Chorvatsko – Španělsko 10:8 (kon.) | Řecko – Srbsko 11:12 (kon.)
USA – Austrálie 11:10 pen. (kon.) | Itálie – Maďarsko 10:12 pen. (kon.)
koniec udalosti
USA – Austrálie

11:10 pen.

(1:3, 3:2, 1:0, 2:2 - 4:3)

cz Streda 07.08.2024, 19:00 • La Défense Arena, Paříž • Olympijské hry - vodné pólo - muži • Štvrťfinále

Spojené státy americké postupují do semifinále olympijského turnaje, Austrálii porazili v rozstřelu poměrem 11:10. Do zápasu nevstoupili dobře a prohrávali již 2:5, pak ale skóre čtyřmi góly v řadě otočili, opět prohrávali, aby v poslední minutě vyrovnali na 7:7 a tak se šlo do penalt. Rozhodnutí přinesl po dvou minelách protinožců v rozstřelu Marko Vavić. (20:21:44)

MARKO VAVIĆ procedil balon k levé tyčce a Amečiné postupují do semifinále poměrem 11:10 po rozstřelu

Byrnes na druhé straně je úspěšný a střelou do šibenice srovnává na 3:3. Američané však mají výhodu jednoho hodu.

Konečně vychytal jednoho z australských střelců také americký brankář, který vyráží Obertovu střelu na svou pravici.

Weinberg vyhlavičkoval také Pootovu penaltu a Američané mají mečbol.

Bowen nezaváhal a stav je 3:2 pro USA.

Spojené státy mají výhodu, protinožec Poot trefil totiž jenom ruku brankáře.

I Irving byl na druhé straně úspěšný. Po dvou sériích je stav 2:2.

Australan Pavillard poslal brankáře na opačnou stranu a pak našel místo u pravé tyčky.

Američan Daube poslal míč do levého vikýře.

Australan Mercep poslal balon k levé tyčce.

Adrian Weinberg a Nic Porter se postaví do branek.

32
    Čtvrtá čtvrtina je minulostí. O vítězi rozhodne rozstřel.

32
    Austrálie si bere oddechový čas.

32
    USA právě vstřelily branku! Jásot na lavičce Američanů! ALEX BOWEN jim totiž zařídil 32 vteřin před koncem vyrovnání v přesilové hře – 7:7.

32
    Australané si to ale sami komplikují. Berehulak dostává menší trest.

32
    Američané si berou 58 vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny oddechový čas.

31
    Bowen se chtěl na druhé straně prezentovat stejným způsobem jako střelec branky, ale trefuje jenom tyčku.

31
    Austrálie právě vstřelila branku! Protinožci jdou necelé dvě minuty před koncem do vedení po střele LUKA PAVILLARDA přes obránce s odrazem o vodní hladinu – 6:7.