Španielsko – Egypt 29:28 (po 2. pol.) | Nemecko – Francúzsko 35:34 (po 2. pol.) | Dánsko – Švédsko 32:31 (kon.)
Nórsko – Slovinsko 28:33 (kon.)
po 2. predl.
Španielsko
29:28 (8:12)
Egypt
Streda 07.08.2024, 09:30 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Olympijské hry - muži • Štvrťfinále

Španielsko – Egypt 29:28 (8:12)
    Najviac gólov: Gómez 9/4, Tarrafeta 6, Casado 4 – J. Al-Dirá 8, S. Al-Dirá 6/2, Hišam 5. Sedemmetrové hody: 4/4 – 5/3. Vylúčenie: 2:5. (11:31:02)

Ak mal niekto záujem pozrieť si dnes dramatický zápas v hádzanej asi by nenašiel lepší zápas ako Španielsko proti Egyptu. Egypt vyhrával takmer celý zápas. Španielom sa nedarilo dotiahnuť zápas aspoň na remízu, brankár Aly už ich miestami privádzal do šialenstva výbornými zákrokmi. Napokon sa im minútu pred koncom riadnej hracej doby predsa len podarilo vyrovnať na 24:24. Zápas išiel do predĺženia. V ňom naopak väčšinu času viedli Španieli. V závere mal Egypt dve strely na vyrovnanie ale kapitán Španielov v ich bránke Perez de Vargas vytiahol dva výborné zákroky a Španielsko si zahrá semifinále!

Koniec zápasu. (29:28)

70
    Perez de Vargas teraz ako správny kapitán v posledných desiatich sekundách doslova vyčaroval dva neuveriteľné zákroky! Španielsko postupuje! (29:28)
    70. Gonzalo Perez de Vargas (ESP) - 29:28
    70. Aleix Gómez (ESP) - 29:28
    70
    Gómez premieňa sedmičku v poslednej minúte predĺženia! (29:28)
    69
    J. Al-Dirá zrovnáva bombou skóre zápasu! (28:28)

69
    Pri signalizovanej pasívnej hre, sa Egypťan ocitol na zemi po kontakte. Video znovu rozhodlo o 2 minútach! Tentokrát na strane Španielov! (28:27)
    68. Aleix Gómez (ESP) - 28:27
    68
    Gómez opäť z ťažkého uhla strieľa úspešne! (28:27)

67
    Po intervencii videa bol teraz vylúčený na dve minúty Zajn. (27:27)
    66
    Hišam teraz strieľal presne. Máme znovu vyrovnaný stav 27:27! (27:27)

66
    Adel netrafil bránu, ale na druhej strane opäť fantastický Aly! (27:26)

66
    Začal druhý polčas predĺženia. (27:26)

65
    Nadstavenie prvého polčasu sa skončilo. (27:26)

65
    J. Al-Dirá vychytaný. Tak isto na druhej strane Á. Dujshebaev! (27:26)
    64
    Španielsko v útoku dáva gól. Gómez našiel miestečko z ťažkej strely na krídle. (27:26)

63
    Tarrafeta sám pred brankárom len do žrde. Na opačnej strane Egypt stratil loptu. (26:26)
    62
    Hišam z ťažkej pozície prudkou strelou vyrovnáva. (26:26)
    61
    Casado strieľa úspešne aj cez dvoch obrancov. (26:25)

61
    Začalo sa nadstavenie prvého polčasu. (25:25)

60
    Druhý polčas sa skončil. (25:25)

60
    J. Al-Dirá mal poslednú strelu Egypta, netriafa vśak tri sekundy pred koncom bránu! Ideme do predĺženia! (25:25)

60
    Oddychový čas pre tím Egypta 12 sekúnd pred koncom zápasu. (25:25)
    60. Jahíja Al-Dirá (EGY) - 25:25
    60
    Tarrafeta 31 sekúnd pred koncom vyrovnáva! (25:25)
    59
    J. Al-Dirá si vypýtal prienikom sedmićku aj na druhej strane a S. Al-Dirá ju premieňa! (24:25)
    59
    Gómez sedmičku premieňa a máme vyrovnané! (24:24)

59
    J. Al-Dirá vychytaný Perezom de Vargasom, na opačnej strane 2 minúty za faul na Fernandeza dostáva Sanad. (23:24)
    57
    Casado sa predral k strele a nemýli sa. (23:24)
    56
    S. Al-Dirá teraz triafa aj z nevýhodnej pozície. (22:24)
    55. Aleix Gómez (ESP) - 22:23
    55
    Španieli teraz väčšinu času v útoku hrajú bez brankára. Tentoraz úspešne. Z krídla sa presadil Gómez. (22:23)
    54
    Hišam faulovaný a následnú sedmičku razantne premieňa S. Al-Dirá (21:23)

