Maďarsko – Holandsko 26:30 (kon.) | Španielsko – Francúzsko 24:32 (kon.) | Brazília – Angola 30:19 (kon.)
Slovinsko – Švédsko 23:27 (kon.) | Nórsko – Nemecko 30:18 (kon.) | Dánsko – J. Kórea 28:20 (kon.)
Slovinsko
23:27 (14:11)
Švédsko
cz Sobota 03.08.2024, 16:00 • Paris Expo Porte de Versailles, Paříž • Olympijské hry - ženy • 5 • Skupina A

Slovinsko – Švédsko 23:27 (14:11)
    Nejvíce branek: Omoregieová 9, Stanková 4, Grosová 3/1 – Hagmanová 5/2, Robertsová 4, Hanssonová 4. Rozhodčí: Brunner, Salah (oba Švý.). Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 2:1. (17:30:48)

Dobojováno! Švédky výborným výkonem ve druhém poločase otočily duel se Slovinskem a vítězí 27:23.

V tabulce to znamená, že mají jistotu nejhůře druhého místa, dále rozhodnou večerní zápasy Dánska a Norska. Slovinky po dnešní prohře na turnaji s jistotou končí.

Konec zápasu. (23:27)
    60
    Poslední slovo si bere Jamina Robertsová. (23:27)
    59
    Nataša Ljepojová se postarala o třiadvacátou slovinskou branku. (23:26)
    59
    Elin Hanssonová se prosadila na levém křídle. (22:26)
    58
    Omoregieová střílí svoji třetí branku v rychlém sledu, už je to však pozdě pro Slovinky. (22:25)
    58
    Linn Blohmová pojišťuje švédské vedení. (21:25)

57
    Na opačné straně ale neuspěla ani Klemenčićová. (21:24)

56
    Axnérová neprostřelila Vojnovićovou ve slovinské brance, to je poslední kousek naděje pro Slovinky. (21:24)
    55
    Švédky hrály v oslabení bez brankářky, po jejich ztrátě míče toho k jednoduché trefě do prázdné branky využila Omoregieová. (21:24)
    55
    Omoregieová se mezi švédskými obránkyněmi prosadila ke své první brance po změně stran. (20:24)

54
    Následně však Robertsová faulovala v obraně a půjde na dvě minuty mimo hřiště. (19:24)
    54
    Robertsová zvyšuje švédské vedení už na pět branek. (19:24)

53
    Oddechový čas pro tým Slovinsko. (19:23)
    53
    Evelina Erikssonová teď navíc přihrála do protiútoku Elin Hanssonové, která také nezaváhala! (19:23)
    52
    K radosti švédské lavičky se prosazuje Jenny Carlsonová. (19:22)

51
    Omoregieová neprostřelila Erikssonovou, Švédky začínají získávat kontrolu nad vývojem zápasu. Erikssonová je po příchodu do branky už na 50% zákroků z deseti střel. (19:21)