Švédsko – Francúzsko 28:31 (po 2. pol.) | Nórsko – Dánsko 25:21 (kon.)
po 2. predl.
Švédsko
28:31 (12:10)
Francúzsko
cz Štvrtok 08.08.2024, 16:30 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Olympijské hry - ženy • Semifinále

Švédsko – Francie 28:31 (12:10)
    Nejvíce branek: Hagmanová 6/1, Robertsová 5, Blohmová 4 – Horaceková 8/3, Nze Minková 7, Nocandyová 4. Rozhodčí: Kuttlerová, Merzová (GER). Sedmimetrové hody: 6/2 – 7/5. Vyloučení: 3:5. (18:27:23)

Obhájkyně zlata z Tokia Francouzky zvládly těžkou semifinálovou zkoušku proti Švédkám! Ty vedly v průběhu druhé půle i o čtyři góly, ale domácí házenkářky dokázaly toto manko dotáhnout a za stavu 25:25 přivést utkání do prodloužení. V něm už byly lepší i díky výkonu brankářky Hatadou Sakové. Ta přišla do brány právě v momentě, kdy se švédské házenkářky dostávaly ve druhé půli do trháku a dokázala jejich nástup zastavit. Velmi důležitými postavami duelu pak byly také Tamara Horaceková s osmi góly a kapitánka Estelle Nze Minková. Ta dokázala skórovat v důležitých chvílích a celkově se trefila sedmkrát. Určitě velký podíl na výhře Francie pak mělo publikum, které své oblíbenkyně neúnavně hnalo za postupem do finále.
    Bezprostřední radost Francouzek.

Konec zápasu. (28:31)

70
    Thorleifsdóttirová neunesla odpovědnost! Ze sedmičky bránu minula a Švédky tak asi ztratily veškerou naději! Nemají už čas. (28:31)

70
    Tamara Horaceková je vyloučena na dvě minuty. Švédská hráčka nakonec odešla po svých. (28:31)

70
    Začala poslední minuta. Lindqvistová vybojovala pro Švédsko sedmičku. Při pádu utrpěla zranění a je v péči zdravotníků. (28:31)
    69
    Na střelu Elin Hanssonové už nedosáhla ani Saková. (28:31)

69
    Domácím chytá skvěle brankářka Saková. Její příchod do branky byl možná zlomový moment. (27:31)
    68
    Chloé Valentiniová se trefila nad rameno švédské brankářky. (27:31)

68
    Vyloučení i na straně Francie. (27:30)
    68
    Jamina Caroline Robertsová snižuje na třígólový rozdíl. (27:30)
    67
    Vzápětí však proměňuje dvojnásobnou přesilovku Tamara Horaceková. (26:30)

67
    Bundsenová vychytala protihráčku a ještě drží Švédsku nějakou naději. (26:29)

66
    Nathalie Hagmanová zasáhla míč nohou a také ona je na dvě minuty vyloučena. Tak tohle se Švédkám vůbec nehodí! (26:29)

66
    Německé rozhodčí nakonec dávají Kristin Thorleifsdóttirové dvouminutový trest. (26:29)

66
    Méline Nocandyová zůstala ležet na hřišti po střetu s Thorleifsdóttirovou. Rozhodčí si to ještě prohlédnou na videu. (26:29)