Maďarsko – Dánsko 25:28 (kon.) | Argentína – Francúzsko 21:28 (kon.) | Chorvátsko – Švédsko 27:38 (kon.)
Nemecko – Španielsko 33:31 (kon.) | Japonsko – Slovinsko 28:29 (kon.) | Nórsko – Egypt 25:26 (kon.)
Argentína
21:28 (8:15)
Francúzsko
cz Piatok 02.08.2024, 11:00Olympijské hry - muži • 4 • Skupina B

Vítězové tří ze čtyř posledních olympiád zvládli utkání pravdy a ukončili naděje Argentiny na postup do čtvrtfinále. V rozhodujícím pátém utkání se Francouzi utkají o postup s Maďarskem.
    Dnešní zápas rozhodl už samotný úvod, v němž Jihoameričané marně hledali recept na skvělého brankáře Gérarda. V 9. minutě prohrávali 0:7 a stejný rozdíl platí i na konci ve zbytku již vyrovnaného zápasu. (12:38:14)

Argentina – Francie 21:28 (8:15)
    Nejvíce branek: Parker 7, P. Simonet 4/1, I. Pizarro 3, Moscariello 3 – Descat 8/4, Prandi 5, Mem 3, Tournat 3, Fabregas 3. Rozhodčí: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović (MNE). Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4. Vyloučení: 4:2.

Konec zápasu. (21:28)
    60
    4 vteřiny před sirénou uzavírá skóre nejlepší střelec zápasu Hugo Descat. (21:28)
    60
    Přichází ještě kosmetická úprava z rychlého protiútoku z ruky Lucase Moscariella. (21:27)

59
    Martínez zakončuje rychlý kontr pouze ranou do tyče. (20:27)
    59
    Nikola Karabatić využívá skvělého prohození Remiliho a z pivota skóruje. (20:27)
    57. Ignacio PIZARRO - 20:26
    57
    Argentina koriguje nepříznivý stav zásluhou Ignacia Pizarra, který zakončuje z levého křídla o zem. (20:26)
    57
    Dlouho jej to ale nemrzelo, prosazuje se hned z následné dorážky. (19:26)

57
    Až pátou dnešní sedmičku Descat neproměnil. (19:25)

55
    Oddechový čas pro mužstvo Francie. (19:25)

55
    Ani Pizarro neuspěl proti Desbonnetovi ze sedmimetrového hodu! Naděje Jihoameričanů se postupně rozplývají. (19:25)
    54
    Remili nachází na pivotu Tournata, který se potřetí prosazuje. (19:25)

54
    Desbonnet zneškodnil Simonetovu sedmičku! (19:24)
    53
    Průnik středem obrany dotáhl Mem a Francie vede o 5 gólů. (19:24)

53
    Moscariello se protáhl před bránu, zkusil Desbonneta překvapit z otočky, ale jeho bránu minul. (19:23)
    51
    Tournat dokázal v pádu na záda neuvěřitelně ještě poslat bekhendem letící míč do sítě a hala jásá. (19:23)
    51
    Už v klasickém oslabení se krásně protáhl Pedro Martínez a zavěsil k zadní tyči. (19:22)

50
    Osamocený Mem z pravé spojky nepropálil brankáře Bara. (18:22)
    49. Hugo DESCAT - 18:22
    49
    Hugo Descat proměňuje i čtvrtou sedmičku. Argentina hraje v dvojnásobném oslabení. (18:22)

49
    Federico Fernández (ARG) mohutně zatahal soupeře za dres a je vyloučen na 2 minuty, navíc budou Francouzi házet sedmičku. (18:21)
    49
    Pablo Simonet v oslabení snižuje na rozdíl tří branek. (18:21)

48
    Další francouzská střela se od břevna odráží těsně před brankovou čáru. Jejím autorem byl Mem. (17:21)

48
    A po přezkumu videa je tu skutečně dvouminutový trest pro Argentinu pro hráčskou lavici za špatné střídání. (17:21)

48
    Francouzská lavička reklamuje patrně špatné střídání Argentinců a zkoumá se video. (17:21)
    47
    Parker propálil Desbonneta dělovkou k tyči a z osmigólového náskoku Francouzů zbyla polovina. (17:21)

46
    Fabregas dostal krásně prohozený míč na pivota, ranou o zem však trefuje pouze břevno a míč se odráží před brankovou čáru. (16:21)
    45
    Jihoameričané teď předvádějí svou nejlepší pasáž. Parker se protáhl ke gólové střele z levé spojky. (16:21)

44
    Pizarro pálil z křídla do bližší šibenice, jenže Desbonnet vykopl nohu až nad rameno a vyráží! (15:21)

44
    Oddechový čas pro mužstvo Argentiny. (15:21)
    43. Lucas MOSCARIELLO - 15:21
    43
    Přihrávku do samostatného nájezdu využívá s přehledem Lucas Moscariello. (15:21)

