Dvojhra – muži a ženy (kon.) | Zmiešaná štvorhra (kon.)
koniec udalosti
Dvojhra – muži a ženy

cz Utorok 30.07.2024, 10:00 • South Paris Arena 4 • Olympijské hry - stolný tenis • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.

Dobrý den, vítám vás u 4.hracího dne stolního tenisu na Olympijských hrách. V rámci 2.kola dvouhry mužů budeme svědky 4 dopoledních duelů a jinak tomu nebude ani v kategorii žen. Starty zápasů budou rozděleny po 4, do 2 časových intervalů. První čtveřice zápasů začne v 10:00h a zbylé 4 utkání budou následovat po nich v 11:00h.
    Souboje, na které se můžete těšit:

Muži
    10:00
    Deni KOŽUL (SLO) – Shunsuke TOGAMI (JPN)
    Vitor ISHIY (BRA) – Dimitrij OVTCHAROV (GER)
    11:00
    Alvaro ROBLES (ESP) – Hugo CALDERANO (BRA)
    Andrej GACINA (CRO) – Yun-Ju LIN (TPE)

Ženy
    10:00
    Linda BERGSTROMOVÁ (SWE) – Meng CHEN (CHN)
    Bernadette SZOCSOVÁ (ROU) – Margaryta PESOTSKÁ (UKR)
    11:00
    Fu YU (POR) – Natalia BAJOROVÁ (POL)
    Song Gyong PYON (PRK) – Nina MITTELHAMOVÁ (GER)

Na prvních 3 stolech odstartovaly další zápasy 2.kola mužské a ženské dvouhry stolního tenisu.

Začátek zápasu mezi Ishiyem a Ovtcharovem znamená, že je první série dopoledního programu kompletní a hraje se již na všech stolech.

První set dnešního programu získává na svou stranu hráč, který rozehrál své utkání nejpozději, Dimitrij Ovtcharov, poměrem 11:4.

2 velmi překvapivé sety jsou nahlášeny z prvních 2 stolů, kde se evropští hráči dostali do vedení proti svým slavnějším asijským soupeřům.

První set skončil po velkém boji i v zápase Szocsové s Pesotskovou výsledkem 12:14.

Jediný, kdo se prozatím dokonale chytil role favorita, je německý hráč Ovtcharov, který předvádí famózní hru proti Brazilci.

Na vyšší rychlostní stupeň přeřadil i Togami, který výhrou druhého setu 11:4 srovnává na 1:1.

Další ztracený set nechce připustit ani Szocsová, a tak i ona srovnává.

Jinak tomu není ani v případě Číňanky Chen Meng, která ovládla druhou sadu 11:4.

Ztrátu setu prozatím nemusí řešit Ovtcharov, který měl trochu větší problémy oproti prvnímu setu, na výhru 11:8 a vedení 2:0 to však stačilo.

Skóre se hnulo na druhém a třetím stole, kde získal Slovinec Kožul další nečekaný set proti Togamimu poměrem 11:8 a Szocsová, po napínavém setu 12:10, přebírá vedení v zápase.

K obratu v utkání zavelela i Cheng Meng, která získala 3.set výsledkem 11:7.

To Dimitrij Ovtcharov pociťuje, že 3.kolo je mu na dosah. Svého brazilského protivníka přehrává již 3:0.

Togami nejspíš očekával, že zhruba v tomto času by mohl odpočívat v šatně po vyhraném zápase, jenže jeho slovinský soupeř se doslova rve o každý míč a Japoncovo vyrovnání na 2:2 zajišťuje, že nás čekají ještě minimálně 2 sety.

Jeden set od vítězství dělí také hráče na zbylých stolech. Togami vede s Kožulem 3:2 a obě ženské favoritky odskakují do vedení 3:1.

Ovtcharov se bude muset pokusit co nejrychleji zapomenout na čtvrtý set. Vypracoval si v něm 5 matchballů, přesto jej prohrál 11:13.

Je znám první vítěz, nebo spíše vítězka, dopoledního programu. Rumunka Szocsová i přes ztrátu úvodní sady porazila Ukrajinku Pesotskovou 4:1 (-12,5,10,12,4).

Přestože se Kožul dlouho držel svého soupeře, tak byly poslední 2 sety jasnou záležitostí pro Japonce. Togami porazil Kožula 4:2 (-9,4,-8,7,3,5).

Ovtcharov se zkoncentroval po výrazných chybách z předchozího setu a svého soupeře v poslední sadě dočista rozstřílel. Utkání skončilo Němcovým vítězstvím 4:1 (4,8,9,-11,3).

I ve druhém ženském souboji papírově silnější hráčka zaváhala a ztratila první set. Mrzet ji to však nemuselo. Chen Meng porazila Bergstromovou 4:1 (-8,4,7,9,8).

