Do 100 kg – muži vítěz: Zelym Kocojev (AZE) (kon.) | Do 78 kg – ženy vítězka: Alice Bellandiová (ITA) (kon.)
koniec udalosti
Do 100 kg – muži
Eliminace a čtvrtfinále

Štvrtok 01.08.2024, 10:00Olympijské hry - judo

Je koniec! Daniel Eich s vypätím všetkých síl udržal vedenie 1:0 nad Šerazadišvilim až do samotného záveru a oslavuje senzačný postup do semifinále! Gruzínec v službách Španielska sa bude musieť uspokojiť s bojom o bronz. (12:56:09)

Minútu pred koncom dostáva Eich druhé šido. Šerazadišvili stupňuje tlak.

Na konci druhej minúty waza-ari pre Švajčiara. Rodí sa veľké prekvapenie!

Obaja dostávajú šido za pasivitu.

V záverečnom štvrťfinále uvidíme boj medzi Švajčiarom Eichem a Španielom Šerazadišvilim.

Obhajoba zlata sa konať nebude! Aaron Wolf na Sulamanidzeho nevymyslel žiadnu bojovú techniku a po prehre 0:1 mieri do opráv.

Japonec teraz má na konte druhé šido a obhajoba zlata sa mu vzďaľuje.

Neubehla ani minúta a máme tu waza-ari v prospech Gruzínca!

Teraz nás čaká veľká bitka. Obhajca zlata Aaron Wolf totiž pomeria silu z najväčším favoritom, Gruzíncom Sulamanidzem.

A je hotovo! Turobojev sa vo štvrťfinále nezdržal ani minútu, zápas ukončil na ippon. Korrel bol bez šance.

Pól minúta a prvé waza-ari! Autorom uzbecký reprezentant, ktorý sa viditeľne chce udržať v boji o zlato.

Druhé štvrťfinále, v ňom Muzaffarbek Turobojev z Uzbekistanu proti Holanďanovi Michaelovi Korrelovi.

Zelym Kocojev je v semifinále! Takticky skvele zvládol zvyšok zápasu proti Plačikovi, udržal tesné vedenie 1:0.

Zelym Kocojev mieri za postupom do semifinále, začína v prvej minúte skvele prevedeným waza-ari.

A práve do štvrťfinále teraz mierime, túto fázu odštartuje zápas medzi Kocojevom z Azerbajdžanu a Izraelcom Palčikem.

Nikoloz Šerazadišvili prekvapenie nedopustil, po druhý krát uspel na waza-ari, čím rozhodol zápas pre seba, vo štvrťfinále teda chýbať nebude.

Španiel zostáva koncentrovaný a na sklonku druhej minúty vyrovnáva, tiež sa mu podarilo waza-ari.

Uvidíme senzáciu? Maďar po dvadsiatich sekundách ide do vedenia na waza-ari a techniku sumi-gaeši!

Prvý raz uvidíme na tatami favorizovaného Gruzínca Šerazadišviliho, reprezentujúceho však Španielsko. Proti nemu Vég z Maďarska.