Nemecko – Slovinsko 41:22 (kon.) | Nórsko – J. Kórea 26:20 (kon.) | Holandsko – Španielsko 29:24 (kon.)
Maďarsko – Angola 31:31 (kon.) | Francúzsko – Brazília 26:20 (kon.) | Švédsko – Dánsko 23:25 (kon.)
Nemecko
41:22 (16:9)
Slovinsko
cz Utorok 30.07.2024, 09:00 • Arena Paris du Sud • Olympijské hry - ženy • 3 • Skupina A

Německé házenkářky si po dvou porážkách v základní skupině všechno vylily na Slovinsku, které začalo slušně, ještě ve 13. minutě vedlo 5:4, ale zápas pro ně končí nečekaně krutým debaklem. Za tím stojí hlavně neskutečné množství slovinských chyb v rozehrávce, Němky daly snad polovinu gólů ze samostatných úniků nebo do prázdné brány.
    Situace ve skupině se zajímavě zamotala, hned pět celků je po tomto utkání na stejném počtu bodů a třeba právě dnešní vysoký rozdíl ve skóre pomůže nakonec našim západním sousedům k postupu do čtvrtfinále. (10:41:39)

Německo – Slovinsko 41:22 (16:9)
    Nejvíce branek: Smitsová 7, Lottová 6, Döllová 6 – Grosová 6/1, Omoregieová 5, Varagićová 5/1. Rozhodčí: Garcíová, Paolantoniová (ARG). Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 4:4.

Konec zápasu. (41:22)
    60
    Tak se opravdu německé házenkářky stačily trefit kromě brankářek úplně všechny a stihly to v oslabení vteřinu před koncem, kdy jako poslední dává gól Emily Bölková a stvrzuje zdrcující výprask Slovinska. (41:22)

60
    Podruhé byla vyloučena 34 vteřin před koncem Meike Schmelzerová právě za faul na zakončující hráčku. (40:22)
    60
    Alja Varagićová z hranice brankoviště tvrdou střelou snižuje. (40:22)
    60
    Johanna Stockschläderová složila reparát a sama proti brankářce nezaváhala. (40:21)

59
    Stockschläderová to zkusila lobem zleva, ale Pandžićová míč výborně vyškrábla. (39:21)
    58. Johanna STOCKSCHLÄDEROVÁ - 39:21
    58
    Němky se snad chtějí zapsat do střelecké listiny úplně všechny. Další z nekonečné řady samostatných úniků proměňuje Johanna Stockschläderová a už chybí jen jedna hráčka k tomuto cíli. (39:21)