Po krátké přestávce, během které se nachystají hráči ke stolům, bude následovat druhá polovina dopoledního programu stolního tenisu.

2.kolo pokračuje čtveřicí dalších zajímavých soubojů. Jako první se rozběhl zápas mezi Roblesem a Calderanem.

Úvodní set druhé vlny zápasů tentokrát náleží ženské dvouhře a získává jej poměrem 11:7 Bajorová proti Yu.

V případě mužů se postaral o první set Robles v souboji s Calderanem také výsledkem 11:7.

Přesvědčivěji 11:4 vyhrál úvodní set proti Gacinovi Yun-Ju Lin. Mittelhamová o něj zase připravila severokorejskou hráčku Pyon.

Celkem překvapivě získává na stole číslo 2 Bajorová už druhý set s Portugalkou Yu.

Po výhře 11:9 si připisuje i Lin druhý set na své konto.

Calderano teď mohl cítit křivdu ze strany hlavního sudího, který mu odebral bod a přičetl jej soupeři, jelikož se mu zdálo, že nešlo o prase, ale o líznutí stolu z boční strany. Calderano se však nenechal rozhodit a vítězstvím 13:11 srovnal na 1:1.

Z jedné strany na druhou se teď přelévalo skóre na stole, kde hraje Yu proti Bajorové. Nakonec tento set míří na účet Yu, která vyhrála sadu 17:15 a snížila na 1:2.

Jednoduchý set nečekal ani Lina, který předvedl senzační obrat proti Gacinovi z 1:5 na 11:9.

Dvojka v kolonce setů svítí také u jména Mittelhamové, která ve druhé sadě přemohla Pyon 11:9.

Jako by se s výsledky 11:9 roztrhl pytel. Totožným skóre získává svůj druhý set v zápase i Hugo Calderano.

Čtvrtý set v zápase Yu – Bajorová prosvištěl jako hurikán. Portugalka nedala Bajorové žádnou šanci a výsledkem 11:4 během chvilky srovnala na 2:2.

Na třetím stole nám skončil dopolední program zápasem, ve kterém Lin porazil Gacinu 4:0 (4,9,9,6).

Brzký konec ale jistě nemůžeme čekat od souboje Roblese s Calderanem, ve kterém dvojitým prasetem z posledního balonku srovnává Španěl na 2:2.

Yu se právě povedlo, dalším vyhraným setem v poměru 11:7, otočit stav utkání z 0:2 na 3:2 na sety.

Calderano pochopil, že už nemá na co čekat a svého soupeře v 5.setu vyškolil 11:3.

Severokorejská hráčka Pyon se nehodlá vzdát a srovnává stav zápasu s Mittelhamovou na 2:2.

Bajorová ukázala psychickou odolnost a i přes ztrátu vedení 2:0 na sety dokázala vyhrát vyrovnanou šestou sadu 12:10 a vyžádala si rozhodující set.

Calderano našel po čtvrtém setu recept na svého soupeře a bezpečně kontroloval zbytek utkání. To jej dovedlo k výhře nad Roblesem 4:2 (-7,11,9,-8,3,5).

Utkání, ve kterém se po 5.sadě zdálo, že vyhrají zkušenosti Yu, nakonec končí překvapivou výhrou Polky Bajorové 4:3 (7,8,-15,-4,-7,10,8).

Zbývá tedy už jen rozseknout souboj z posledního stolu mezi Pyon a Mittelhamovou, ve kterém vede hráčka ze Severní Koreje 3:2 na sety, ale současně prohrává 6:9 na míčky.

Mittelhamová využívá druhý setball a i ona posílá zápas do rozhodujícího setu.

Němka přišla o obě své podání, a tak za stavu 1:3 v 7.sadě raději volí možnost oddechového času.

Správně využitý oddechový čas vrací Mittelhamovou na nerozhodný stav 4:4.

Následující bod jde na stranu Pyon a hráčky si tak nyní vymění strany.

Pyon jde opět do trháku a vede 7:4.

2 míčky. Tolik chybí Němce na vyrovnání a současně Pyon k výhře.

3 matchbally pro hráčku ze Severní Koreje.

Pyon si lépe poradila s průběhem rozhodujícího setu a poráží Mittelhamovou 4:3 (-6,-9,9,8,8,-7,7).

Song Gyong PYON (PRK) – Nina MITTELHAMOVÁ (GER) 4:3

Z odpoledního programu je to všechno. Doufám, že jste si zápasy užili stejně jako já a věřím, že se připojíte i k dalším utkáním, které pokračují již od 13:30 hodin medailovými souboji ve smíšené čtyřhře. (12:25:56)