Španielsko – Egypt 29:28 (po 2. pol.) | Nemecko – Francúzsko 35:34 (po 2. pol.) | Dánsko – Švédsko 32:31 (kon.)
Nórsko – Slovinsko 28:33 (kon.)
po 2. predl.
Španielsko
29:28 (8:12)
Egypt
Streda 07.08.2024, 09:30 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Olympijské hry - muži • Štvrťfinále

Vítame vás pri on-line prenose. Zápas začína o 09:30.

Vítam tu všetkých milovníkov hádzanej! V stredu sa odohrajú štvrťfinále olympijského turnaja mužov. Program otvorí duel medzi Španielskom a Egyptom. Španieli skončili tretí v skupine A. Egypt bol druhým tímom B skupiny.

Egypt:
    Egypťania ukazujú, že ich štvrté miesto na hrách v Tokiu nebolo náhodné. V rámci skupiny B nestačili len na Dánov, ktorým podľahli 27:30. Inak trikrát zvíťazili a zapísali aj remízu 26:26 s domácim Francúzskom. Poraziť Egypt dokázal Maďarsko – 35:32, Nórsko – 26:25 a Argentínu – 34:27.

Španielsko:
    Španielsko skončilo v skupine A tretie s bilanciou troch výhier a dvoch prehier. Turnaj začali výhrou 25:22 nad Slovinskom, potom ale podľahli 26:29 Švédom. Nasledovalo víťazstvo 37:33 nad Japoncami a prehra 31:33 s Nemeckom. Na záver skupinovej fázy čakal Španielsko priamy súboj o postup s Chorvátskom, ktorý po dramatickom priebehu zvládli výsledkom 32:31.

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

1
    Perez de Vargas s prvým zákrokom proti Omarovi (0:0)

5
    Tarrafeta bol vychytaný, J. Al-Dirá netrafil bránu a ani Garciandia netrafil presne. Beží nám piata minút a zatiaľ bez gólov. (0:0)

6
    Ani Umar zo 7m hodu prvý gól nestrieľa! (0:0)
    6. Jahíja Umar (EGY)

6
    Garcianda vychytaný dobrým zákrokom Alyho. (0:0)
    7
    Konečne tu máme prvý gól zápasu v siedmej minúte! J. Al-Dirá sa presadil za Egypt. (0:1)
    8
    Almasrí fauloval Tarrafetu a nariadenú sedmičku premieňa bezpečne Gómez. (1:1)
    9
    Zajn peknou strelou z hranice deviatich metrov vracia Egyptu vedenie. (1:2)
    10
    Rodriguez dostal dobrý pas dovnútra od D. Dujshebaeva a premieňa. (2:2)
    10
    Al-Wakil takisto strelou zblízka skóruje a Egypt opäť vedie. (2:3)
    11
    J. Al-Dirá sa dostal do rýchleho protiútoku po nepresnej strele D. Dujshebaeva a dáva ďalší gól Egypta. (2:4)
    13
    Odriozola sa dostáva do brejku a nedal šancu brankárovi. (3:4)
    13. Muhammad Aly (EGY) - 3:4
    14
    Casado výborne získal loptu v obrane a zastavil sa až gólom na opačnej strane. Máme znovu vyrovnané. (4:4)
    14
    Technická chyba Egyptu a tentoraz Fernandez vybehol do protiútoku a dáva gól. Dobre ho našiel Casado. (5:4)
    16
    Pivot Adel zostal po prihrávke sám pred Perez de Vargasom a nemal problém zakončiť. (5:5)

18
    Tarrafetova strela nepresná, ale aj Egypt triafa len žrď. Španieli následné nepresní. J. Al-Dirá následné nechal vyniknúť de Vargasa. (5:5)
    18
    S. Al-Dirá už sa nemýlil a Egypt ide do vedenia 6:5 (5:6)
    19
    S. Al-Dirá prešiel po zisku lopty cez všetko čo mu stálo v ceste a úspešne stredom premieňa. (5:7)
    20
    Casado teraz dobrou strelou z 9m vzdialenosti znižuje. (6:7)
    20
    Hišam sa z ľavej strany presadil tvrdou strelou. (6:8)

21
    Oddychový čas pre tím Španielska. (6:8)
    21. Muhammad Sanad (EGY)

22
    Adel trafil brankára zblízka rovno do hlavy. Miesto gólu z toho sú dve minúty pre neho. (6:8)

23
    Zajn výborne vystihol nahrávku Španielov a získal loptu. Egypt následne v útoku ale loptu taktiež stratil. (6:8)

24
    Serdio s prešľapom a loptu získajú Egypťania. (6:8)

25
    Almasrí zasiahol protihráča do tváre a pôjde si na dve minúty oddýchnuť. (6:8)
    25
    Súhra bratov Dujshebaevcov a gól pre Španielsko. (7:8)
    26
    Egypt úspešný pri hre bez brankára. Zakončil J. Al-Dirá (7:9)
    26
    Tentokrát už hra bez brankára Egyptu nevyšla a do prázdnej brány sa triafa Odriozola. (8:9)
    26. Kauldi Odriozola (ESP) - 8:9

