Nemecko – Grécko 76:63 (kon.) | Srbsko – Austrália 95:90 (po pr.) | Francúzsko – Kanada 82:73 (kon.)
Brazília – USA 87:122 (kon.)
Srbsko
95:90 (17:31, 42:54, 67:65, 82:82)
Austrália
Utorok 06.08.2024, 14:30 • Bercy Arena, Paríž • Olympijské hry - muži • Štvrťfinále

Favorit zo Srbska nakoniec zvládol zápas proti Austrálii. A to aj napriek tomu, že v priebehu zápasu prehrával o 24 bodov. Keď už to po otočení výsledku vyzeralo, že si postrážia postup, dostali tesne pred koncom zápasu kôš z ruky Pattyho Millsa, ktorý poslal zápas do predĺženia! V ňom taktiež prehrávali ešte 67 sekúnd pred koncom. Dôležite koše v závere však trafil Nikola Jokić a Srbsko po dráme porazilo Austráliu.

Jokić zaznamenal 21 bodov, 14 doskokov a 8 asistencií a potvrdil svoju extratriedu. Bogdanović mu dobre sekundoval so 17 bodmi. Za Austráliu sa najviac darilo Millsovi (26 bodov, z toho 20 v prvom polčase) a Giddey pridal 25 bodov.

(16:49:57)

Koniec zápasu. (95:90)

44:47
    Austrálčania nepresne vyhodili loptu z autu! Hneď síce faulovalo Bogdanovića, no ten premieňa obe šestky. (95:90)

44:35
    Oddychový čas pre tím Austrálie. (93:90)

44:35
    McVeigh nepremenil svoj pokus, na opačnej strane Jokić áno. Je tu trojbodové vedenie pre Srbsko! (93:90)
    43:53 Giddey (AUS)

43:53
    A Nikola Jokić posiela Srbov do vedenia! (91:90)

42:55
    Petrušev faulovaný pri zakončení. Obe šestky premieňa. (89:90)

42:17
    Giddey premieňa za tri body a Austrália vedie. (87:90)

41:55
    Bogdanović prenikol až do blízkosti koša a vyrovnáva. (87:87)

41:40
    Reath sa presadil pod košom a Austrália vedie. (85:87)

41:05
    McVeigh takisto triafa trojku a znova máme vyrovnaný stav! (85:85)

40:37
    Mills prvú strelu za tri body netrafil, na opačnej strane Dobrić áno! (85:82)

40:01
    Začalo sa predĺženie. (82:82)

Tak Mills 1,4 sekundy pred koncom ťažkou strelou cez Nikolu Jokića posiela tento vyrovnaný zápas do predĺženia! To nám začne už o malú chvíľu.