Velká Británie – Argentina 0:3 (kon.) | Nizozemsko – Japonsko 5:1 (kon.)
Austrálie – Španělsko 3:1 (kon.) | USA – Jihoafrická republika 1:0 (kon.)
Čína – Francie 7:1 (kon.) | Německo – Belgie 0:2 (kon.)
koniec udalosti
Velká Británie – Argentina

0:3

(0:0, 0:0, 0:2, 0:1)

cz Sobota 03.08.2024, 10:00 • Yves-du-Manoir Stadium 1, Paříž • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina B

Žluté karty: 1:0 (11:32:17)

Poslední zápas skupinové fáze olympijského turnaje mezi hráčkami Velké Británie a Argentiny končí výhrou jihoamerického celku 3:0.
    Na první branku jsme museli čekat až do třetí čtvrtiny, a to když přesný nástřel od Gorzelanyové našel hokejku Valentiny Raposové Ruizové, která usměrnila míček do sítě. O minutu později to pro Argentinky vypadalo ještě lépe, když prošla přihrávka od Granattové až k Agustině Albertarriové a ta z otočky prostřelila brankářku Pritchardovou – 0:2. Britky ke konci zápasu tlačily na svého soupeře, avšak gól nevstřelily a naopak v 58. minutě rozhodla o výhře Argentiny 3:0 Zoe Díazová de Armasová, která se trefila přesně do levého horního rohu branky.

60
    Konec utkání.

60
    Britky se pokusily zaútočit z pravé strany, odkud posílala přihrávku před branku Cosentinové Frenchová, avšak její pokus se odráží od jedné z Britek do zámezí.

59
    Cracklesová se dobře prosmýkla kolem dvou obránkyní, ale poté už nezakončila, což se poté nepovedlo ani jejím spoluhráčkám.

59
    A Britky to teď zkouší už bez brankářky Pritchardové, avšak míček mají Argentinky.

58
    Maria Granattová viděla zelenou kartu.

58
    Argentinky se už budou soustředit hlavně na defenzivu a budou to právě Britky, které teď budou více držet balonek.

57
    Flora Peelová sice nadvakrát dokázala posunout balonek na spoluhráčku, podruhé to ale bylo až při hře na zemi a japonská rozhodčí píšťalkou přerušila hru.

57
    Z hrany střeleckého kruhu teď vyslala střelu Tess Howardová, ale branku Argentiny minula.

56
    Granattová chtěla posunout balon na svou spoluhráčku u pravé lajny, výborně ale zasáhla obránkyně Hamiltonová.

55
    Argentina právě vstřelila branku!
    Klasické nedáš – dostaneš, Argentina vede o tři branky. Přihrávku z hrany střeleckého kruhu si zpracovala ZOE DÍAZOVÁ DE ARMASOVÁ, která se otočila a poté zamířila nechytatelně do levého horního růžku – 0:3. Brakářka Pritchardová byla úplně bez šance.

54
    Hráčky z Británie jsou v poslední čtvrtině lepším týmem a teď byly blízko snížení, když Roperová tečovala balonek na Jonesovou, která poté z otočky pálila, ale brankářka Cosetinová podržela svůj celek.

53
    Přihrávka Izzy Petterové trefila dolní končetinu jedné z argentinských hokejistek, hrát bude i nadále evropský celek.

52
    Nebezpečná akce Britek do otevřené obrany gólem nekončí, neboť Hamilitonová nepropálila obránkyni z Jižní Ameriky.

52
    Výborný návrat do obrany předvedla Cracklesová a obrala o balonek Argentinku Granattovou.

51
    S další akcí přes levou stranu Britky neuspěly a rozehrávají zase hráčky z Jižní Ameriky.

50
    Britky teď dlouho obehrávaly střelecký kruh soupeře, jejich snaha však končí po britském nástřelu do nohy Frenchové.