27
    Oddychový čas pre tím Egypta. (8:9)
    28
    J. Al-Dirá s ďalšou "raketou" z deviatich metrov. (8:10)

29
    Sánchez-Migallón teraz zapríčinil 2 minútový trest a aj 7 m hod pre Egypt. (8:10)

29
    Nepremenený sedemmetrový hod tímu Egypt (Muhammad Sanad).
    (8:10)
    29
    Nepremenená sedmička sa odrazila naspäť k Sanadovi a ten už sa na druhýkrát nemýli. (8:11)

30
    D. Dujshebaev bol vychytaný a na opačnej strane uvidíme ďalšiu sedmičku práve po jeho faule. (8:11)
    30
    Zajn sedmičku 5 sekúnd pred koncom polčasu premieňa drzým lobom. (8:12)
    30. Alí Zajn (EGY) - 8:12

30
    Prvý polčas sa skončil. (8:12)

Po prvom polčase je stav 8:12 v neprospech Španielska. Zápas bol dlho vyrovnaný, a najvyššie vedenie v zápase dosiahli Egypťania práve tesne pred polčasom. Španielom sa zatiaľ nedarí predovšetkým v útoku. Egypťan Aly si drží výbornú 50 percentnú úspešnosť zákrokov.

31
    Začal sa druhý polčas. (8:12)

32
    Zajn vylúčený za zásah do tváre. (8:12)
    32
    Serdio po nahrávke A. Dujshebaeva ostal na pivote sám a dáva gól. (9:12)
    33
    S. Al-Dirá a jeho ďalší presný projektil. (9:13)
    33
    Egypt nestihol návrat brankára a dostáva gól do prázdnej bránky. (10:13)
    36
    Strela Á. Dujshebaeva bola zablokovaná, o chvíľu neskôr už Tarrafeta triafa z diaľky do brány. (11:13)
    37
    Hišam prudkou bombou vracia Egyptu vedenie o tri góly. (11:14)
    37
    Tarrafeta sa prdral až ku gólu a znižuje. (12:14)
    38
    J. Al-Dirá dnes strieľa veľmi presne. Potvrdil to aj teraz. (12:15)
    38
    Hišam pekne zhodil loptu na Sanada a Egypt vedie o 4 góly. (12:16)
    39
    Gómez sa pekne uvoľnil na ľavom krídle a premieňa. (13:16)
    39
    J. Al-Dirá v brejku nemal problém premeniť svoju strelu. (13:17)
    40
    Á. Dujshebaev strelou do ľavej dolnej časti bránky znížil. (14:17)
    40. Álex Dujshebaev (ESP) - 14:17
    41
    Sanad vyšprintoval do protiútoku a dáva gól. (14:18)
    43
    Fernadez v brejku strieľa presne. Španieli by ale potrebovali aj ubrániť. (15:18)
    43
    To sa im nedarí, Egypt znovu úspešný vďaka Adelovi. (15:19)
    44
    Tarrafeta teraz prestrelil Alyho. Opäť teda o 3 góly pre Egypt. (16:19)
    46
    S. Al-Dirá našiel dobrou prihrávkou Adela a ten nezaváhal ani tentokrát. (16:20)
    46. Ahmed Adel (EGY) - 16:20

46
    Oddychový čas pre tím Španielska. Španielsko nie a nie sa dotiahnuť na súpera. (16:20)

47
    Aly svojimi zákrokmi nedovoľuje Španielom sa priblížiť. (16:20)
    48
    Tarrafeta teraz triafa aj z nie veľmi výhodnej pozície. 17:20 (17:20)

48
    Výborný zákrok aj od Perez de Vargasa proti Hišamovi. (17:20)
    50
    Á. Dujshebaev neprekonal Alyho ani po akcii stredom, bol však faulovaný a následnú sedmičku premieňa Gómez. (18:20)
    50
    J. Al-Dirá ako by vždy po španielskych góloch mal väčšiu chuť skórovať. (18:21)
    51
    A. Dujshebaev znižuje na rozdiel dvoch gólov. (19:21)