53
    Oddychový čas pre tím Egypta. (21:22)
    53
    Tak teraz kapitán Perez de Vargas vychytal Hišama a na druhej strane znižuje na rozdiel jediného zásahu Tarrafeta! (21:22)
    52
    A. Dujshebaev strieľa gól. Španieli sa však nevedia dostať na bližšie ako dva góly. (20:22)

51
    Hišam však odpovedá na druhej strane. (19:22)
    51
    A. Dujshebaev znižuje na rozdiel dvoch gólov. (19:21)
    50
    J. Al-Dirá ako by vždy po španielskych góloch mal väčšiu chuť skórovať. (18:21)
    50
    Á. Dujshebaev neprekonal Alyho ani po akcii stredom, bol však faulovaný a následnú sedmičku premieňa Gómez. (18:20)

48
    Výborný zákrok aj od Perez de Vargasa proti Hišamovi. (17:20)
    48
    Tarrafeta teraz triafa aj z nie veľmi výhodnej pozície. 17:20 (17:20)

47
    Aly svojimi zákrokmi nedovoľuje Španielom sa priblížiť. (16:20)

46
    Oddychový čas pre tím Španielska. Španielsko nie a nie sa dotiahnuť na súpera. (16:20)
    46. Ahmed Adel (EGY) - 16:20
    46
    S. Al-Dirá našiel dobrou prihrávkou Adela a ten nezaváhal ani tentokrát. (16:20)
    44
    Tarrafeta teraz prestrelil Alyho. Opäť teda o 3 góly pre Egypt. (16:19)
    43
    To sa im nedarí, Egypt znovu úspešný vďaka Adelovi. (15:19)
    43
    Fernadez v brejku strieľa presne. Španieli by ale potrebovali aj ubrániť. (15:18)
    41
    Sanad vyšprintoval do protiútoku a dáva gól. (14:18)
    40. Álex Dujshebaev (ESP) - 14:17
    40
    Á. Dujshebaev strelou do ľavej dolnej časti bránky znížil. (14:17)
    39
    J. Al-Dirá v brejku nemal problém premeniť svoju strelu. (13:17)
    39
    Gómez sa pekne uvoľnil na ľavom krídle a premieňa. (13:16)
    38
    Hišam pekne zhodil loptu na Sanada a Egypt vedie o 4 góly. (12:16)
    38
    J. Al-Dirá dnes strieľa veľmi presne. Potvrdil to aj teraz. (12:15)
    37
    Tarrafeta sa prdral až ku gólu a znižuje. (12:14)
    37
    Hišam prudkou bombou vracia Egyptu vedenie o tri góly. (11:14)
    36
    Strela Á. Dujshebaeva bola zablokovaná, o chvíľu neskôr už Tarrafeta triafa z diaľky do brány. (11:13)
    33
    Egypt nestihol návrat brankára a dostáva gól do prázdnej bránky. (10:13)
    33
    S. Al-Dirá a jeho ďalší presný projektil. (9:13)
    32
    Serdio po nahrávke A. Dujshebaeva ostal na pivote sám a dáva gól. (9:12)

32
    Zajn vylúčený za zásah do tváre. (8:12)

31
    Začal sa druhý polčas. (8:12)

Po prvom polčase je stav 8:12 v neprospech Španielska. Zápas bol dlho vyrovnaný, a najvyššie vedenie v zápase dosiahli Egypťania práve tesne pred polčasom. Španielom sa zatiaľ nedarí predovšetkým v útoku. Egypťan Aly si drží výbornú 50 percentnú úspešnosť zákrokov.

30
    Prvý polčas sa skončil. (8:12)
    30. Alí Zajn (EGY) - 8:12
    30
    Zajn sedmičku 5 sekúnd pred koncom polčasu premieňa drzým lobom. (8:12)

30
    D. Dujshebaev bol vychytaný a na opačnej strane uvidíme ďalšiu sedmičku práve po jeho faule. (8:11)
    29
    Nepremenená sedmička sa odrazila naspäť k Sanadovi a ten už sa na druhýkrát nemýli. (8:11)

29
    Nepremenený sedemmetrový hod tímu Egypt (Muhammad Sanad).
    (8:10)

29
    Sánchez-Migallón teraz zapríčinil 2 minútový trest a aj 7 m hod pre Egypt. (8:10)
    28
    J. Al-Dirá s ďalšou "raketou" z deviatich metrov. (8:10)

