Celodenný program (kon.)
koniec udalosti
Celodenný program

cz Štvrtok 08.08.2024, 17:00 • National Velodrome, Paříž • Olympijské hry - dráhová cyklistika

12. Jan Voneš (CZE) 56

Thomas získává první zlato v dráhové cyklistice pro svou zem na této olympiádě. Druhý končí Leitao z Portugalska, Belgičan van den Bossche nakonec udržel třetí místo.

V pátém sprintu vyhrál Leitao, druhý byl Thomas. Pódium je nyní rozděleno po jednom bodu!

Carlin postupuje! Ještě před patnácti minutami se Japonec Ota připravoval na semifinále, ale po jeho diskvalifikaci z druhé jízdy se musel představit v té třetí, kterou prohrál těsně o 14 tisícin. Večer ho tedy čeká závod o 5. až 8. místo, Carlin zítra zabojuje o medaile. Japonec během závodu přišel o výhodnou dráhu, vyjel až k vnějšímu okraji, ale dokázal se opět dostat na záda svého soupeře, to mu však k vítězství nestačilo.

1. Ellese Andrewsová (NZL)
    2. Hetty van de Wouwová (NED)
    3. Emma Finucaneová (GBR)
    4. Katy Marchantová (GBR)
    5. Emma Hinzeová (GER)
    6. Daniela Gaxiola Gonzalezová (MEX)

V závěrečném sprintu vyhrála Andrwsová a zlato jde na Nový Zéland. Stříbro bere van de Wouwová z Nizozemska. Bronz získala Britka Finucaneová.

O kolo později se český reprezentant nedokázal dostat před Itala, končí tedy na 14. místě.

Voneš se v úniku dostal o kolo dopředu společně s Švýcarem Vogelem, oba si připisují dvacet bodů.

S náskokem jednoho kola dojeli do cíle Thomas (FRA), Larsen (DEN), van den Bossche (BEL) a van Schip (NED) přesně v tomto pořadí. Jan Voneš dojel v hlavním balíku na 17. místě, získává tak 8 bodů do celkového hodnocení. Egypťan Abouelhassan ztratil na čelo tři kola.