Španielsko – Grécko 84:77 (kon.) | Kanada – Austrália 93:83 (kon.) | Japonsko – Francúzsko 90:94 (po pr.)
Brazília – Nemecko 73:86 (kon.)
Japonsko
90:94 (25:29, 44:49, 64:69, 84:84)
Francúzsko
cz Utorok 30.07.2024, 17:15 • Stade Pierre-Mauroy, Villeuneuve d´Ascq • Olympijské hry - muži • 2 • Skupina B

Nejvíce bodů si na straně Japonska připsal Juki Kawmaura, celkem 29 a na straně Francie Victor Wembanyama s 18 body. (19:23:55)

Po prodloužení nakonec vítězí Francouzi 94:90, ale Japonci předvedli velmi dobrý výkon, za který si zaslouží uznání. Francie s přispěním hlavně Wembanyamy a s velkou podporou diváků nakonec dokázala strhnout zápas na svou stranu a slaví vítězství, které se ale nerodilo lehce. Japonci i přes dobrý výkon musí zkousnout porážku.

Konec zápasu. (90:94)

Strazel po faulu na něj zahrával dva trestné hody a oba proměnil. (90:94)

44:52
    Hijedžima uspěl střelou za tři body a ještě zadělal na drama. (90:92)

44:46
    Kawamura neuspěl střelou za tři body. (87:92)

44:26
    Kawamura si zapisuje další úspěšnou trojku. (87:92)

44:21
    Gobert zpod koše zakončoval, ale netrefil se. (84:92)

44:00
    Poslední minuta prodloužení. (84:92)

43:40
    Batum neuspěl se střelou za tři body. (84:92)

42:35
    Tak byl to Wenbanyama, který byl faulován Hawkinsonem. Zahrával dva trestné hody a oba proměnil. (84:92)

42:35
    Na zemi se po faulu Wembanyamy ocitl Hawkinson. Francoužští fanoušci v hledišti už oslavují a zpívají sborově francouzskou hymnu. (84:90)

42:18
    Kawamura to zkusil za tři body, jenže netrefil. (84:90)

41:58
    Wembanyama nyní předvedl skvělou střelu za tři body, která rozjásala francouzské příznivce v hale. (84:90)

41:29
    Wembanyama oslovil Fourniera, ale ten zpod koše neuspěl. (84:87)

41:05
    Gobert byl faulován a zahrával dva trestné hody, ale ani jeden neproměnil. (84:87)

40:26
    Wembanyama byl při zakončení faulován a ještě házel jeden trestný hod, který proměnil. (84:87)

40:26
    Wembanyama uspěl střelou za dva body zpod koše a Francie vede. (84:86)

40:15
    Fournier zkusil pokus za tři body, ale neuspěl. (84:84)

40:01
    Začalo prodloužení. (84:84)

Kawamura ještě v poslední vteřině zkusil střelu za tři body, ale neuspěl. V poslední čtvrtině to dlouho vypadalo, že si Japonsko dojde pro překvapivou výhru, ale Francii zachránil Strazel, který nejprve uspěl střelou za tři body a ještě proměnil trestný hod. Japonci dnes hrají opravdu výborně a o vítězi tak rozhodne prodloužení.

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (84:84)

Kawamura Strazela při zakončení fauloval a Strazel pak následně proměnil jeden trestný hod, čímž srovnal skóre. Japonci si berou svůj poslední oddechový čas. (84:84)

39:50
    Strazel proměnil střelu za tři body a ještě možná vykřesal Francii naději. (84:83)

Kawamura oba své trestné hody proměnil. (84:80)

39:44
    Ještě odpískán faul na Kawamuru. (82:80)

Hawkinson oba trestné hody proměnil a Japonci vedou o dva body. (82:80)

39:13
    Japonci si berou oddechový čas. (80:80)

39:10
    Fournier skvělou střelou za tři body srovnává skóre zápasu. (80:80)

38:54
    Hawkinson přidal zpod koše úspěšný pokus za dva body. (80:77)

38:43
    Gobert byl faulován Hughem Watanabem. (78:77)