27
    Oddychový čas pre tím Egypta. (8:9)
    26. Kauldi Odriozola (ESP) - 8:9
    26
    Tentokrát už hra bez brankára Egyptu nevyšla a do prázdnej brány sa triafa Odriozola. (8:9)
    26
    Egypt úspešný pri hre bez brankára. Zakončil J. Al-Dirá (7:9)
    25
    Súhra bratov Dujshebaevcov a gól pre Španielsko. (7:8)

25
    Almasrí zasiahol protihráča do tváre a pôjde si na dve minúty oddýchnuť. (6:8)

24
    Serdio s prešľapom a loptu získajú Egypťania. (6:8)

23
    Zajn výborne vystihol nahrávku Španielov a získal loptu. Egypt následne v útoku ale loptu taktiež stratil. (6:8)

22
    Adel trafil brankára zblízka rovno do hlavy. Miesto gólu z toho sú dve minúty pre neho. (6:8)
    21. Muhammad Sanad (EGY)

21
    Oddychový čas pre tím Španielska. (6:8)
    20
    Hišam sa z ľavej strany presadil tvrdou strelou. (6:8)
    20
    Casado teraz dobrou strelou z 9m vzdialenosti znižuje. (6:7)
    19
    S. Al-Dirá prešiel po zisku lopty cez všetko čo mu stálo v ceste a úspešne stredom premieňa. (5:7)
    18
    S. Al-Dirá už sa nemýlil a Egypt ide do vedenia 6:5 (5:6)

18
    Tarrafetova strela nepresná, ale aj Egypt triafa len žrď. Španieli následné nepresní. J. Al-Dirá následné nechal vyniknúť de Vargasa. (5:5)
    16
    Pivot Adel zostal po prihrávke sám pred Perez de Vargasom a nemal problém zakončiť. (5:5)
    14
    Technická chyba Egyptu a tentoraz Fernandez vybehol do protiútoku a dáva gól. Dobre ho našiel Casado. (5:4)
    14
    Casado výborne získal loptu v obrane a zastavil sa až gólom na opačnej strane. Máme znovu vyrovnané. (4:4)
    13. Muhammad Aly (EGY) - 3:4
    13
    Odriozola sa dostáva do brejku a nedal šancu brankárovi. (3:4)
    11
    J. Al-Dirá sa dostal do rýchleho protiútoku po nepresnej strele D. Dujshebaeva a dáva ďalší gól Egypta. (2:4)
    10
    Al-Wakil takisto strelou zblízka skóruje a Egypt opäť vedie. (2:3)
    10
    Rodriguez dostal dobrý pas dovnútra od D. Dujshebaeva a premieňa. (2:2)
    9
    Zajn peknou strelou z hranice deviatich metrov vracia Egyptu vedenie. (1:2)
    8
    Almasrí fauloval Tarrafetu a nariadenú sedmičku premieňa bezpečne Gómez. (1:1)
    7
    Konečne tu máme prvý gól zápasu v siedmej minúte! J. Al-Dirá sa presadil za Egypt. (0:1)

6
    Garcianda vychytaný dobrým zákrokom Alyho. (0:0)
    6. Jahíja Umar (EGY)

6
    Ani Umar zo 7m hodu prvý gól nestrieľa! (0:0)

5
    Tarrafeta bol vychytaný, J. Al-Dirá netrafil bránu a ani Garciandia netrafil presne. Beží nám piata minút a zatiaľ bez gólov. (0:0)

1
    Perez de Vargas s prvým zákrokom proti Omarovi (0:0)

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Španielsko:
    Španielsko skončilo v skupine A tretie s bilanciou troch výhier a dvoch prehier. Turnaj začali výhrou 25:22 nad Slovinskom, potom ale podľahli 26:29 Švédom. Nasledovalo víťazstvo 37:33 nad Japoncami a prehra 31:33 s Nemeckom. Na záver skupinovej fázy čakal Španielsko priamy súboj o postup s Chorvátskom, ktorý po dramatickom priebehu zvládli výsledkom 32:31.

Egypt:
    Egypťania ukazujú, že ich štvrté miesto na hrách v Tokiu nebolo náhodné. V rámci skupiny B nestačili len na Dánov, ktorým podľahli 27:30. Inak trikrát zvíťazili a zapísali aj remízu 26:26 s domácim Francúzskom. Poraziť Egypt dokázal Maďarsko – 35:32, Nórsko – 26:25 a Argentínu – 34:27.

Vítam tu všetkých milovníkov hádzanej! V stredu sa odohrajú štvrťfinále olympijského turnaja mužov. Program otvorí duel medzi Španielskom a Egyptom. Španieli skončili tretí v skupine A. Egypt bol druhým tímom B skupiny.

Vítame vás pri on-line prenose. Zápas začína o 09:30.