první čtvrtiny tu máme ještě jednu kontrolu u videa, která odhalila dotek nohy bránící Francouzky a to znamená jediné – Belgie si dá ještě jeden trestný roh.

15
    Garotová se pustila do samostatné akce, hezky míchala míčkem na své holi, tohle ale chtělo rozhodně větší podporu spoluhráček.

14
    Ballenghienová byla v další šanci, nyní si ale na brankářku Francie nepřišla. Ta má úspěšný zákrok a Francie jde do protiútoku.

13
    Je to teď hokej na jednu branku, na tu francouzskou.

12
    A už je to o dva góly. Belgičanky potáhly akci středem, prudkou ránu Eglebertové gólmanka vyrazila nad sebe a dobíhající AMBRE BALLENGHIENOVÁ jej z voleje sklepla do sítě – 0:2!

12
    Kličkovaná hráček v červených dresech skončila v brankovišti, zahuštěná obrana zvládla míček odvrátit, aniž by došlo k porušení pravidel.

11
    Nápor Belgie pokračuje, nyní dokonce La Nindreová musela naslepo poslat míček alespoň k pomezní čáře, aby se uhasilo rodící se nebezpečí.

10
    Petriauxová měla trochu štěstí, neboť střela Vandermeirenová prošla přes obránkyni, a ona sama musela rychlý míček vykopávat.

9
    Už se zase hrálo na opačné straně, Hillewaertová byla ale včas obranou Francie zastavena.

8
    Francouzky mají rázem co dotahovat, Verrierová se pokusila o akci levou stranou, ale skončila ještě před střelou.

7
    A tato velká šance je využitá! Střelu Vanden Borreové sice ještě gólmana Petriauxová zvládla zastavit, jenže míček se odrazil na hůl zcela volné JUSTINE RASIROVÉ a ta zblízka pohotově doklepla do branky – 0:1!

7
    A nyní mají Belgičanky velkou výhodu, dostávají totiž rohový úder!

6
    Opět se hraje u brankoviště Francie, Belgičanky neustále stupňují svůj tlak.

5
    Po rozehře středem to z dálky zkoušela Vanden Borreová, její příklep prolétl vedle branky Mathilde Petriauxové.

4
    Belgie pokračuje v tlaku, nyní se do zakončení cpala Struijková, ale ani ona nebyla úspěšná.

3
    Sledujeme zatím velice aktivní hokej, žádné vyčkávání. Zaplněné tribuny ženou hráčky obou celků do útoku.

2
    Belgičanky se také nacpaly před branku, přihrávka Marienové ale byla zablokována a Francie se pro tuto chvíli ubránila.

1
    Delemazureová se hned vydala do útoku, u levého rohu však nepřešla přes Gerniersovou. Belgie jde do protiútoku.

1

Sestavy

Francie: Petriauxová – Clotová, Ponthieuová (C), Le Nindreová, Lhopitalová, Delemazureová, Arnaudová, van Bolhuisová, Lardeurová, Garotová, Gaspariová.
    Náhradnice: Lahlahová, Verrierová, Duffreneová, Verzuarová, Schubertová.
    Trenér: Gael Foulard

Belgie: Picardová – Marienová, Englebertová, Vandermeirenová, Gerniersová, Blockmansová, Struijková, Vanden Borreová, Hillewaertová, Ballenghienová, Brasseurová.
    Náhradnice: Rasirová, Whiteová, Nelenová (C), Breyneová, Belisová.
    Trenér: Raoul Ehren

Oba celky jsou již na hrací ploše, máme po národních hymnách, zápas tak může začít!

Zápas na Stade Yves-du-Manoir v Paříži začne ve 20:15, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Belgie

Belgičankám se v prvním utkání vedlo lépe, ale docela se na výhru natrápily. Belgie nastoupila proti Číně a na první gól se čekalo až do 19. minuty, kdy se trefila Ballenghienová. Jang Čenová pak ve 46. minutě srovnala a vypadalo to, že by mohlo dojít na dělbu bodů. Tu ale v 55. minutě odmítla Englebertová a Belgie si oddechla po výhře 2:1.

Francie

Francouzské hokejistky se v úvodním utkání střetly s Nizozemskem a vše dopadlo dle očekávání. Nizozemky se dostaly do vedení po gólu Matlaové, který pak ještě navýšily po dvou trefách Jansenové. Až poté snížila Lhopitalová, jenže v závěru třetí části zkompletovala hattrick Jansenová a bylo prakticky rozhodnuto. Francouzky sice ještě skórovaly z hole Le Nindreové, ale góly zase Jansenové a poté i Burgové znamenaly konečný stav 6:2 pro Nizozemsko.

Dobrý večer u pozemního hokeje žen v rámci LOH 2024. Společně se podíváme na duel skupiny A mezi Francií a Belgií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:15.