38:27
    Gobertova střela za dva body byla zblokována japonskou obranou. (78:77)

38:02
    Kawamurova nepovedená střela za dva body dala míč Francouzům. (78:77)

37:40
    Francie si vyžádala oddechový a musí něco vymyslet, pokud si chce odnést vítězství z tohoto zápasu. (78:77)

37:24
    Teď to Kawamura zkusil pro změnu za tři body, ale ani nyní neuspěl. Japonci stále vedou o bod a Francouzům se čas krátí. (78:77)

36:46
    Kawamura zkusil střelu za dva body, ale tu zablokovala obrana Francie. (78:77)

36:12
    Yoshii fauloval Wembanyamu a hra je přerušena. (78:77)

35:38
    Fournier střílel za tři body, ale neuspěl. (78:77)

34:52
    Kawamura ranou za dva body vrací Japonsku zpět vedení. (78:77)

34:37
    Francouzi se pokoušeli o zakončení pod košem, jenže neúspěšně. (76:77)

34:16
    Kawamura si zapisuje další úspěšný pokus za tři body. (75:77)

34:15
    V hledišti panuje skvělá atmosféra, kterou vytváří fanoušci obou zemí. Více navrch mají pochopitelně domácí Francouzi. (75:77)

33:37
    De Colo vyslal střelu za dva body, která skončila tam, kde měla. (72:75)

33:16
    Hugh Watanabe tentokrát uspěl s pokusem za dva body. (72:75)

32:34
    Hugh Watanabe to zkusil za tři body, jenže minul. (70:75)

32:02
    Yabusele uspěl se střelou za dva body. (70:75)

31:43
    Strazel se nyní dopustil faulu, takže míč budou mít Japonci. (70:73)

31:29
    Gobert zahrával dva trestné hody, ale proměnil jen jeden. (70:72)

31:29
    Hačimurův faul byl vyhodnocen jako nesportovní chování, což pro Hačimuru znamená konec v zápase. (70:72)

31:29
    Hačimura fauloval Goberta a rozhodčí si jdou ještě celou situaci prohlédnout na video. (70:72)

31:10
    Hačimura je při chuti a přidává další úspěšný pokus za tři body. (70:72)

30:43
    Na druhé straně přišel rychlý protiútok zakončený úspěšnou střelou Hačimury za tři body. (67:72)

30:23
    Strazel přidává další úspěšnou trojku. (64:72)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (64:69)

Po třetí čtvrtině vedou Francouzi o pět bodů, tedy přesně o tolik, jako po první půli. Oba týmy totiž nasázeli v této čtvrtině dvacet bodů. Sledujeme ale jinak napínavé utkání, ve kterém se skóre rychle a často mění.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (64:69)

29:27
    Gobert ho ale neproměnil. (64:67)

29:27
    Gobert byl faulován. Bude házet jeden trestný hod. (64:67)

29:00
    Běží poslední minuta třetí čtvrtiny. (64:67)

28:40
    Úspěšná střela za dva body v podání Yabuseleho. Sledujeme opravdu skvělé utkání nahoru dolů, kde se skóre rychle přelévá. (64:67)

28:05
    Yabusele střelou za tři body vrací vedení Francii. (64:65)

27:49
    Hačimura úspěšným pokusem za dva body vrací Japonsku vedení. (64:62)

27:37
    Hačimura teď fauloval, takže balon dostanou Francouzi. (62:62)

27:09
    Strazelovi odpískán faul. Mezitím De Colo odchází na střídačku a místo něj se do hry zapojí Fournier. (62:62)

26:55
    Strazel střelou za dva body znovu srovnává skóre. (62:62)

26:41
    Kawamura po pár dobrých okamžicích v této čtvrtině nyní odchází střídat, takže ho chvilku ve hře neuvidíme. (62:60)

26:14
    Odpískaný faul na Coulibalyho, jenž následně zahrával dva trestné hody, ale ani jeden z nich neproměnil. (62:60)

Kawamaura ale zase vrací Japoncům vedení po střele za tři body. (62:60)

Další úspěšná trojka Francie v podání Strazela. (59:60)

