Domin. republika – Uzbekistan 1:1 (kon.) | Španielsko – Egypt 1:2 (kon.) | Maroko – Irak 3:0 (kon.)
Ukrajina – Argentína 0:2 (kon.) | N. Zéland – Francúzsko 0:3 (kon.) | USA – Guinea 3:0 (kon.)
Izrael – Japonsko 0:1 (kon.) | Paraguaj – Mali 1:0 (kon.)
Ukrajina
0:2 (0:0)
Argentína
cz Utorok 30.07.2024, 17:00 • Stade de Lyon • Olympijské hry - muži • 3 • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V úterý vyvrcholí skupinová fáze olympijského turnaje. Mimořádně vyrovnaná situace je ve skupině B, kde mají všechny týmy po dvou utkáních na kontě tři body. Utkání mezi Ukrajinou a Argentinou tak bude přímým soubojem o postup. Ten by určitě bral vítěz zápasu. Případná remíza by dost pravděpodobně poslala dál oba.

Argentina:
    Argentinci vstoupili do turnaje porážkou 1:2 s Marokem, o které se hodně mluvilo. V 16. minutě nastavení totiž srovnali na 2:2. Pak ale následovaly nepokoje v hledišti, kvůli kterým sudí utkání přerušil. Většina aktérů si už myslela, že je konec, ale po více než hodině organizátoři oznámili, že se bude zbytek nastavení ještě dohrávat. Gól Argentiny byl poté po dvou hodinách odvolán kvůli ofsajdu... Jihoameričané se z této rány dokázali vzpamatovat, když ve svém druhém utkání přehráli 3:1 Irák. Před závěrečným duelem ve skupině tak mají postup ve svých rukou.

Ukrajina:
    Také Ukrajinci vstoupili do OH porážkou. Podlehli 1:2 Iráku. Ve druhém utkání však dokázali zdolat stejným výsledkem Maroko. Od 63. minuty přitom dohrávali bez vyloučeného Saljuka, o výhře však rozhodli v 8. minutě nastavení. Hrdinou se stal Igor Krasnopir.

Ukrajina: Fesjun – Krupskij, Talověrov, Batahov, Martyňuk – Rubčynskij – Kryskiv, Mychajlenko – Chlan, Sikan (C), Braharu.
    Náhradníci: Jermakov – Syč, Očeretko, Krasnopir, Veleten, Fedor.
    Trenér: Roslan Rotaň

Argentina: Rulli – Luján, Di Cesare, Otamendi (C), Soler – Simeone, E. Fernández, Medina, Almada – Gondou, Álvarez.
    Náhradníci: Brey – Garcia, Amione, Zenón, Echeverri, Hezze, Beltrán.
    Trenér: Javier Mascherano

Rozhodčí: Beida (MTN) – Santos (ANG), Yiembe (KEN).

Po hymnách se už vše chystá k úvodnímu výkopu.

1

1
    Dlouhý pas hledal Juliána Álvareze. Největší hvězdu tohoto argentinského výběru. K míči měl blíže brankář Kiril Fesjun.

3
    Fotbalisté Argentiny v úvodu drží míč na svých kopačkách. K postupu by jim stačil i bod, který by je poslal v nejhorším na druhé místo konečné tabulky skupiny B.

5
    Obrannou hlavičku si nyní připsal ukrajinský stoper Maxym Talověrov. Ten v minulosti působil například v Českých Budějovicích a Slavii.

6
    Giuliano Simeone dostal přihrávku na pravé křídlo a hledal pod ním nabíhajícího Juliána Álvareze. Obrana Ukrajiny odkopává do autu.

8
    Argentinci zahrávali rohový kop. Toho se ujal Thiago Almada, Ukrajinci se ale ubránili.

11
    Simeone našel patičkou Juliána Álvareze, který to zkoušel zpoza šestnáctky. Střílel nad bránu.

12
    Argentina má územní převahu. Ukrajinci sázejí spíše na pozornou obranu.

14
    Olexandr Martyňuk si dal hezkým prvním dotekem míč doběhu. Zastavil ho Marco Di Cesare a oba borci se pak nepříjemně srazili. Na zemi zůstali ležet oba, v péči lékařů se pak ocitl levý bek Ukrajiny.

