Astana – Milsami 1:0 (kon.) | Ordabasy – Differdange 4:3 (4:3 po pen.) | Bravo Lublaň – Zrinjski Mostar 1:3 (kon.)
Urartu – Ostrava 0:2 (kon.) | Llapi – Brøndby 2:2 (kon.) | Ararat-Armenia – Zimbru Kišiněv 3:1 (kon.)
Levadia Tallinn – Osijek 0:1 (kon.) | Polissja Žytomyr – Ljubljana 1:2 (kon.) | Pafos – Žalgiris Vilnius 3:0 (po pr.)
Tobol Kostanaj – Gallen 0:1 (kon.) | TransINVEST – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Sabah Baku – Haifa 3:6 (3:2 po pen.)
Larnaca – Paks 0:2 (kon.) | Escaldes – AEK Atény 0:4 (kon.) | Paide – Stjarnan 4:0 (kon.)
Brann – GA Eagles 2:1 (kon.) | Kutaisi – Omonia Nikózia 1:2 (kon.) | Tromso – Kuopio 1:0 (kon.)
Universitatea Craiova – Maribor 3:2 (kon.) | Kodaň – Magpies 5:1 (kon.) | Caernarfon – Légia Varšava 0:5 (kon.)
Niederkorn – Djurgården 1:0 (kon.) | Sliema – Noah 0:0 (kon.) | Vaduz – St Patrick´s 2:2 (kon.)
Cherno More – Be'er Sheva 1:2 (kon.) | Egnatia – Víkingur Reykjavík 0:2 (kon.) | Víkingur – Gent 0:2 (kon.)
Neman Grodno – Kluž 0:5 (kon.) | Partizani Tirana – Iberia 1999 0:0 (kon.) | Dunajská Streda – Zirä FK sk 1:2 (kon.)
Śląsk – Riga FC 3:1 (kon.) | St. Mirren – Valur 4:1 (kon.) | La Fiorita – Başakşehir 0:4 (kon.)
Shelbourne – Zürich 0:0 (kon.) | Budućnost Podgorica – CSKA 1948 1:1 (po pr.) | Puskás Akadémia – Dnipro-1 3:0 (kont.)
HB Tórshavn – Hajduk Split 0:0 (kon.) | Guimarães – Floriana 4:0 (kon.)
Pafos FC
3:0 (1:0)
VMFD Žalgiris Vilnius
cz Štvrtok 01.08.2024, 18:00 • Limassol Stadium • Európska konferenčná liga • 2 • Predkolo

Je konec. Pafos FC doma poráží tým VMFD Žalgiris Vilnius v prodloužení 3:0 a postupuje do další fáze Konfereční ligy. Pro tým z Litvy pouť poháry končí. (20:36:03)

ze hřiště odchází Karashima, přichází Šetkus,
    ze hřiště odchází Matulevičius, přichází Mihajlović.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První poločas prodloužení skončil.

105
    Žlutá karta pro tým VMFD Žalgiris Vilnius (Kendysh).
    101. ANDERSON - 2:0

101
    Autorem branky je ANDERSON.

96
    ze hřiště odchází Melluso, přichází Pileas.

ze hřiště odchází Golubickas, přichází Fofana.

91
    Začal první poločas prodloužení.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90
    ze hřiště odchází Antal, přichází Hodžić.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

71
    ze hřiště odchází Pêpê, přichází Valakari.

67
    Žlutá karta pro tým VMFD Žalgiris Vilnius (Moutachy).

63
    ze hřiště odchází Name, přichází Pelágio,
    ze hřiště odchází Jajá, přichází Andreson.

46

45+2

40
    ze hřiště odchází Mazur, přichází Petković.

37
    Žlutá karta pro tým VMFD Žalgiris Vilnius (Zahary).
    21. TANKOVIĆ - 1:0

21
    Autorem branky je MUAMER TANKOVIĆ.

1

Pafos FC: Ivušić – Luckassen, Name, Goldar, Melluso – Bruno, Pepe, Dragomir, Tankovic – Jairo (C), Jaja.
    Náhradníci: Theoudoulou, Michael, Pileas, Pedro, Valakari, Anderson, Dalligna, Pontelo, Ilia, Evzona, Kolotas.
    Trenér: Juan Carlos Carcedo

VMFD Žalgiris Vilnius: Tordai – Zahary, Moutachy, Kendysh, Bopesu – Karashima, Verbickas, Matulevičius, Golubickas – Antal, Petković.
    Náhradníci: Marković, Aliukonis, Fofana, Larsson, Hodžić, Mazur, Šetkus, Matyžonok, Mihajlović
    Trenér: Vladimir Cheburin

Rozhodčí: Ebner – Steinacher, Höfler (AUT).

