Smíšené týmy (kon.) | Smíšené týmy (kon.)
koniec udalosti
Smíšené týmy
Eliminace, čtvrtfinále, opravy a semifinále

cz Sobota 03.08.2024, 08:00 • Champ de Mars Arena, Paříž • Olympijské hry - judo

Závěrečný program

o bronz:
    Brazílie vs. Itálie
    Jižní Korea vs. Německo

finále:
    Japonsko vs. Francie (14:42:28)

Francouzi celou cestu pavoukem zvládli výtečně, ztratily pouhé dva zápasy a po zásluze jdou do finále. Jejich soupeři budou vyslanci kolébky tohoto sportu, tedy japonští judisté. Ti ztratili tři zápasy v úvodním velmi dramatickém mači se Španěly a následně jeden proti Srbům.

Čeká nás extrémně atraktivní a dramatická finálová bitva. Ještě před ní přijdou nicméně od 16:00 na řadu dva bronzové zápasy, síly nejprve změří Brazilci a Italové a poté nastoupí na tatami reprezentanti Koreji a Německa.

To už je za mě pro tento přenos vše, přeji top den všem fanouškům juda!

Je to tam, Sarah Leonie Cysiqueová ubránila svou soupeřku a v jednom z nejdůležitějších zápasů své kariéry posílá Francii triumfem 4:1 nad Itálií do finále domácích olympijských her!

Zbývá 12 sekund.

Ippon je zrušen, Francouzka musí ještě 25 vteřin zvládnout!

Ale pozor, ještě nás čeká kontrola u videa!

Po třech minutách a 35 sekundách souboje píše Cysiqueová druhé wazari! Francie je ve finále! Champ de Mars Arena bouří!

1 minutu a 26 vteřin před koncem je tu první napomenutí Cysiqueové za vyhýbání se úchopu.

Je tu wazari Cysiqueové za uči-matu!

Po 62 sekundách mače vidí Italka druhé šido za tentýž prohřešek. Francie je blizoučko finále.

Po 30 sekundách je Italka napomínána za předstíraný útok a tribuny slaví.

Potenciálně poslední mač nyní absolvuje Sarah Leonie Cysiqueová a Odetta Giuffridaová.

Je konec, po 2 minutách a 24 sekundách prodloužení je tu třetí šido pro Itala, tentokráte za předstíraný útok a domácí publikum bouřlivě slaví náskok 3:1.

Utkání vstupuje do zlatého skóre.

Oba muži zatím dostávají pouze dvě vzájemná šida za vyhýbání se úchopu.

Nyní je v akci zlatý medailista z kategorie nad 100 kilo Teddy Riner a teprve 23letý, tedy o 12 let mladší, Ital Pirelli.

Romane Dicková využila váhové převahy, vrhla soupeřku k zemi technikou joko-guruma a po 88 vteřinách zápasu ukončuje následným joko-šiho-gatame. Francie vede 2:1.

Nyní v kategorii nad 70 kilo nastupuje zlatá žena z kategorie do 78 kil Alice Bellandová a bronzová z kategorie 78+ Romane Dicková.

Rozhodčí z Dominikánské republiky Orlando Cruz Cruz se nenechal zviklat bučícím publikem, za chytání pod páskem uděluje Ngayapu Hambouovi třetí šido a po 6 minutách a 4 vteřinách zápasu je vyrovnáno 1:1.