51
    Hišam však odpovedá na druhej strane. (19:22)
    52
    A. Dujshebaev strieľa gól. Španieli sa však nevedia dostať na bližšie ako dva góly. (20:22)
    53
    Tak teraz kapitán Perez de Vargas vychytal Hišama a na druhej strane znižuje na rozdiel jediného zásahu Tarrafeta! (21:22)

53
    Oddychový čas pre tím Egypta. (21:22)
    54
    Hišam faulovaný a následnú sedmičku razantne premieňa S. Al-Dirá (21:23)
    55
    Španieli teraz väčšinu času v útoku hrajú bez brankára. Tentoraz úspešne. Z krídla sa presadil Gómez. (22:23)
    55. Aleix Gómez (ESP) - 22:23
    56
    S. Al-Dirá teraz triafa aj z nevýhodnej pozície. (22:24)
    57
    Casado sa predral k strele a nemýli sa. (23:24)

59
    J. Al-Dirá vychytaný Perezom de Vargasom, na opačnej strane 2 minúty za faul na Fernandeza dostáva Sanad. (23:24)
    59
    Gómez sedmičku premieňa a máme vyrovnané! (24:24)
    59
    J. Al-Dirá si vypýtal prienikom sedmićku aj na druhej strane a S. Al-Dirá ju premieňa! (24:25)
    60
    Tarrafeta 31 sekúnd pred koncom vyrovnáva! (25:25)
    60. Jahíja Al-Dirá (EGY) - 25:25

60
    Oddychový čas pre tím Egypta 12 sekúnd pred koncom zápasu. (25:25)

60
    J. Al-Dirá mal poslednú strelu Egypta, netriafa vśak tri sekundy pred koncom bránu! Ideme do predĺženia! (25:25)

60
    Druhý polčas sa skončil. (25:25)

61
    Začalo sa nadstavenie prvého polčasu. (25:25)
    61
    Casado strieľa úspešne aj cez dvoch obrancov. (26:25)
    62
    Hišam z ťažkej pozície prudkou strelou vyrovnáva. (26:26)

63
    Tarrafeta sám pred brankárom len do žrde. Na opačnej strane Egypt stratil loptu. (26:26)
    64
    Španielsko v útoku dáva gól. Gómez našiel miestečko z ťažkej strely na krídle. (27:26)

65
    J. Al-Dirá vychytaný. Tak isto na druhej strane Á. Dujshebaev! (27:26)

65
    Nadstavenie prvého polčasu sa skončilo. (27:26)

66
    Začal druhý polčas predĺženia. (27:26)

66
    Adel netrafil bránu, ale na druhej strane opäť fantastický Aly! (27:26)
    66
    Hišam teraz strieľal presne. Máme znovu vyrovnaný stav 27:27! (27:27)

67
    Po intervencii videa bol teraz vylúčený na dve minúty Zajn. (27:27)
    68
    Gómez opäť z ťažkého uhla strieľa úspešne! (28:27)
    68. Aleix Gómez (ESP) - 28:27

69
    Pri signalizovanej pasívnej hre, sa Egypťan ocitol na zemi po kontakte. Video znovu rozhodlo o 2 minútach! Tentokrát na strane Španielov! (28:27)
    69
    J. Al-Dirá zrovnáva bombou skóre zápasu! (28:28)
    70
    Gómez premieňa sedmičku v poslednej minúte predĺženia! (29:28)
    70. Aleix Gómez (ESP) - 29:28
    70. Gonzalo Perez de Vargas (ESP) - 29:28

70
    Perez de Vargas teraz ako správny kapitán v posledných desiatich sekundách doslova vyčaroval dva neuveriteľné zákroky! Španielsko postupuje! (29:28)

Koniec zápasu. (29:28)

Ak mal niekto záujem pozrieť si dnes dramatický zápas v hádzanej asi by nenašiel lepší zápas ako Španielsko proti Egyptu. Egypt vyhrával takmer celý zápas. Španielom sa nedarilo dotiahnuť zápas aspoň na remízu, brankár Aly už ich miestami privádzal do šialenstva výbornými zákrokmi. Napokon sa im minútu pred koncom riadnej hracej doby predsa len podarilo vyrovnať na 24:24. Zápas išiel do predĺženia. V ňom naopak väčšinu času viedli Španieli. V závere mal Egypt dve strely na vyrovnanie ale kapitán Španielov v ich bránke Perez de Vargas vytiahol dva výborné zákroky a Španielsko si zahrá semifinále!

Španielsko – Egypt 29:28 (8:12)
    Najviac gólov: Gómez 9/4, Tarrafeta 6, Casado 4 – J. Al-Dirá 8, S. Al-Dirá 6/2, Hišam 5. Sedemmetrové hody: 4/4 – 5/3. Vylúčenie: 2:5. (11:31:02)