42
    Brankář Desbonnet vyrazil jako libero mimo brankoviště a úžasně přerušil dlouhou rozehrávku svého protějšku. (14:21)
    42
    Simonet převzal Pizarrovu přihrávku ve výskoku a efektně zavěsil. (14:21)
    41
    Jenže Bar se nestačil po gólu vrátit do brány a Fabregas za sedm vteřin ranou z půlky odpovídá. (13:21)
    41
    Popáté se prosazuje James Parker. (13:20)
    40
    Opět zavěsil k tyči kanonýr Prandi. (12:20)

39
    Pizarro z levého křídla zakončuje jen do nohou brankáře Desbonneta. (12:19)
    38
    Elohim Prandi si vyskočil na přerušované čáře a dělovkou přes obranný blok k tyči dává svůj čtvrtý gól. (12:19)
    37
    Až napnutá síť zastavuje dělovku Jamese Parkera. (12:18)
    37
    V oslabení skóruje o zem Valentin Porte. (11:18)
    36
    A sám faulovaný Pablo Simonet sedmičku bezpečně proměňuje. (11:17)

36
    Karl Konan (FRA) je podruhé v zápase vyloučen, faulem na Simoneta navíc zavinil penaltu. (10:17)
    35
    Z protiútoku zakončuje utaženou střelou opět James Parker. (10:17)

34
    Descat uháněl prakticky na prázdnou bránu, jenže si nevšiml vracejícího se Martíneze, který mu skočil do střely a fotbalovým stylem ji zblokoval. (9:17)

34
    A předvedl se také Desbonnet v bráně domácích, také tam došlo o poločasové přestávce ke změně. (9:17)
    33
    Dika Mem trefuje z dálky horní růžek argentinské brány. (9:17)

33
    Zcela volný Prandi trefuje jen rameno brankáře Bara, který o přestávce vystřídal Maciela. (9:16)
    32
    Na druhé straně se protáhl ke gólové střele z levé spojky Parker. (9:16)
    32
    Valentin Porte zakončil z pravého křídla obstřelem pohlednou kombinaci. (8:16)

31
    Začal druhý poločas. (8:15)

Argentinci si dlouho lámali zuby na skvělém brankáři Gérardovi, v 9. minutě prohrávali 0:7 a na první gól čekali téměř 11 minut. Od té doby se ale hraje vyrovnaná házená a sedmibrankový rozdíl platí i o přestávce.

30
    První poločas skončil. (8:15)
    30
    Vteřinu před sirénou ještě stačil rychlý protiútok zakončit Nicolas Bono a snižuje. (8:15)

30
    Leonel Maciel odolal dělovce k tyči, ač ho prudký míč povalil. (7:15)

30
    Oddechový čas pro mužstvo Francie. (7:15)
    29. Nicolas TOURNAT - 7:15
    29
    Střed argentinské obrany se rozestoupil, Minne prohodil míč na Nicolase Tournata a tento pivot při svém prvním startu na hrách skóruje. (7:15)

27
    Gérard se po zákroku proti střele doprostřed brány pokusil sám zapsat mezi střelce, jeho lob přes celé hřiště však přistál na břevně. (7:14)
    27
    Z levé spojky po proskoku na hranici brankoviště zavěsil Nikola Karabatić. (7:14)
    26
    V oslabení se prosazuje dalekonosnou ranou k tyči James Parker. (7:13)
    25
    Hugo Descat nezaváhal ze sedmimetrového hodu ani potřetí, Francie bude hrát ještě 21 vteřin v přesile dvou mužů. (6:13)

25
    Ignacio Pizarro (ARG) je dalším vyloučeným hráčem a následuje opět sedmička. (6:12)
    23
    Hugo Descat využívá i svou druhou sedmičku. (6:12)

23
    Pedro Martínez (ARG) je navíc vyloučen na 2 minuty. (6:11)

23
    Gérard chytá tvrdou střelu a zakládá protiútok přihrávkou na Nikolu Karabatiće, který zakončuje do břevna. Byl však faulován a je nařízena sedmička. (6:11)
    22. Andrés MOYANO - 6:11
    22
    Z prvého křídla obstřelil po rychlé souhře domácího brankáře Andrés Moyano. (6:11)

22
    Francouzi zblokovali Pizarrovu střelu, jenže protiútok ztroskotal na nepřesné přihrávce na křídlo. (5:11)
    21
    Debut na olympiádě si ale za 9 vteřin po rozehrání osladil gólem Aymeric Minne. (5:11)
    20
    Pizarro utaženou šlehou snižuje. (5:10)
    20
    Karl Konan snadno proměňuje samostatný nájezd po dlouhé přihrávce brankáře Gérarda. (4:10)
    19
    Pablo Simonet jeho úspěšnou akci na druhé straně kopíruje. (4:9)
    18
    Elohim Prandi se probil středem obrany do zakončení a napnul síť, je to první francouzský gól ze hry za devět minut. (3:9)

