Španielsko - Francúzsko 3:3 (kon.) | Juhoafrická republika - Nemecko 1:5 (kon.)
Veľká Británia - Holandsko 2:2 (kon.) | Írsko - India 0:2 (kon.)
Argentína – Nový Zéland 2:0 (kon.) | Austrália - Belgicko 2:6 (kon.)
koniec udalosti
Írsko - India

0:2

(0:1, 0:1, 0:0, 0:0)

cz Utorok 30.07.2024, 13:15 • Stade Yves-du-Manoir, Paříž - Colombes • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina B

Indie si v prvním poločase vybojovala dvoubrankový náskok, který se sice Irové snažili snížit, ale i přes urputnou snahu se jim to v tomto urputném vedru nepodařilo, Indie si tímto téměř jistě zajistila čtvrtfinále, naopak Irsko bude muset oba zbývající zápasy vyhrát, aby postoupila. (14:59:01)

60
    Čtvrtá čtvrtina skončila.

60
    Velký zmatek nastal na brankové čáře, ale brankou to neskončilo.

60
    Trestný roh pro Irsko.

60
    Minutu před koncem si Irsko bere výzvu na soupeřův faul.

59
    Indie drží míč na svých hokejkách.

58
    Irům se šance na srovnání velmi rychle vzdaluje.

56
    Murrayova střela mířila jen mimo.

53
    Indové se snaží hlavně nahnat čas kombinací na vlastní polovině.

52
    Duncan si krásně zpracoval vysokou přihrávku, takže Irové o míček nepřišli.

51
    Deset minut do konce, tlak Irů se musí začít stupňovat, pokud chtějí alespoň bod.

50
    Trestný roh pro Indii a ještě zelená karta pro Nelsona, ten si tedy půjde na dvě minuty sednout na trestnou lavici.

49
    Irové se snaží dostat skrz pevnou obranu, ale je to těžká práce.

48
    Indové se řídí heslem "Nejlepší obrana je útok" a zdržují hru na soupeřově polovině.

47
    Cole trefil míčkem Manpreeta, ten se nyní svíjí v bolestech.

47
    Tentokrát je výzva úspěšná.

47
    Irsko si bere svou druhou výzvu, dožaduje se trestného rohu.

46
    Čtvrtá čtvrtina začala.

45
    Třetí čtvrtina skončila

45
    Uběhlo pět vteřin, roh se bude opakovat.

45
    Deset vteřin před koncem třetí čtvrtiny tu máme další trestný roh pro Irsko.

45
    Indie vyhazuje míček a snaží se dožít přestávky bez obdržené branky.

44
    Další střela pouze do brankáře, ale po teči nohou obránce se bude roh opakovat.

44
    Indie bude čelit dalšímu trestnému rohu.

43
    Walker byl už sám před ležícím brankářem, ale nadokázal trefit branku! Toto byla obrovská šance ke snížení.

42
    Obránce z Irska se dotkl v trestném kruhu vysokou holí, takže uvidíme trestný roh i na druhé straně.

41
    Míček po trestném rohu doletěl do branky, ale byl tečován vysokou holí, takže branka neplatí.

41
    Jeden z indických obránců se dotkl v trestném kruhu míčku nohou – trestný roh.

40
    Irsko si bere výzvu na sekání soupeře, po kterém by mohl následovat trestný úder.

40
    Cole vystřelil pouze do betonů brankáře.

39
    Ostrovní tým se snaží dostat ke snížení, ale Indové poctivě brání. Až nyní udělali chybu, rozhodčí píská trestný roh.

38
    Akce Irů byla zastavena taktickým faulem ještě na jejich polovině.

36
    McKeemu se dlouhá přihrávka na útočníka nepovedla a doskákala až za brankovou čáru, ovšem mimo daleko mimo tři tyče.

35
    Harte se vyznamenal proti samostatnému úniku, natáhl se jak široký tak dlouhý a rukou na poslední chvíli zastavil střelu po zemi. O následné dorážky se postarali obránci.