15
    Už se opět hraje. I Martyňuk bude v pořádku.

16
    Medina fauloval Kryskiva. Bude z toho standardní situace z levé strany.

17
    Rozehrával ji sám Dmytro Kryskiv. Ten zřejmě nacvičeným signálem našel Arsenije Batahova, který si zpětným pohybem odskočil od bránících hráčů. Jeho střela však byla sražena na roh.

18
    Po rohovém kopu Kryskiva byl míč odvrácen mimo šestnáctku k Iljovi Krupskému. Ten na nic nečekal a zkusil to. Bránu však netrefil.

20
    Giuliano Simeone, mimochodem syn trenéra Atlética Madrid Diega, se rozběhl podél pravé postranní čáry. Cestu mu zahradil Martyňuk.

21
    Ukrajinci rozjížděli nadějný brejk po pravé straně. Nakonec ale akci zpomalili a zkoušejí postupný přechod.

22
    Držení míče – 38 % : 62 %

23
    Unikajícího Olexandra Martyňuka zastavil faulem Medina. Standardka pro Ukrajinu.

24
    Z té ale nic velkého nevytěžili.

25
    Další ofenzivní snaha Ukrajiny skončila ofsajdem Maxima Chlana.

25
    Ochozy stánku v Lyonu jsou hodně prořídlé. Mužský fotbal není nejpopulárnějším olympijským sportem.

26
    Takový padající list z levé strany si musel stáhnout ze vzduchu ukrajinský brankář Kiril Fesjun.

27
    Hezký centr Martyňuka z levé strany. Na zadní tyči skákal Maxim Chlan, který ale hlavou nedosáhl.

28
    Prudký nástřel Simeoneho z pravé strany srazil na roh právě Martyňuk. Ten je zatím platný na obou koncích hřiště.

28
    Po rohovém kopu Almady boxoval míč brankář Fesjun. Následně se Argentinci ocitli v ofsajdu.

29
    Rozhodčí nařizuje přestávku na občerstvení.

31
    Už se opět hraje. Rozehrává se od brány Ukrajiny.

31
    Chlanovu snahu na pravém křídle důrazně utnul Julio Soler, který odkopl míč do autu.

33
    Ilja Krupskij vyvezl míč dopředu z pravé strany. Jeho pokus o pas do šestnáctky se však stal kořistí obrany a následně argentinského brankáře Gerónima Rulliho.

34
    Na pravém křídle se neprosadil Giuliano Simeone. Martyňuk odmítl jeho pokus o jesličky a následně se balón ocitl za brankovou čárou právě od křídelníka Argentiny.

35
    Zatím sledujeme nepříliš záživné utkání bez šancí a dokonce i střel na bránu.

37
    Luciano Gondou byl na útočné polovině faulován. Albiceleste hned rozehráli nakrátko a pokračují v útoku.

38
    Cristian Medina musel být po nedovoleném zákroku Braharua ošetřován. Za postranní čarou se už ale hlásí o návrat.

39
    Dobře rozehraná standardka Almady. Jeho centr však stačil přizvednout do zámezí Danylo Sikan.

40
    Julián Álvarez vysunul kolmicí Giuliana Simeoneho. Ten si z levé strany navedl míč na střed a z hranice šestnáctky střílel po zemi na pravou stranu z pohledu brankáře Fesjuna. Ten byl na zemi včas a balón lapil. Argentincům byl navíc dodatečně dopísknut ofsajd.
    40. Simeoneho zakončení chytil Fesjun. Navíc se jednalo o ofsajd.

42
    Thiago Almada doběhl s míčem před šestnáctku a našel Juliána Álvareze, který z levé strany zakončoval na bližší tyč. Tu těsně minul, ale byla tam zřejmě teč. Nařízen je totiž rohový kop.
    42. Álvarezova šance.

44
    Argentina v závěru poločasu přidává! Nyní chyboval brankář Fesjun, který na hranici šestnáctky odkopával míč, ale odehrál ho jen k Lucianovi Gondouovi. Ten si narazil míč s Álvarezem a ocitl se sám před Fesjunem, jenž mu ale včas zmenšil úhel pro zakončení a napravil tak svou hrubku v rozehrávce!
    44. Gondou nepotrestal chybu brankáře Fesjuna v rozehrávce.

