India - Belgicko 1:2 (kon.) | Nový Zéland – Austrália 0:5 (kon.)
Francúzsko - Veľká Británia 1:2 (kon.) | Argentina – Irsko 2:1 (kon.)
koniec udalosti
India - Belgicko

1:2

(0:0, 1:0, 0:2, 0:0)

cz Štvrtok 01.08.2024, 10:00 • Stade Yves-du-Manoir, Paříž • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina B

Utkání je u konce a obhájci olympijského zlata jsou na turnaji stále neporaženi a mají plný počet dvanácti bodů. Dnes o své výhře rozhodli ve druhé půli, kdy hráli o mnoho lépe, než před přestávkou a dvěma góly ve třetí čtvrtině otočili výsledek. O srovnání se ve 33. minutě postaral Thibeau Stockbroekx jemnou tečí z levé strany a obrat dokonal ve 44. minutě John-John Dohmen svým důrazem u tyčky, kdy dorazil rozehrávku trestného rohu. Indie si nakonec mohla odnést bod, v předposlední minutě měla trestný roh, míček, který už směřoval do branky ale holí vyrazil pozorný van Aubel a Belgie tak vyhrála 2:1.

Indové mají po dnešní prohře sedm bodů a v dalším utkání se střetnou už zítra od 13:15 s Austrálií. Belgie má, jak už bylo řečeno 12 bodů a poslední skupinový zápas ji čeká taktéž zítra od 17:30 proti Argentině.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (11:39:39)

60
    Konec utkání.

60
    Belgičané drží míček na útočné polovině, už se ani nesnaží trefit prázdnou branku.

59
    Indie hraje bez brankáře!

59
    Na brankové čáře skvěle zakročil van Aubel, který koncem hole vyrazil míček, který už směřoval do sítě! Indové ještě reklamovali, že to bylo rukou, to ovšem video vyvrátilo!

59
    Trestný roh pro Indii, tohle bude veledůležitý okamžik závěru zápasu!

58
    Indie v tlaku, ale zatím to není až takové, aby z toho byla opravdu velká šance.

57
    Belgie předvádí v obraně skvělou hru, Vanasch má ve svých spoluhráčích obrovsky obětavou podporu.

56
    Hardik Singh se snažil o průnik pravou stranou, na útočné polovině ale nepřesné přihrával a bylo po všem.

55
    Hraje se u brankoviště Indie, tohle v tuto chvíli Belgičanům bohatě stačí.

54
    Máme tu žlutou kartu na straně Indie, za faul na van Aubela ji obdržel Raj Kumar Pal.

54
    Na druhé straně měl v brankovišti prostor Sanjay, jeho baseballový úder ale skončil o velký kus vedle branky.

53
    Brejk Belgie dva na dva. Onana Alima potáhl míček až na útočnou třetinu, poté přihrál na Boona, ten ale promáchl naprázdno.

52
    Indie už bude muset začít pospíchat, pokud nechce odejít z tohoto důležitého utkání s prázdnou.

51
    Po zákroku gólmana po střele se míček odrazil k Boonovi, ten mířil těsně vedle! Bylo to ale s tečí, takže Belgie pokračuje dlouhým rohem.

51
    A situace se bude opakovat.

51
    Něco obdobného se teď odehrálo i na opačné straně, Belgie z toho vytěžila trestný roh.

51
    Obrovský tlak na brankovišti Belgie! Ten začal skvělým zpracováním Abhisheka, který si stáhl míček ze vzduchu, poté sám vystřelil z úhlu a o dorážky se pak ještě snažil Sumit. Vanasch ale vše vyřešil!