34
    Indický brankář musel vytáhnout první zákrok tohoto utkání.

32
    Jeden z Indů skokem zabránil přirhávce, tím vybojoval možnost rychlé protiakce. Tu nakonec jeho spoluhráči zpomalili a kombinují na své polovině.

31
    Po výměně stran mají jako první míček Indové.

31
    Třetí čtvrtina začala.

V prvním poločase byla lepší Indie, která si vybojovala víc standardních situací, ze kterých dokázala vyprodukovat dvě branky. Tento náskok si bude chtít v druhém poločase pohlídat a získat tři důležité body do tabulky.

30
    Druhá čtvrtina skončila.

Mandeep Singh se snažil prodrat do rychlého protiútoku, ale míček ho neposlouchal, tak jak by chtěl.

29
    Welsh v další individuální akci o míček rychle přišel.

28
    První poločas se v poklidu dohrává, oba týmy se už v tomto horkém počasí vidí v šatnách.

26
    Při náznaku akce se Walsh dopustil technického prohřešku, akce jeho týmu je přerušena hvizdem.

24
    Cross chtěl udělat krosovou přihrávku z pravé strany, byl však dobře vystínován.

23
    Indie se už opět dostala k útočné akci, tentokrát se ale ke střele neodvážila.

21
    Po pár rychlých přihrávkách se dostal jeden z útočníků ke střele z velkého úhlu, ale brankář Indie nemusel nic řešit, míček se odrazil od boku branky.

20
    Irové sklidňují hru a kombinují na polovině hřiště.

19
    Indie právě vstřelila branku!
    HARMANPREET SINGH využil trestného rohu, irská obrana ho nestihla pokrýt a ještě jeden z obránců smolně přizvedl jeho střelu do horního rohu vlastní brány. Indie tak vede už o dvě branky, což je v pozemním hokeji slušný náskok.

19
    Duncan dostal tvrdou ránu míčkem a odkulhal na střídačku.

18
    Harte rychle zareagoval na teč svého obránce a pohotově vyrazil svůj beton.

18
    Walsh přešel přes jednoho obránce, ten druhý odpálil míček z nebezpečí.

17
    Upadhyay pálil z blízkosti soupeřovy branky, ale z úhlu, takže trefil jen boční síť.

15
    Dlouhá nahrávka vzduchem v podání Indů skončila v zámezí.

14
    McKee už mohl vystřelit před brankou soupeře, ale poskakující míček minul.

12
    Nelson se snažil dostat se do rychlého protiútoku, ale při útoku fauloval, takže o míček přichází.

11
    HARMANPREET SINGH si vzal na starosti tuto obrovskou příležitost ke skórování a nekompromisně poslal z penalty míček k pravé tyči.

11
    Jeden z irských obránců udělal hrubku v obraně a pustil soupeře do protiútoku, který byl zastaven jen za cenu faulu, bude následovat trestný úder.

10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, Indové nyní uklidnili hru na své polovině hřiště.

7
    Walsh se protáhl kolem tří obránců, ale u brankové čáry o míček přišel.

5
    Indové pokračují v úvodním tlaku, ale Irové je do střel nepouští.

2
    Irové dokázali rychle vyběhnout a zblokovat pokus o střelu.

2
    Irové faulovali ve své obranné zóně a bude následovat trestný roh.

1
    Indové se během prvního útoku dopustili technického přestupku, takže o míček přišli.

Indie
    Indie v historii dominovala olympijské soutěži v pozemním hokeji, ale od roku 1984 do roku 2016 nezískali ani jednu medaili, až v Tokiu se jim podařil ukořistit bronz. Zatím mají k postupu do čtvrfinále dobře nakročeno, těsně porazili Nový Zéland 3:2, poté remizovali s Argentinou 1:1. Pokud dnes vyhrají, tak by si měli definitivně zajistit postup.

Irsko
    Irové se dostali na olympiádu potřetí v historii, poprvé získali stříbro v roce 1908, poté se dostali až do Ria, kde skončili desátí. Při své letošní účasti zatím nezískali ani bod, padli s Belgíí 0:2 a proti Austráli prohráli 1:2. Nyní je čeká další siilný soupeř z Indie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:15.