Dánsko – Holandsko 29:25 (kon.) | Francúzsko – Nemecko 26:23 (kon.) | Maďarsko – Švédsko 32:36 (po 2. pol.)
Nórsko – Brazília 32:15 (kon.)
Dánsko
29:25 (11:10)
Holandsko
cz Utorok 06.08.2024, 09:30 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d’Ascq • Olympijské hry - ženy • Štvrťfinále

Dnešní utkání sledovalo 20 372 diváků. (11:49:44)

Dánsko – Nizozemsko 29:25 (11:10)
    Nejvíce branek: Friisová 6, Hansenová 6/5, Burgaardová 4 – van Weteringová 7, Housheerová 6, Malesteinová 6/2. Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 5:4. ČK: Östergaardová (DEN).

Utkání mezi Dánskem a Nizozemskem je za námi. Přineslo bleskový vstup Nizozemek do zápasu v podobě vedení 4:0. Dánky však zachovaly chladnou hlavu a postupně svou ztrátu snižovaly. Již o poločasové přestávce se těšily vedení o 1 branku. Do druhého poločasu zažily naopak špatný vstup v podobě 4 obdržených branek v řadě Nizozemky, a to se stalo možným důvodem prohraného utkání. Poslední šance přišla pro Nizozemsko v poslední minutě, když dostalo šanci dvojnásobné přesilové hry. Špatná přihrávka jej však připravila o míč, čas i postupové šance. Tímto zhodnocením se s vámi loučím a přeju hezký zbytek dne, ať už sledováním dalším zápasů, či jinou činností.

Konec zápasu. (29:25)

60
    Vyloučení pro tým Nizozemsko (Angela Antje Malesteinová). (29:25)
    60
    Pojistkou na vedení se stala trefa Jörgensenové. (29:25)

60
    Nizozemky mají necelou minutu na 3 branky ve dvojnásobné přesilovce. (28:25)

60
    Oddechový čas pro tým Dánsko. (28:25)

59
    Dánky ani nemusely nic dělat. Hloupá chyba v podobě špatné přihrávky připravila Nizozemsko o míč při dvojnásobné přesilovce. (28:25)

59
    Vyloučení pro tým Dánsko (Anne Mette Hansenová). (28:25)

59
    Videorozhodčí je opět v akci a zkoumá další dánské provinění. (28:25)
    59
    Velmi rychle využívá přesilovou hru Housheerová. (28:25)

59
    Červená karta pro tým Dánsko (Trine Östergaardová). (28:24)
    58
    Dánky si ale chtějí zápas pohlídat a dalším uklidněním se stalo zakončení Burgaardové. (28:24)
    58
    I přes oslabení snižuje Housheerová. (27:24)

57
    Vyloučení pro tým Nizozemsko (Kelly Dulferová). (27:23)
    56
    Hráčky Nizozemska však vědí, že času moc nezbývá a musí proměňovat z každé pozice, jako teď Nüsserová. (27:23)
    56
    Na druhé straně přispěchala se svou odpovědí Højlundová. (27:22)
    56
    Před brankovištěm se fantasticky uvolnila van Weteringová, která bezchybně proměnila. (26:22)