cz Piatok 02.08.2024, 14:15 • Invalides, Paříž • Olympijské hry - Lukostreľba

1. Si-hjon LIM, U-čin KIM (KOR)
    2. Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER)
    3. Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) (16:58:55)

Čtvrtfinále:
    Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) – Elia CANALESOVÁ, Pablo ACHA GONZALEZ (ESP) 5:3
    Sihyeon LIM, Woojin KIM (KOR) – Chiara REBAGLIATIOVÁ, Mauro NESPOLI (ITA) 6:2
    Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) – Satsuki NODAOVÁ, Junya NAKANISHI (JAP) 5:3
    Aklejandra VALENCIOVÁ, Matias GRANDE (MEX) – Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 1:5

Semifinále:
    Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) – Sihyeon LIM, Woojin KIM (KOR) 6:2
    Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) – Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 3:5

O bronz
    Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) – Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) 2:6

Finále:
    Sihyeon LIM, Woojin KIM (KOR) – Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 6:0

Lim musela posledním šípem trefit aspoň devítku a ona trefila přesný střed! Korejci ve třech setech smetli německou reprezentaci a získávají zlatou medaili!

Obrovská škoda pro Němce. Korejci skórovali pouze za 36, střelci evropské země ale toho nedokázali využít a skórovali za 35. Lim a Kim teď mají dva sety k dobru, ve kterých jim stačí k zisku olympijského zlata jednou remizovat.

Tři korejské desítky a jedna osmička znamená, že první set reprezentanti asijského státu vyhrávají! Skóre setu 38:35.

Finálový zápas právě odstartoval!

Kaufholdová to zvládla! Posledním šípem rozhodla o vítězství Američanů nejen ve čtvrtém setu, ale i splnění amerického snu o medaili z lukostřelby!

Indové stále bojují! Skóre 38 pro ně znamená vítězství ve třetím setu. Pokud zvládnou i čtvrtý set, tak zápas půjde do rozstřelu.

Další indická sedmička znamená, že i druhý set jde na stranu Američanů. Kaufholdová a Elison teď v následujících setech bude stačit jedna remíza k zisku bronzové medaile.

Obrovská škoda pro Indy! Tři desítky pokazila hned prvním šípem Bhakatová, která trefila pouze za sedm. Američané tak první set berou poměrem 38:37.

Utkání o třetí místo americkým a indickým výběrem právě odstartoval!

Němci další desítka a devítka! Už před koncem zápasu je rozhodnuto, Němci postupují do finále.

Elison trefuje pouze osm, Kaufholdová také! Němcům stačí sedmnáct bodů k postupu do finále.

Němci dvakrát deset! Jak na to odpoví Američané?

Oba týmy ve třetí sadě nastříleli 37 bodů. O druhém účastníkovi se tak rozhodne až v posledním dějství dnešního zápasu!

A je vyrovnáno! Na první nepovedený šíp s hodnotou osm navázali Němci třemi desítkami a vyrovnávají skóre zápasu.

Tři americké desítky! Němci nezastříleli vůbec špatně ale první set prohrávají v poměru 38:39.

Libor Kokoška

Výsledky
    Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) - Elia CANALESOVÁ, Pablo ACHA GONZALEZ (ESP) 5:3
    LIM, KIM (KOR) – Chiara REBAGLIATIOVÁ, Mauro NESPOLI (ITA) 6:2
    Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) - Satsuki NODAOVÁ, Junya NAKANISHI (JAP) 5:3
    Aklejandra VALENCIOVÁ, Matias GRANDE (MEX) - Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 1:5

Semifinále:
    Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) - LIM, KIM (KOR) 6:2
    Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) - Michelle KROPPENOVÁ, Florian UNRUH (GER) 3:5

O bronz
    Ankita BHAKATOVÁ, Dhiraj BOMMADEVARA (IND) - Casey KAUFHOLDOVÁ, Brady ELLISON (USA) 2:6