Dvojhra – muži a ženy (kon.)
koniec udalosti
Dvojhra – muži a ženy

cz Pondelok 29.07.2024, 10:00Olympijské hry - stolný tenis • 1. kolo

Ve stolním tenise známe účastníky druhého kola. K výraznějšímu překvapení nedošlo, snad jen výhra Polky Bajorové nad Thajkou Sawettabutovou v sedmi setech může zaujmout. Nicméně ti největší favorité na medaili se u stolu dlouho nezdržovali, všichni odešli s vítězstvím 4:0 na sety. (14:03:55)

Dvouhra mužů

Tomokazu Harimoto (6, JPN) – Martin Allegro (BEL) 4:0 (3, 2, 3, 5)
    Alvaro Robles (21, ESP) – Daniel Habesohn (AUT) 4:2 (6, -14, 9, -9, 7, 9)
    Ovidiu Ionescu (ROU) – Andrej Gacina 1:4 (8, -10, 8, 10, 5)
    Wong Chun Ting (30, HKG) – Ibrahima Diaw (SEN) 4:3 (-7, 16, 8, -6, 0, -8, 4)
    Jaroslav Žmuděnko (UKR) – Fan Čen-tung (2, CHN) 0:4 (6, 4, 7, 2)
    Nicholas Lum (23, AUS) – Vitor Ishiy (BRA) 0:4 (7, 5, 7, 6)
    Vicky Wu (FIJ) – Liam Pitchford (GBR) 0:4 (6, 3, 3, 2)
    Anders Lind (DEN) – Marcos Freitas (12, POR) 4:0 (9, 6, 8, 4)

Dvouhra žen

Minhyung Jee (AUS) – Nina Mittelhamová (11, GER) 0:4 (7, 9, 7, 8)
    Jia Nan Yuan (FRA) – Fatimo Bellová (NGR) 4:0 (1, 3, 3, 5)
    Suthasini Sawettabutová (THA) – Natalia Bajorová (28, POL) 3:4 (8, -3, -8, 7, 10, -5, 6)
    Yu-bin Shin (4, KOR) – Melissa Tapperová (AUS) 4:0 (12, 4, 3, 6)
    Chien Tung-Chuan (26, TPE) – Zhu Chengzhu (HKG) 0:4 (7, 7, 7, 10)
    Linda Bergströmová (21, SWE) – Katarzyna Wegrzynová (POL) 4:1 (7, -9, 12, 9, 6)
    Lynda Loghraibiová (ALG) – Čchen Meng (2, CHN) 0:4 (2, 4, 5, 2)
    Giorgia Piccolinová (ITA) – Miu Hiranová (8, JPN) 0:4 (9, 5, 5, 7)

Konec programu.

A ve čtyřech setech skončil i zápas mezi Dánem Lindem a Portugalcem Freitasem, mírný outsider ze severu Evropy soka rozebral na kousíčky.

Předposlední zápas programu je u konce. Miu Hiranová z Japonska zaváhání nepřipustila, proti Italce Piccolinové neztratila jediný set.

Nečekaně jednoznačně probíhá zápas mezi Dánem Lindem a Portugalcem Freitasem, první jmenovaný vede 3:0 na sety.

Čtyřiadvacetiletá Miu Hiranová taky zřejmě potvrdí roli favoritky, proti Italce Piccolinové vyhrála i třetí set.

Krátce po Britovi postupuje mezi ženami Čchen Meng, turnajová dvojka nedala žádnou šanci Alžířance Loghraibiové.

Liam Pitchford potvrdil roli velkého favorita, Vickyho Wu z Fidži sfoukl za pár minut ve čtyřech setech.

Čchen Meng ve třetím prohrála nejvíce bodů, pět. To jen dokazuje, že Číňanka nadále dominuje a jde za očekávaným postupem.

Rychlý Pitchfordův zápas, Bit už má na kontě tři získané sety. Dán Lind s Japonkou Hianovou získali druhý, aniž by zatím jeden prohráli.

Čchen Meng nezaváhala ani ve druhém setu, tentokráte ztratila o dva body více, tedy čtyři.

Liam Pitchford pokračuje ve velké jízdě, během pár minut vyhrál nad Wu druhý set se ztrátou tří bodů.

První set skončil i u zbylých třech zápasů. Pitchford jej zvládl nad Fidžijcem Wu, Lind nad Freitasem a Hiranová nad Piccolinovou.

Nasazená dvojka Čchen Meng začala ve velkém stylu, v prvním setu nechala Alžířance Loghraibiové dva body.

Máme tu novou hodinu a s ní další čtyři zápasy. Podle papírových předpokladů by měl být jen jeden jakžtakž vyrovnaný, a sic ten mezi Dánkou Lindovou a Portugalkou Freitasovou.

Skoro současně skončily dva zápasy dvouhry žen. Zhu proti Chien uspěla ve čtyřech setech, Švédka Bergströmová uspěla ve stejné minutáži proti Polce Wegrzynové v setech pěti.

A ve čtvrtém zápase míří za postupem do druhého kola Švédka Begströmová, jež disponuje vedením 3:1 nad Polkou Wegrzynovou.

Zhu z Hongkongu míří za pohodovým vítězstvím, proti Chien z Tchaj-pej zvládla i třetí sadu.

Milan Huppert

Výsledky

Tomokazu Harimoto (6, JPN) - Martin Allegro (BEL) 4:0 (3, 2, 3, 5)
    Alvaro Robles (21, ESP) - Daniel Habesohn (AUT) 4:2 (6, -14, 9, -9, 7, 9)
    Ovidiu Ionescu (ROU) - Andrej Gacina 1:4 (8, -10, 8, 10, 5)
    Wong Chun Ting (30, HKG) - Ibrahima Diaw (SEN) 4:3 (-7, 16, 8, -6, 0, -8, 4)
    Jaroslav Žmuděnko (UKR) - Fan Čen-tung (2, CHN) 0:4 (6, 4, 7, 2)
    Nicholas Lum (23, AUS) - Vitor Ishiy (BRA) 0:4 (7, 5, 7, 6)
    Vicky Wu (FIJ) - Liam Pitchford (GBR) 0:4 (6, 3, 3, 2)
    Anders Lind (DEN) - Marcos Freitas (12, POR) 4:0 (9, 6, 8, 4)

Dvouhra žen

Minhyung Jee (AUS) - Nina Mittelhamová (11, GER) 0:4 (7, 9, 7, 8)
    Jia Nan Yuan (FRA) - Fatimo Bellová (NGR) 4:0 (1, 3, 3, 5)
    Suthasini Sawettabutová (THA) - Natalia Bajorová (28, POL) 3:4 (8, -3, -8, 7, 10, -5, 6)
    Yu-bin Shin (4, KOR) - Melissa Tapperová (AUS) 4:0 (12, 4, 3, 6)
    Chien Tung-Chuan (26, TPE) - Zhu Chengzhu (HKG) 0:4 (7, 7, 7, 10)
    Linda Bergströmová (21, SWE) - Katarzyna Wegrzynová (POL) 4:1 (7, -9, 12, 9, 6)
    Lynda Loghraibiová (ALG) - Čchen Meng (2, CHN) 0:4 (2, 4, 5, 2)
    Giorgia Piccolinová (ITA) - Miu Hiranová (8, JPN) 0:4 (9, 5, 5, 7)