Dvojhra – muži a ženy sk (kon.) | Dvouhra – muži a ženy sk (kon.)
Dvouhra – muži a ženy sk (kon.)
koniec udalosti
Dvouhra – muži a ženy

cz Streda 31.07.2024, 20:00 • South Paris Arena 4 • Olympijské hry - stolný tenis • Osemfinále

To je z mé strany i ze strany účastníků OH ve stolním tenise pro dnešek vše. Přeji vám hezký zbytek večera a příjemnou zábavu u dalších přenosů, ať už z Olympijských her, nebo z jiné události. (22:47:55)

Jia Nan YUAN (FRA) – Hina HAYATOVÁ (JPN) 0:4

Žádnou šanci své soupeřce nedala ani Hayatová, která napodobila výsledek 4:0 (11,6,8,6) z vedlejšího stolu a doplňuje ženskou TOP 8.

Mužská dvouhra zná posledního čtvrtfinalistu. Stal se jím, po hladkém vítězství 4:0 (4,7,10,7), Fan Zhendong.

Stejně tak Hayatové zbývá k postupu jeden jediný set, na který má hned 4 pokusy.

Jha začal konečně v souboji s Fanem kousat a znepříjemnil tak čínskému soupeři závěr třetí sady. Přesto Číňan připisuje na výsledkovou tabuli set číslo 3.

S druhým setem neměla problém ani Hayatová a po výsledku 11:6 také vede o 2 sety.

I druhý set míří na konto Fan Zhendonga, který vyhrál 2.set 11:7.

Daleko vyrovnanější je zatím ženský souboj, ve kterém se poměrem 13:11 povedlo získat set Japonce.

Fan Zhendonga provází tímto zápasem myšlenka, že je po vypadnutí Wanga favoritem na titul a během prvního setu tak skutečně působil. Výhra 11:4 mluví za vše.

Aktérkami ženského zápasu jsou Japonka Hayatová a její protihráčka Yuan z Francie, která bude mít publikum na své straně.

Nic se nezměnilo na tom, že stůl číslo 1 je dějištěm mužského zápasu mezi, čínskou aktuálně největší nadějí na zlato, Zhendongem Fan a americkým hráčem Kanakem Jha.

Odstartovaly poslední 2 utkání v rámci osmifinále dvouhry mužů a žen.

Přibližně za 15 minut nás čekají dnešní poslední 2 zápasy.

Akulová předvedla proti světové jedničce 2 velice dobré sety. Tedy pokud nebudeme počítat jejich koncovky. Sun tak porazila Akulovou 4:0 (10,10,8,3).

Harimoto nazachytil nástup do zápasu. Trápit jej to ale nemusí. Na výhru 4:1 (-8,10,5,8,6) s Lindem to dneska večer stačilo.

Asijští hráči se mohou radovat prakticky ve stejnou chvíli. Těžko se dá rozeznat, jestli teď patří potlesk v hale Harimotovi nebo Sun. Oba vyhrávají svůj 3 set. Pro Harimota to znamená vedení 3:1 nad Lindem a Sun patří průběžné skóre 3:0 na sety proti Akulové.

Vývoj zápasu otáčí na 2:1 Japonec Harimoto, který již třetí set uhrává s větší jistotou.

Na Akulovou nejspíš doléhá tíha důležitosti utkání. Indka si vybojovala ještě o 1 setbol více něž minulý set, ale ani vedení 10:7 jí nestačilo. Sun totiž 5 body v řadě vyhrává i druhý set naprosto stejným výsledkem.