45
    Na druhé straně měl dobrou příležitost Mykola Mychajlenko! Tomu do střely z hranice šestnáctky skočil bránící hráč, který výrazně ulehčil situaci brankáři Rullimu.

45+1
    První poločas bude nastaven o pět minut!

45+3
    Mykola Mychajlenko našel zpětnou přihrávkou z levé strany Dmytra Kryskiva. Ten byl v pokutovém území poměrně volný, ale jeho střela trefila protihráče!

45+5
    Už se hraje poslední minuta nastaveného času. Závěr poločasu je asi nejkvalitnější pasáží dosavadního průběhu utkání.

45+5
    Valentyn Rubčynskij to zkusil z poměrně uctivé vzdálenosti a trefil to pěkně! Rulli se musel prolétnout vzduchem a vyrazit míč.

45+5

První poločas duelu Ukrajiny s Argentinou gól nenabídl. Zajímavý byl až závěr. Dobrou příležitost měl nejprve Álvarez a pak musel brankář Fesjun napravovat svou chybu v rozehrávce proti Gondouovi. Těsně před koncem nastavení ještě protáhl argentinského gólmana Rulliho z dálky Rubčynskij.

V souběžně hraném utkání vede Maroko nad Irákem 3:0 a vypadá to tedy, že směřuje za postupem.

46

46
    Ani jeden z týmů o přestávce nevystřídal. Případná remíza by poslala dál Argentinu. Ukrajina by měla za současné situace, kdy Maroko jasně vede nad Irákem, smůlu. Musí tedy hrát na vítězství.

47
    Argentina právě vstřelila branku!
    Skvělý vstup Argentinců do druhého poločasu! THIAGO ALMADA převzal míč na útočné polovině, doběhl s ním do blízkosti šestnáctky a z nějakých 18 metrů trefil levou šibenici ukrajinské brány. Parádní gól.
    47. Thiago ALMADA - 0:1

49
    Teď to vypadá s Ukrajinou hodně špatně. K postupu rázem potřebuje skórovat alespoň dvakrát.

50
    Argentině by ani jednogólové vítězství momentálně nestačilo k přeskočení Maroka v tabulce. Při rovnosti bodů rozhoduje skóre. Maroko má 6:3, Argentina 5:3. K tomu prohrála vzájemný duel.

53
    Valentyn Rubčynskij fauloval zezadu Juliána Álvareze a je prvním hříšníkem, který dostal žlutou kartu.

55
    Thiago Almada vyvezl míč až k pokutovému území. Tam jo, tentokrát čistě, zastavil Rubčynskij.

56
    Giuliano Simeone se nechal faulovat Sikanem a Argentinci mohou pokračovat.

58
    Fotbalisté Argentiny v poklidu kombinují. Hru mají v těchto minutách pod kontrolou.

58
    Střídání v týmu Argentina:
    ze hřiště odchází Luciano Gondou, přichází Sentiago Hezze.

59
    Střídání v týmu Ukrajina:
    ze hřiště odchází Maxym Braharu, přichází Oleh Fedor,
    ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Ihor Krasnopir,
    ze hřiště odchází Mykola Mychajlenko, přichází Oleh Očeretko.

60
    Hned trojité střídání ukrajinského trenéra Ruslana Rotaně. Uvidíme, jak to změní obraz hry.

62
    Ukrajinci toho ve druhém poločasu zatím nepředvedli mnoho směrem dopředu. Přitom potřebují skóre otočit.

63
    Giuliano Simeone postupoval do pokutového území z pravé strany. Tam si zasekávačkou položil jednoho z Ukrajinců. Následně si však dal balón daleko od nohy.

65
    Roh Ukrajinců. Centr Dmytra Kryskiva byl příliš nízký a obrana jihoamerického týmu balón odvrací.

66
    Maxim Chlan se pustil do průniku na levé straně poutového území. Palec nahoru za odvahu něco zkusit, ale právě od ukrajinského křídelníka se míč dostal za brankovou čáru. Kopat tedy bude Rulli.

67
    ze hřiště odchází Julio Soler, přichází Bruno Amione,
    ze hřiště odchází Ezequiel Fernández, přichází Kevin Zenón.

67
    ze hřiště odchází Olexandr Martyňuk, přichází Olexij Syč.