17
    Maciel skvěle vyráží Remiliho dělovku nad břevno. (3:8)
    16
    Z pravého křídla si naběhl do úspěšného zakončení Ignacio Pizarro. (3:8)
    15
    Descat ukončuje proměněnou sedmičkou šestiminutový půst Francouzů. (2:8)

14
    Karl Konan (FRA) je prvním vyloučeným hráčem zápasu. (2:7)

13
    Naopak Francouzům v posledních minutách zvlhnul střelecký prach. Mem zakončuje nad břevno. (2:7)
    13
    Jihoameričané riskli hru bez brankáře a v sedmi se prodral na pivotu k úspěšnému zakončení Lucas Moscariello. (2:7)

12
    Fabregas pálí jen do tyče, míč mají Argentinci. (1:7)
    11
    Federico Fernández z levého křídla zavěsil pod břevno a připravuje Gérarda v 11. minutě o čisté konto. (1:7)

11
    Oddechový čas pro mužstvo Argentiny. Aby si ho trenér vybral za úvodních jedenáct minut dvakrát, takový případ se v házené opravdu hledá těžko. (0:7)

10
    Gérard se roztáhl jako chobotnice a vyráží další vyloženou šanci Argentinců. (0:7)
    9. Dika MEM - 0:7
    9
    Levačkou z devíti metrů prostřelil brankáře k tyči Dika Mem. (0:7)
    8
    Prandi zablokoval na ose hřiště argentinskou akci a vyslal do nájezdu Fabregase, je to šest nula. (0:6)
    8
    Další Prandiho tvrdá rána se vlní v síti. (0:5)
    7
    Další rychlý kontr po skvělém zásahu domácího brankáře zakončil Elohim Prandi. (0:4)

7
    Francouzský brankář dál přivádí Jihoameričany k šílenství svými zákroky. (0:3)

6
    Oddechový čas pro mužstvo Argentiny. (0:3)
    6. Hugo DESCAT - 0:3
    6
    Gérard rovnou zakládá rychlý protiútok přes Porteho a Hugo Descat zavěsil. (0:3)

6
    Další skvělý zákrok Vincenta Gérarda proti osamocenému hráči z pravé spojky! (0:2)

5
    Mem zakončil jen do brankáře, který okamžitě dlouhým výhozem posílá do brejku Fernándeze. Jenže jeho samostatný nájezd Gérard kryje! (0:2)

4
    Ludovic Fabregas (FRA) obdržel žlutou kartu. (0:2)
    3
    Úplně volný Ludovic Fabregas na brankovišti nezaváhal. (0:2)

3
    Brankář Gérard skočil rybičku po tečované střele a stačil zachytit míč těsně před argentinským křídlem. (0:1)
    2
    To francouzský útok byl údernější, z levé spojky zavěsil Hugo Descat. (0:1)

2
    Parkerův pokus byl sražen za čáru, poté Francouzi získali míč, jenže přešlápli do brankoviště. Do třetice míří slabá střela přímo do brankáře. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Argentinci budou hrát v modrobíle pruhovaných dresech a černých trenýrkách, Francouzi oblékli růžovou.

Argentina: Maciel, Bar – Fernández, F. Pizarro, Bono, I. Pizarro, P. Simonet, Moscariello, Moyano, Fischer, Martínez, Mourino, Parker, Bonanno.
    Trenér: Guillermo Milano

Francie: Gérard, Desbonnet – Remili, Prandi, Richardson, Mem, N. Karabatić, L. Karabatić, Fabregas, Descat, Porte, Konan, Minne, Tournat.
    Trenér: Guillaume Gille

Rozhodčí: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović (MNE).

V předposledním kole základních skupin turnaje házenkářů se utkají mužstva, která zatím čekají na vítězství a jsou mimo postupové příčky.

Francouzi obhajují zlato z Tokia, na posledních čtyřech olympiádách nikdy nechyběli ve finále a přivezli tři zlata, ale doma se jim vůbec nedaří. Utrpěli porážky 29:37 s Dánskem, 22:27 s Norskem a alespoň dotáhli čtyřbrankové manko z poločasu na remízu 26:26 s Egyptem.

Argentinci jsou outsidery skupiny, do vyřazovacích bojů ještě nikdy nepostupili. Na loňském MS obsadili 19. místo. V Paříži podlehli Norsku 31:36, Maďarsku 25:35 a Dánsku 27:38.
    Poražený z dnešního zápasu tedy bude mít už jen mizivou naději na postup do čtvrtfinále a dá se čekat, že plná hala požene Francouze za prvním vítězstvím a odvrácením velké blamáže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.