Celodenný program (kon.)
koniec udalosti
Celodenný program

cz Štvrtok 08.08.2024, 17:00 • National Velodrome, Paříž • Olympijské hry - dráhová cyklistika

To je z dnešního programu vše, program dráhové cyklistky bude pokračovat zítra od 14 hodin. (20:15:24)

Páté místo získal Japonec Ota, za ním se seřadili Turnbull (GBR), Rudyk (POL) a Obara (JPN).

Posledním závodem je závod o umístění mužského sprintu, ve kterém se utkají čtyří závodnící.

12. Jan Voneš (CZE) 56

Celá hala se raduje z domácího vítězství, Thomas neměl původně ani startovat v této disciplíně, ale nakonec je to pro něj sen, ze kterého se ovšem neprobudí. Leitao získal pro svou zem druhou medaili na těchto olympijských hrách a první z dráhové cyklistiky v historii.

Thomas získává první zlato v dráhové cyklistice pro svou zem na této olympiádě. Druhý končí Leitao z Portugalska, Belgičan van den Bossche nakonec udržel třetí místo.

Torres získal pouze 10 bodů za poslední sprint, to mu na bronz nestačí.

Únik to nestihne.

Tři kola do konce, stihne to únik?

Torres, Leitao a Thomas se pokoušejí o další kolo navíc. Španěla by to posunulo na pódium.

Thomas získal za předposlední sprint pět bodů, má náskok 9 bodů na Laitaa, ale poslední sprint je za dvojnásobek bodů.

Voneš získal v osmém sprintu dva body za třetí místo.

Thomas je na zemi! Lídr závodu upadl, ale rychle se zvednul, v závodu pokračuje, pravidla mu umožnují zapojit se do závodu bez ztráty.

Thomas, Leitao, Viviani a Torres získali 20 bodů za předjetí o kolo. Van den Bossche je tedy na třetím místě s velkou ztrátou.

V sedmém sprintu nezískal žádný z favoritů body.

Leitao získal dva body, je tedy na děleném druhém místě s van den Bosschem.

Thomas vyhrál šestý sprint a jde do průběžného vedení.

Průběžné celkové pořadí po 5. sprintu z 10.
    1. van den Bossche (BEL) 129
    2. Thomas (FRA) 128
    3. Leitao (POR) 127

V pátém sprintu vyhrál Leitao, druhý byl Thomas. Pódium je nyní rozděleno po jednom bodu!