24:47
    Hawkinson zahrával tři trestné hody, ale proměnil jen dva. (59:57)

Batum střelou za tři body znovu srovnal skóre, předtím uspěl za dva body na japonské straně Hačimura. (57:57)

23:53
    Ntilikina úspěšnou trojkou přiblížil Francouze na dostřel. (55:54)

Hawkinson si dnes připsal už 12 bodů a táhne střelecky Japonce. (55:51)

23:36
    Japonci si navzdory vedení berou oddechový čas. (55:51)

23:36
    Hawkinson je dnes velmi střelecky aktivní na straně Japonska, což teď potvrdil další úspěšnou trojkou. (55:51)

23:15
    Kawamura do třetice v krátkém čase. Nyní zkoušel střelu za tři body, ale minul. (52:51)

22:44
    Kawamura znovu prokázal svou rychlost, ale tentokrát zpod koše nezakončil přesně. (52:51)

Kawamura další úspěšnou trojkou posílá Japonsko do těsného vedení. (52:51)

Japonci úspěšnou trojkou znovu srovnávají skóre. (49:49)

20:55
    Wembanyama to opět zkusil za tři body, ale netrefil. (46:49)

20:17
    Francouzi se na úvod třetí čtvrtiny snažili zaútočit, ale míč skončil mimo koš. (44:49)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (44:49)

První poločas zápasu mezi Japonskem a Francií je za námi. Francouzi po první půli sice vedou 49:44, ale Japonci jim to rozhodně nedávají zadarmo a Francouzi mají občas s jejich hrou problémy. Francouzi ale odchází do kabin šťastnější s vedením o pět bodů. Oba týmy se prezentují aktivní útočnou hrou i hrou dozadu, a také jsou oba celkem úspěšné v zakončení za tři body. Uvidíme, jaký bude obraz hry v dalších dvou čtvrtinách.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (44:49)

19:27
    Hawkinson to znovu zkusil za tři body, ale tentokrát mu to nevyšlo. (44:49)

19:00
    Protože byl Yuki Watanabe při zakončení faulován, zahrával dva trestné hody a oba proměnil. (44:47)

19:00
    Hawkinson sice našel svého spoluhráče, ale toho už k zakončení zpod koše nepustila obrana Francie. (42:47)

18:36
    Další úspěšná francouzská trojka. Tentokrát se o ní postaral Strazel. (42:47)

17:56
    Hačimura neúspěšně zkusil střelu za tři body. (42:40)

17:00
    Hawkinson podruhé v krátkém časovém sledu znovu zkusil střelu za tři body, která byla úspěšná a skóre je srovnáno na 40:40. (40:40)

16:33
    Hawkinson předvedl další parádní a povedený pokus za tři body. (37:40)

15:57
    Japonci se nyní z útočné akce snažili dostat míč do koše, ale ten tam jen těsně neskončil a se zbytkem už si poradila obrana Francie. (34:40)

15:26
    Další úspěšný pokus Japonců za tři body. (33:38)

14:49
    Kapitán Togaši zkoušel střelu za dva body, ale francouzská obrana ho k zakončení nepustila. (31:38)

14:21
    Po faulu na De Cola házel faulovaný hráč dva trestné hody a oba proměnil. Francie se tak dostala do vedení o 7 bodů. (31:38)

14:16
    Japonci nyní zkoušeli trenérskou výzvu, která ale nebyla úspěšná a míč budou mít Francouzi. (31:36)

14:10
    Z protiútoku se snažili kontrovat Japonci, ale dobře zformovaná obrana Francie je nepustila k zakončení. (31:36)

13:46
    Další úspěšná Lessortova střela za dva body. (31:36)

12:46
    Zcela sám teď běžel na koš domácí Lessort a úspěšně zakončil nájezd střelou za dva body. (29:34)

12:28
    De Colo hezkou nahrávkou oslovil Yabuseleho, ale ten zpod koše neuspěl. (29:32)

11:54
    Albicymu odpískán faul. (27:32)

11:41
    Tajon Akira dostal hezkou přihrávku od Togašiho, ale se střelou za tři body neuspěl. (27:32)

