Francúzsko – Nemecko 73:69 (kon.) | USA – Srbsko 95:91 (kon.)
73:69 (18:25, 33:33, 56:50)
Nemecko
Štvrtok 08.08.2024, 17:30 • Bercy Arena • Olympijské hry - muži • Semifinále

Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu. (19:40:17)

Nemci začali dobre v úvodnej štvrtine, no Francúzi sa rozohrali a ešte do polčasu vyrovnali. V druhom polčase už boli domáci lepší, spoliehali sa na dobrú streľbu spod koša aj spoza trojkového oblúka. Nemcom sa v závere výrazný francúzsky náskok už nepodarilo dotiahnuť. Domáci si tak tímovým výkonom zaistili účasť v boji o zlato, kde sa stretnú s víťazom zápasu USA – Srbsko.

Koniec zápasu. (73:69)

40:00
    Nemcom už neostal čas, je rozhodnuté! (73:69)

39:53
    Cordinier triafa oba pokusy, Francúzi vedú o štyri! (73:69)

Weiler-Babb fauluje Cordiniera, dva trestné hody pre Francúzov. (71:69)

39:51
    Schroeder triafa iba jeden pokus. (71:69)

39:51
    Cordinier fauluje Schroedera, nasledujú dva trestné hody. (71:68)

Oddychový čas pre tím Nemecko. (71:68)

39:49
    Wembanyama triafa iba jeden pokus, Nemci môžu trojkou vyrovnať. (71:68)

Theis fauluje Wembanyamu, ten bude mať dva trestné hody. (70:68)

39:48
    Smola pre Nemcov, odrazenú loptu doskakoval Franz, ale pri páde na zem sa s ňou dostal do autu. Rozohrávať budú Francúzi. (70:68)

Do konca ostáva 38,6 sekúnd, čo je v basketbale viac než dosť aj na otočenie výsledku. (70:68)

39:21
    Wagner triafa dlhú trojku a už je to iba o dva body! (70:68)

39:04
    Lessort premenil jeden pokus, francúzske vedenie je päťbodové. (70:65)

Lessort faulovaný, bude hádzať trestné hody. (69:65)

38:59
    Schroeder spod koša znižuje už iba na štyri body. (69:65)

38:56
    Yabuselle fauluje a ide striedať. (69:63)

Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z tímov nedokáže skórovať. (69:63)

Ján Polák

Francúzsko: 1 – Ntilkina, 5 – Batum (C), 6 – Albicy, 7 – Yabuselle, 8 – Cordinier, 10 – Fournier, 12 – de Colo, 26 – Lessort, 27 – Gobert, 32 – Wembanyama, 85 – Strazel, 99 – Coulibaly.
    Tréner: Vincent Collet

Nemecko: 0 – Bonga, 1 – da Silva, 4 – Lo, 5 – Giffey, 6 – Weiler-Babb, 7 – Voigtmann, 9 – Wagner F., 10 – Theis, 13 – Wagner M., 17 – Schroeder, 32 – Thiemann, 42 – Obst.
    Tréner: Gordie Herbert

Rozhodca: Conte – Krejic, Liszka

Diváci: 12454
    Francúzi po tímovom výkone do finále
    Nemci začali dobre v úvodnej štvrtine, no Francúzi sa rozohrali a ešte do polčasu vyrovnali. V druhom polčase už boli domáci lepší, spoliehali sa na dobrú streľbu spod koša aj spoza trojkového oblúka. Nemcom sa v závere výrazný francúzsky náskok už nepodarilo dotiahnuť. Domáci si tak tímovým výkonom zaistili účasť v boji o zlato, kde sa stretnú s víťazom zápasu USA - Srbsko.
    Štvrtiny: 18:25, 33:33, 56:50, 73:69