Argentína -Španielsko 2:1 (kon.) | Juhoafrická republika - Veľká Británia 1:2 (kon.)
Francie – Německo 1:5 (kon.) | Austrálie – USA 3:0 (kon.)
Belgie – Japonsko 3:0 (kon.) | Nizozemsko – Čína 3:0 (kon.)
koniec udalosti
Argentína -Španielsko

2:1

(1:0, 1:0, 0:1, 0:0)

cz Streda 31.07.2024, 10:00 • Stade Yves-du-Manoir 1, Paříž-Colombes • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina B

Utkání mezi Argentinou a Španělskem končí třetím vítězstvím hokejistek z Jižní Ameriky na olympijském turnaji v pozemním hokeji 2:1.
    Argentinky vstoupily do zápas lépe a do vedení se dostaly v šesté minutě, když nepohrdla nabízenou penaltou Agustina Gorzelanyová – 1:0. Druhou branku zápasu zaznamenala v 21. minutě jihoamerická útočnice Eugenia Trinchinettiová, od jejíž hokejky se míček odrazil za záda brankářky.
    Ve druhém poločase byly Španělky aktivnější a v 34. minutě dokázala snížit z penalty Lola Rieraová na 2:1. Evropský tým se pak v závěru snažil o vyrovnání, jenže ve čtvrté části hry nevyužil přesilovku a dvě minuty před koncem předvedla několik výborných zákroků argentinská gólmanka Cosentinová.

Ode mě je to pro dnešek z pozemního hokeje všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (11:33:20)

60
    Půl minuty před koncem rozehrávala Argentina, ale nepřesně a ke střeleckému pokusu se dostala Álvarezová, jenže minula branku.

59
    Přihrávka před střelecký kruh ale nenašla žádnou ze Španělek a Argentinky odehrávají balonek do bezpečí.

59
    Dvě minuty do konce zápasu a Španělky zůstávají usídlené na útočné polovině.

58
    Po rozehrávce trestného rohu pálila jak Lola Rieraová, tak Alejandra Torresová-Quevedová, proti oběma střelám však zasáhla velmi dobře gólmanka Cosentinová!

57
    Asi tři minuty před koncem získávají Španělky trestný roh. Dokážou jej využít a vyrovnat?

57
    Nepřesná rozehrávky ze strany evropského celku málem využila s číslem 5 Agustina Alonsová, ale balon poslala jen vedle branky.

56
    Jedna a Jihoameričanek se teď nelíbilo rozhodnutí hlavní rozhodčí, to však již nezmění a rozehrávat budou Španělky.

55
    Hráčky Španělska ale nejsou v posledních minutách moc přesné a argentinská brankářka tak nemá vůbec žádnou práci.

54
    Hráčky z Jižní Ameriky rozehrávají a stále se více a více přibližují bodům do tabulky. Ještě ale určitě není rozhodnuto, do konce zbývá asi šest minut herního času.

53
    Argentina v plném počtu, hrají však i nadále hokejistky z evropské země.

52
    Lauře Barriosové v rozhodující moment sjel míček z hokejky, Španělka ještě zabojovala a získala míček nazpět, poté ale branku Argentiny neohrozila.

51
    Z této útočné akce ale Španělsko nevyrovná, neboť se Evropanky provinily útočným faulem.

50
    Trest argentinské hokejistky Zoe Díazové de Armasové už sice z poloviny vypršel, Španělkám ale stále zůstává něco přes dvě minuty přesilovky na vyrovnání.

49
    Přihrávku za obranu přečetla jedna z Argentinek a dopřává tak jihoamerické defenzivě chvíli oddechu.

48
    Na hřišti teď zůstaly ležet Díazová de Armasová a také Jiménezová a hlavní rozhodčí přerušuje hru. Hůře z tohoto souboje nakonec vyšla Argentinka, která vidí za podražení soupeřky žlutou kartu.