Nizozemsko – Španělsko 5:3 (kon.) | Austrálie – Indie 2:3 (kon.)
Nový Zéland – Irsko 1:2 (kon.) | Belgie – Argentina 3:3 (kon.)
Francie – Jihoafrická republika 2:5 (kon.) | Velká Británie – Německo 1:2 (kon.)
koniec udalosti
Nový Zéland – Irsko

1:2

(1:1, 0:0, 0:1, 0:0)

cz Piatok 02.08.2024, 17:00Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina B

V souboji o předposlední místo ve skupině B uspěli Irové! Ti dnes podali houževnatý defenzivní výkon. Novozélanďané měli více ze hry, utvořili si i více šancí. Jenže jejich snaha ztroskotala na fenomenálních zákrocích gólmana Harteho, který hned několikrát zachránil svůj tým od inkasování.

Nový Zéland poslal do vedení v 5. minutě Joseph Morrison, o irský obrat se pak postarali ve 13. minutě Benjamin Walker a v 31. minutě Jeremy Duncan. (18:40:35)

Statistiky:

Držení míčku – 56 % : 44 %
    Střely – 25:6
    Trestné rohy – 0/15 : 0/0

60
    Do konce utkání zbývá pouze pár desítek vteřin. Čas na poslední novozélandský útok.

59
    Obrovská šance! David Harte je jednoznačně hrdinou zápasu. A zase to byl Sam Lane, jenž si vylámal zuby na jeho dovednostech.

57
    Pozemní hokejisté v bílých dresech působí dost bezradně. Irové si těsný náskok s přehledem hlídají.

56
    Sam Lane se po zákroku Harteho probojoval k dorážce. Irský gólman byl pozorný, nicméně Novozélanďané mají k dispozici další trestný roh.

55
    Isaac Houlbroke v pádu postrčil míček do předbrankového prostoru. Jeho snaha nic zajímavějšího nepřinesla, navíc si novozélandský hokejista přivodil nějaké drobné zranění a odběhl na střídačku.

55
    Vysoké nahození Hayden Phillips nezpracoval. Je jasné, že s blížícím se koncem zápasu nebudou Novozélanďané na nic čekat.

54
    Diváci se dobře baví. V současnosti stadionem koluje mexická vlna.

53
    Po delším časovém úseku se Irové podívali na útočnou polovinu. Tam příliš dlouho nevydrželi, a tak musí mazat zpět do obrany.

52
    Nový Zéland v zápase zahrával už 13 trestných rohů. Irsko doposud ani jeden.

52
    Lane se snažil najít z ostrého úhlu hokejku Smitha. Nepodařilo se, míček skvěle vykopl Harte.

49
    David Harte znova podržel irskou reprezentaci! Sam Lane určitě nebude mít na dnešní zápas nejlepší vzpomínky.

48
    Následný trestný roh zlikvidoval pohotovým zákrokem gólman Harte.

48
    Na hokejce měl srovnání Lane! Ve střeleckém kruhu se procpal k odraženému míčku, z bekhendu však nepřekonal blokujícího soupeře.

48
    Chybná přihrávka zastavila taktéž postup irského týmu. Poměrně nervózní úvod závěrečné čtvrtiny.

47
    Sean Findlay chtěl přenést hru na opačnou stranu. Nepovedlo se, míček skončil v zámezí.

46
    Timothy Cross si vzal příliš velké sousto. Namířil si to mezi čtyři soupeře, což nemělo šanci na úspěch.