68
    Zpoza šestnáctky vystřelil Dmytro Kryskiv. Dobrý zákrok předvedl Gerónimo Rulli, který efektním skokem chytá míč do rukavic.

70
    Ukrajinci se připravili o další možnost nepřesnou přihrávkou. Kopat se bude od Rulliho brány.

72
    Maxim Chlan centroval z levé strany. Našel hlavu připraveného Amioneho.

73
    Tentokrát centroval zleva Oleh Očeretko. Balón si stahuje Rulli.

74
    Další snaha Ukrajiny končí ofsajdem Ihora Krasnopira.

75
    Medina vyvezl míč středem hřiště. Pak nahrál doprava Simeonemu. Ten ale po zaseknutí vrátil míč dozadu. Je znát, že Argentina už nemusí moc pospíchat.

76
    Valentyn Rubčynskij šikovně prošel až k pokutovému území. Ještě chtěl nahrávat, ovšem balón srazil protihráč.

77
    Do konce schází i s nastavením možná 17 – 18 minut. Nyní je ale nařízena přestávka na občerstvení.

78
    ze hřiště odchází Maxim Chlan, přichází Vladyslav Veleten.

79
    Střely na bránu – 2:3

80
    Giuliano Simeone zkoušel přešlapovačky na pravé straně pokutového území. Nakonec se dostal s míčem za brankovou čáru.

80
    ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Claudio Echeverri,
    ze hřiště odchází Thiago Almada, přichází Lucas Beltrán.

82
    Průnik Dmytra Kryskiva na levé straně zastavil Luján, který balón odehrál do autu.

82
    Na pravé straně unikajícího Simeoneho zastavil faulem Vladyslav Veleten. Dostal žlutou kartu.

84
    Argentinci nadále drží míč a zatím se prezentují velmi profesionálním výkonem.

86
    Vladyslav Veleten to vzal na sebe, ale neprosadil se proti Brunovi Amionemu.

88
    Argentinci teď balón ztratili a Ukrajina ještě může zkusit něco vymyslet.

90
    Utkání by mělo být nastaveno ještě o dalších sedm minut.

90+1
    Mezi argentinskými fanoušky je veselo. Argentinci směřují za postupem do čtvrtfinále alespoň ze druhého místa. Tuto jistotu by jim nevzalo ani případné ukrajinské vyrovnání.

90+1
    A je tu navíc argentinská pojistka! Brankář Fesjun neudržel v rukavicích přízemní střelu Cristiana Mediny zpoza šestnáctky. Volný míč doběhl CLAUDIO ECHEVERRI, který ho zblízka pohodlně dorazil za ukrajinského gólmana – 0:2.
    90+1. Claudio ECHEVERRI - 0:2

90+2
    Gól potvrdil také VAR. Echeverri vybíhal z hraničního, ale nakonec regulérního, postavení, co se týče ofsajdu.

90+3
    Po centru z pravé strany se dostal na zadní tyči k míči Vladyslav Veleten. Své zakončení nasměroval jen do Rulliho!

90+5
    Hráči Argentiny to už spíše dohrávají. Byť, kdyby vstřelili ještě jeden gól, dost pravděpodobně by vyhráli skupinu.

90+5
    Snížit mohl Oleh Očeretko. Jeho rána z hranice šestnáctky ale minula levou tyč Rulliho brány.

90+7
    Asi poslední ukrajinská standardka, kterou zahrával Očeretko, nepřinesla nic důležitého.

90+8

Fotbalisté Argentiny vítězí nad Ukrajinou a to znamená, že si zajistili postup do čtvrtfinále! K tomu stačila svěřencům kouče Mascherana i remíza.

Na tu se však Argentinci nespoléhali. Po bezgólové první půli udeřili hned na začátku druhé. Thiago Almada doběhl s míčem před pokutové území a krásnou střelou otevřel skóre. Ukrajinci si toho směrem dopředu už mnoho nevytvořili. Naopak, v nastavení ještě opět inkasovali po dorážce střídajícího Claudia Echeverriho.

Argentina jde dál ze druhého místa. Skupinu B vyhrálo o skóre Maroko. Končí třetí Ukrajina i čtvrtý Irák.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 10:11. (19:04:02)