Nizozemsko – Španělsko 5:3 (kon.) | Austrálie – Indie 2:3 (kon.)
Nový Zéland – Irsko 1:2 (kon.) | Belgie – Argentina 3:3 (kon.)
Francie – Jihoafrická republika 2:5 (kon.) | Velká Británie – Německo 1:2 (kon.)
koniec udalosti
Velká Británie – Německo

1:2

(0:0, 0:2, 0:0, 1:0)

cz Piatok 02.08.2024, 20:15 • Stade Yves-du-Manoir, Colombes • Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Skupina A

Němci poráží Velkou Británii výsledkem 2:1 a do čtvrtfinále postupují jako vítězové skupiny A! Britové končí třetí a v play-off rovněž nebudou chybět.

Oba německé góly vstřelil ve druhé čtvrtině Christopher Rühr. Němci pak hru dlouho kontrolovali a Britové se pořádně osmělili až v závěrečné čtvrtině. V ní snížil po trestném rohu Gareth Furlong a o chvíli později pak po stejném typu standardní situaci skončil míček v brance soupeře znovu. Tentokrát byl však gól odvolán kvůli tomu, že balónek neopustil brankové území. V samotném závěru pak ještě po dalším trestném rohu nastřelil Furlong spojnici. (21:50:01)

60
    Další Furlongova rána po trestném rohu trefila spojnici břevna a tyče! Německo v tomto zápase zvítězí!

60
    Střelu Furlonga vyráží Danneberg! Nařízen je ale další trestný roh...

60
    Trestný roh pro Británii 22 sekund před koncem! Tohle je dobrá možnost na srovnání a možná i poslední.

60
    Britové neuspěli! Pokračuje se volným úderem Německa.

60
    Začíná už poslední minuta. Britové si berou challenge a chtějí trestný roh...

57
    Němci nyní chytře drží míček a posouvají čas blíže ke konci.

55
    Britové už kompletní. Na obrat mají necelých pět minut.

54
    Prinz se krásně uvolnil až do středu brankového území. Bekhendová střela mu však nesedla a britský hráč míček odvrátil holí.

54
    Němci toho využívají a vymanili se z tlaku, pod který se v posledních minutách dostali.

52
    Liam Sanford dostal zelenou kartu a Němci mohou odehrát dvě minuty v početní výhodě.

52
    Samuel Ward neprostřelil brankáře Denneberga, jenž drží Německo ve vedení!

51
    Britové ale stupňují tlak a získali další trestný roh!

51
    Neopustil! Míček byl na lajně a gól je tedy odvolán. Stav zůstává 1:2.

51
    Britové vstřelili gól! Bude se ale zkoumat, zda míček opustil po trestném rohu brankoviště...