11:00
    Togaši se nyní na japonské straně pokusil neúspěšně zakončit. Jeho zakončení zblokovala obrana Francie. (27:32)

10:43
    Faul odpískaný na Wenbanyamu. (27:32)

10:13
    Hiedžima házel dva trestné hody a oba proměnil. (25:32)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (25:29)

První čtvrtina přinesla vyrovnanou podívanou, ale nakonec v ní měli lehce navrch domácí Francouzi, kteří postupně převzali iniciativu a po první desetiminutovce vedou o čtyři body. Oba týmy jsou zatím hodně úspěšné ve střelách za tři body.

10:00
    První čtvrtina skončila. (25:29)

09:24
    Hačimura se protáhl kolem obránců Francie a přesně trefil střelu za dva body. (25:29)

08:48
    Japonci to zkoušeli za tři body, ale míč ani netrefil obroučku. (23:27)

08:32
    Japonci teď neuspěli se střelou zpod koše. (23:27)

07:42
    Hačimura úspěšně zakončuje povedenou střelou za dva body. (18:27)

06:33
    Yabusele zkusil střelu za tři body a uspěl. (18:24)

06:06
    Fournier byl při svém předchozím zakončení faulován a zahrával dva trestné hody, které oba proměnil. (18:21)

Japonci se znovu přiblížili ve skóre na jediný bod. (18:19)

06:06
    Pod koš se protáhl Fournier, ale se svým zakončením neuspěl. (16:19)

05:24
    Kawamura srovnává skóre zápasu parádní trojkou. (16:16)

Gobert přidal na konto Francouzů další dva body pěknou střelou ze střední vzdálenosti. (13:16)

04:44
    Další úspěšný pokus Francie za dva body. (10:14)

04:11
    Pod košem to zkoušel Gobert, ale nezakončil a navíc vypršel Francouzům časový limit 24 vteřin na zakončení. (10:12)

03:22
    Další povedená trojka od Wenbanyamy znamená vedení Francie o tři body. (7:12)

02:32
    Francouzi střelou ze střední vzdálenosti srovnávají skóre. (7:5)

01:35
    Hačimura zahrával dva trestné hody, ale proměnil pouze jeden. (5:3)

01:19
    Wenbanyama to zkusil krásnou střelou z dálky za tři body a uspěl. (4:3)

00:55
    Japonci se jako první dostali do vedení a z rychlého protiútoku to následně zkoušeli Francouzi, ale bylo to znovu neúpěšné. (2:0)

00:16
    Jako první útočil domácí Gobert, jenže neuspěl zpod koše. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Japonsko: Hačimura, Hawkinson, Hiedžima, Kawamura, Y. Watanabe, Baba, Tajon Akira, Toews, Togaši (C), Tominaga, H. Watanabe, Yoshii

Francie: Albicy, Batum (C), Fournier, Gobert, Wembanyama, Cordinier, Coulibaly, De Colo, Lessort, Ntilikina, Strazel, Yabusele.

Zdravím příznivce basketbalu, a také olympiády. Skupinová fáze mužského basketbalového turnaje pokračuje druhými zápasy a my se zaměříme na souboj Japonska s domácí Francií. Japonci vstoupili do turnaje zápasem s Německem, které potvrdilo roli favorita a vyhrálo 97:77 a po první půli vedlo o 8 bodů 52:44. Nejvíce bodů na straně Japonců zaznamenal Rui Hačimura, jenž zapsal 20 bodů, 10 doskoků a 2 asistence. Francie vyhrála na úvod skupiny nad Brazílií 78:66 a na straně Francie si nejvíce bodů zapsali Nicolas Batum (19 bodů, 5 doskoků a 2 asistence) a Victor Wenbanyama (19 bodů, 9 doskoků a 2 asistence). Naposledy se spolu Japonci s Francií utkali 17. srpna 2023 v přípravě, kdy Francie vyhrála 88:70, ale na velkých světových turnajích (MS a OH) se spolu ještě nikdy neutkali. Favority zápasu jsou Francouzi. Utkání startuje v 17:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.