Vilnius v prvním utkání překvapil, a především střelec Antal zaskočil svého soupeře, 2 góly během 9 minut. Současně to ale byly i jediné 2 střely na branku, které tým z Litvy vyprodukoval. Paphos začal po obdržených brankách kontrolovat utkání a podařilo se mu snížit. Konečný výsledek 2:1 tak vytvořil možnost pro atraktivní odvetu.

Sestavy z prvního střetnutí:

VMFD Žalgiris Vilnius: Tordai – Moutachy, Zahary, Kendysh, Bopesu – Verbickas (C), Matulevicius, Kerashima, Golubickas – Antal, Fofana
    Náhradníci: Aliukonis, Markovič – Hodžić, Larsson, Matyzonok, Mazur, Mihajlovič, Petkovič, Setkus
    Trenér: Cheburin

Pafos FC: Ivušič – Bruno, Pelagio, Goldar, Melluso – Name, Dragomir – Valakari, Pepe, Tankovic – Jairo (C)
    Náhradníci: Michail, Theodoulou – Anderson Silva, Dall’lgna, Efzona, Ilia, Jaja, Kolotas, Luckassen, Pileas, Rafael
    Trenér: Carcedo

Litevský celek se probojoval do čtvrtfinále skrze dvojzápas s finským týmem VPS. Výběr trenéra Cheburina byl oprávněně označován za favorita tohoto souboje. Nejprve se hrál duel na půdě VPS ve Vaase a vše nasvědčovalo tomu, že utkání skončí remízou a rozhodne až odveta v Litvě. Jenže finskému celku situaci značně znepříjemnil Pitkanem, jenž v 72.minutě obdržel červenou kartu. Druhá rána pro domácí přišla v podobě obdržené branky v čase 90+4. Zalgiris se skvěle připravil i na odvetné utkání, ve kterém postup zpečetil svou brankou Fofana a tým z Litvy postoupil s celkovým skóre 3:1.

Paphos
    Paphos už tak veselou cestu do Konferenční ligy neměl. Poslal jej sem špatný výsledek ze souboje proti švédskému Elfsborgu a především nedisciplinovanost. Pomineme-li branku z 9.minuty, kterou Paphos obdržel velmi brzy, tak výkon za 1.poločas nebyl nikterak zlý. Jenže ve druhem poločase se to začalo na ostrovní tým sypat. Melluso viděl po faulu v pokutovém území druhou žlutou, odebral se do sprch a Elfsborg zahrával pokutový kop. Ten ještě Ivušič zlikvidoval, ale na dorážku už byl krátký. Poté lovil ze sítě brankář míč ještě jedenkrát a Paphos se vracel na ostrovy s nelichotivým skóre 0:3. Těžko si dokázal představit, když se bude snažit v odvetném utkání stahovat skóre, že obdrží tu stejnou ránu jako minule. Tentokrát to byl Correia, který obdržel červenou kartu již v 15.minutě a nadobro pohřbil sen svých spoluhráčů o Evropské lize. Paphos ještě zkoušel s výsledkem něco udělat a po prvním poločase dokonce vedl 2:1, jenže 4 obdržené branky ve druhé půli hovořily jasně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Vít Káňa

Góly: 21. Tanković (Jairo), 101. Anderson, 118. Dragomir

Karty:   67. Moutachy (ŽAV), 105. Kendysh (ŽAV)   37. Zahary (ŽAV)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 15:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:9.
    Pafos FC: Ivušić – Luckassen, Name (63. Pedro), Goldar, Melluso – Bruno, Pêpê (71. Valakari), Dragomir, Tankovic – Jairo (C) (114. Ilia), Jája (63. Andreson).
    Náhradníci: Theoudoulou, Michael, Pileas, Anderson, Dalligna, Pontelo, Evzona, Kolotas.

Tréner: Juan Carlos Carcedo

VMFD Žalgiris Vilnius: Tordai – Zahary, Moutachy, Kendysh, Bopesu – Karashima (113. Šetkus), Verbickas, Matulevičius (113. Matulevicius), Golubickas – Antal (90. Hadžić), Petković (40. Mazur).
    Náhradníci: Marković, Aliukonis, Fofana, Larsson, Matyžonok, Mihajlović

Tréner: Vladimir Cheburin

Rozhodca: Ebner – Steinacher, Höfler (AUT)