Itálie – Španělsko 9:11 (kon.) | Srbsko – USA 10:6 (kon.)
Řecko – Austrálie 15:9 (kon.) | Maďarsko – Chorvátko 8:9 (kon.)
Maďarsko – Chorvátsko

8:9

(3:3, 2:4, 2:2, 1:0)

Piatok 09.08.2024, 19:35Olympijské hry - vodné pólo - muži • Semifinále

V semifinálovom zápase mužského vodného póla dnes lepšie do zápasu vstúpili Maďari a v prvej štvrtine viedli 3:1. Chorváti však stihli v posledných minútach prvej časti výsledok vyrovnať. V druhej štvrtine maďarskí hráči dvakrát viedli, aby ju napokon prehrali o dva góly a to bola strata ktorú už do konca zápasu nedokázali zlikvidovať. V závere sa dotiahli na jeden gól a poslednou strelou v zápase sekundu pred koncom dokonca mohol vyrovnať Zálanki, ale netrafil bránu a do finále proti Srbsku tak postupujú ich susedia z Chorvátska. Maďarov čaká zápas o bronz proti USA. (20:53:54)

Góly:
    2. a 22. Jansik, 3. a 10. Vámos, 3. Fekete, 13. Varga, 19. Angyal, 28. Nagy – 5., 8., 13., 14. a 16. Fatović, 19. a 23. Bukić, 1. Joković, 15. Žuvela.

32
    Máme tu koniec! Napokon sa Maďari dostali k strele v poslednej sekunde. Zálanki však mieril len tesne vedľa bránky Bijača a z postupu sa tak radujú Chorváti!

32
    Angyal s červenou kartou.

31
    Chorváti už mohli takmer rozhodnúť, ale Marinić trafil len konštrukciu brány!

31
    Varga sa dostal k strele v presilovej hre, ale Bijać chytá! Oddychový čas aj pre Chorvátov.

30
    Charkov po treťom vylúčení dostáva červenú kartu. Oddychový čas si zobralo maďarské družstvo.

29
    Výborný zákrok Bijaća proti strele Nagyho. Na druhej strane Vukičević mieri mimo bránky.

29
    Teraz stratené lopty na oboch stranách.

28
    Burić tvrdou strelou preveril Vogela, ten teraz drží maďarské šance na postup.

28
    Po zablokovanej strele Žuvelu útočia znova naši južný susedia, tentokrát Nagy strieľa v presilovke úspešne.

27
    Maďari mali dobrú šancu priblížiť sa na gól, ale Nagy netriafa bránu.

27
    Maďarskí hráči rýchlo prišli o loptu po útočnom faule. Chorváti však na druhej strane zbytočne stratili loptu.

26
    Chorváti v presilovke neboli úspešní a do útoku pôjdu Maďari.

25
    Strelu Zálankiho si postrážil Bijać.

25
    Začala sa nám posledný štvrtina. Na je štarte sú pri lopte Maďari po vyhranom šprinte o loptu.

24
    Na druhej strane Vogel chytil strelu Jokovića a sekundu pred koncom štvrtiny si poradil aj s Marinićom. Pred poslednou časťou teda vedú Chorváti o 2 góly a sú bližšie k finále.