Nizozemsko – Španělsko 5:3 (kon.) | Austrálie – Indie 2:3 (kon.)
Nový Zéland – Irsko 1:2 (kon.) | Belgie – Argentina 3:3 (kon.)
Francie – Jihoafrická republika 2:5 (kon.) | Velká Británie – Německo 1:2 (kon.)
koniec udalosti
Nizozemsko – Španělsko

5:3

(0:2, 1:0, 2:0, 2:1)

cz Piatok 02.08.2024, 10:30 • Stade Yves-du-Manoir, Colombes • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina A

Utkání mezi Nizozemskem a Španělskem končí výhrou Nizozemců 5:3.

Španělsko sice do utkání skvěle vstoupilo, když už v 15. minutě utkání vedlo o dvě branky, o které se postarali Reyne a Basterra, ale poté Nizozemci naordinovali Španělům tvrdý tlak, který vyústil v jejich 4 branky, které obstaral Janssen, Wortelboer a dvakrát Hoedemakers. Španělé sice utkání zdramatizovali v 48. minutě po brance Mirallese, ale Nizozemci na to dokázali odpovědět brankou Janssena v 53. minutě, který poslal Nizozemsko do konečného vedení 5:3. (12:20:47)

60
    Španělsko je stále u míčku, ale vážnější šanci si zatím nevypracovalo.

59
    Bonastre je již na nohou a u míčku jsou jeho spoluhráči.

58
    Bonastre se ocitnul na zemi po souboji s protihráčem.

58
    Nizozemsko se drží na míčku a Španělové spouští vysoké napadání.

57
    Janssen se krásně uvolnil na pravé straně hřiště a hledal lépe postavené spoluhráče, ale jeho přihrávku blokuje soupeř.

56
    Španělsko zamyká svého soupeře u jeho branky, ale svou kombinací se samo vyhnalo skoro až ke své brance.

55
    Španělsko nedokáže podržet míček na svých holích, proto si zatím nemůže vytvořit vážnější brankovou příležitost.

53
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Trestný roh je konečně využit, postaral se o to JIP JANSSEN, který svou střelu zakončil do pravé dolní části soupeřovy branky. Nizozemsko vede 5:3.

52
    Nizozemsko otupilo tlak Španělska, získalo míček a kombinuje s ním.

51
    Menini se ocitnul na zemi a žádá si ošetření. Jednalo se o rychlé ošetření, protože již je na nohou.

50
    Španělsko kontaktní branka nabudila a snaží se srovnat skóre dnešního utkání.

48
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    MARC MIRALLES proměnil penaltu do pravé dolní části branky v moment, kdy brankáře soupeře poslal na druhou stranu.

48
    Penalta pro Španělsko!

48
    Trestný roh Španělska nekončí brankou, neboť dochází k bloku.

48
    TJEP HOEDEMAKERS se ocitnul sám před brankářem a chytrou střelou ho nakonec přehazuje a zvyšuje vedení svého týmu na 4:2.

Jan Pavlíček

Barstow (GBR), Rapaport (RSA)
    Branky a úvodní sestavy:
    Branky: 19. Janssen, 40. Hoedemakers, 42. Wortelboer, 48. Hoedemakers, 53. Janssen - 7. Basterra, 15. Reyne, 48. Miralles.

Nizozemsko: Blaak - Janssen, Balk, Blok, Wortelboer - de Geus, van Ass, Croon - Hoedemakers, Brinkman, van Dam.
    Náhradníci: de Mol, Middendorp, de Vilder, Bijen, Telgenkamp.

Španělsko: Calzado - Rodriguez, Gispert, Bonastre, Alonso - Cunill, Clapes, Miralles, Menini - Reyne, Basterra.
    Náhradníci: Recasens, Vizcaino, de Ignacio-Simo, Font, Vilallonga.