Holandsko – Brazília 31:24 (kon.) | J. Kórea – Švédsko 21:27 (kon.) | Španielsko – Maďarsko 24:27 (kon.)
Angola – Francúzsko 24:38 (kon.) | Nemecko – Dánsko 27:28 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 22:29 (kon.)
Španielsko
24:27 (12:14)
Maďarsko
cz Štvrtok 01.08.2024, 14:00Olympijské hry - ženy • 4 • Skupina B

Maďarské házenkářky si vítězstvím zajistily kolo před koncem postup do čtvrtfinále, naopak Španělky posledním utkáním ve skupině na turnaji dohrají. Dnešní důležitý souboj začaly hráčky z Pyrenejského poloostrova lépe a vedly 6:3, následovala ale dlouhá gólová šňůra Maďarek, které si postupně vypracovaly pětibrankový náskok. Uprostřed druhého poločasu naopak nastartovalo stíhací jízdu Španělsko, výrazně pomohla střídající brankářka Wigginsová a během několika minut bylo z vedení 19:14 skóre nerozhodné 20:20. Závěr bojovného utkání plného soubojů a útoků do plných však opět patřil Maďarsku. (15:32:53)

Španělsko – Maďarsko 24:27 (12:14)
    Nejvíce branek: Cabralová 6/3, Lópezová 5, Arcosová 4 – Klujberová 6, Vámosová 5, Lukácsová 5. Rozhodčí: Kuttlerová, Merz (GER). Sedmimetrové hody: 4/3 – 0. Vyloučení: 2:3. Střely na bránu: 38:49.

Konec zápasu. (24:27)
    60
    Čtvrt minuty před koncem zmírňuje porážku z levého křídla Jennifer Gutiérrezová. (24:27)

60
    Fernándezová hledala obloučkem Gassamaovou, jenže míč odskakuje do brankoviště k Bírové. (23:27)

58
    Dělovku Mireyi Gonzálezové odráží tyčka, míč zachycují maďarské hráčky a troufám si říct, že je rozhodnuto. (23:27)
    58
    Petra Tóviziová zvyšuje přes obránkyni na rozdíl čtyř branek. (23:27)

58
    Arcosová zbourala při náběhu hned dvě soupeřky, to je příležitost pro maďarské házenkářky definitivně Španělky dorazit. (23:26)

57
    Oddechový čas pro družstvo Španělska. (23:26)
    57
    Z devítimetrové čáry zavěsila k zadní tyči Klujberová. Maďarky konečně našly recept na střídající gólmanku soupeřek. (23:26)
    56
    Mireya Gonzálezová odpovídá hned po rozehrávce. (23:25)
    56
    Rychlou akci v oslabení zakončuje svým pátým gólem Vámosová. (22:25)

55
    Petra Tóviziová (HUN) je vyloučena na 2 minuty. (22:24)
    54
    Vámosová propálila z osy hřiště Wigginsovou a znovu jsou Maďarky v malém trháku. (22:24)
    53. Katrin KLUJBEROVÁ - 22:23
    53
    Katrin Klujberová se prosazuje pěkným uvolněním a ranou o zem k zadní tyči. (22:23)

52
    Vámosová sebrala přihrávku Mireyi Gonzálezové, poskakující míč však nakonec lovila na zemi a Španělky se stihly vrátit do obrany. (22:22)